Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paula Schot wordt eerste vrouwelijke SGP-wethouder

Paula Schot wordt eerste vrouwelijke SGP-wethouder

SCHOUWEN-DUIVELAND (ANP) - Schouwen-Duiveland beleeft een primeur. De Zeeuwse gemeente krijgt met de 27-jarige onderwijskundige Paula Schot de eerste vrouwelijke wethouder van de SGP. Schot wordt waarschijnlijk eind deze maand of begin november geïnstalleerd. Ze volgt Cees van den Bos op die burgemeester van Urk wordt.

"In de vacature voor wethouder op Schouwen-Duiveland zien we een bijzondere samenloop van omstandigheden. Het is de gemeente waar ik opgegroeid ben en waar mijn ouders wonen. Daarnaast heeft mijn man Bas de ruimte en de gelegenheid om een grotere rol te spelen in het gezin. Hierin zien we Gods leiding, wat ons het vertrouwen geeft om deze weg te gaan", aldus Schot op de website van de plaatselijke afdeling van de SGP. Ze is nu nog steunfractielid in de gemeenteraad van Gouda.

Sinds 2013 mogen vrouwen binnen de orthodox-christelijke partij politieke functies bekleden. Dat gebeurde een jaar later voor het eerst, toen Lilian Janse gemeenteraadslid voor de SGP in Vlissingen werd.

Meer uit Binnenland

Verdachte van brandstichting in centrum Arnhem niet bij strafzaak

ARNHEM (ANP) - Een van de drie verdachten is dinsdag niet verschenen bij de start van de strafzaak over de grote brand in de binnenstad van Arnhem. Ricky N. (42), die met Koert H. (58) en Mark V. (31) wordt verdacht van brandstichting, vreest volgens zijn advocaat voor stress bij de confrontatie met slachtoffers. Hij stuurde in de nacht een appje naar zijn advocaat dat hij "uit zelfbescherming" ervoor heeft gekozen om thuis te blijven, meldde zijn raadsman bij aanvang van de tweedaagse zitting.

18 minuten geleden
Burgemeester Gorinchem wil dat college snel nieuwe datum bepaalt

GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.

8 uur geleden
Meerderheid raad Gorinchem wil herstemming na mogelijke fraude

GORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.

9 uur geleden
Koningspaar geraakt door overlijden oud-president Santokhi

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".

11 uur geleden
Ameland telt alle stemmen opnieuw om één stem

BALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.

12 uur geleden
Ontsnapte tbs'er opgepakt in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.

14 uur geleden
Burgemeester Gorinchem wil dat ministerie kijkt naar volmachtstem

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.

14 uur geleden