Paul van Meenen gaat D66-lijst Eerste Kamer trekken
DEN HAAG (ANP) - D66-leden hebben Tweede Kamerlid Paul van Meenen gekozen tot nieuwe lijsttrekker voor de Eerste Kamerverkiezingen van volgend jaar. Dat heeft de partij bekendgemaakt. Huidig Eerste Kamerlid Carla Moonen had zich ook kandidaat gesteld. Van Meenen is bekend in de partij omdat hij jarenlang het woord voerde op het voor D66 belangrijke onderwerp onderwijs.
Van de dik 3000 D66-leden die een stem uitbrachten, koos iets meer dan 57 procent voor Van Meenen. Hij wil leiding geven aan de D66-fractie in de senaat "met politieke kalmte en inhoudelijke scherpte". Eerder zei hij al dat de hoge werkdruk in de Tweede Kamer ook een rol speelde bij zijn besluit om een gooi te doen naar het senaatslijsttrekkerschap.
Moonen feliciteert haar tegenkandidaat, en is trots op de 40 procent van de stemmen die ze zelf ontving. Ook partijleider Sigrid Kaag feliciteert Van Meenen. "Paul is een ervaren volksvertegenwoordiger, en een echte partijman die overal in het land graag gezien is."
Getrapte verkiezing
Van Meenen wierp zich in 2018 ook in de strijd om het fractievoorzitterschap in de Tweede Kamer, na het vertrek van toenmalig D66-leider Alexander Pechtold. De fractie koos uiteindelijk voor Rob Jetten.
De Eerste Kamerverkiezing wordt eind mei volgend jaar gehouden. De senaatsleden worden gekozen door leden van de Provinciale Staten, die in maart zelf gekozen worden door het volk. Dit wordt een getrapte verkiezing genoemd.
Meer uit Politiek
BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het nog te vroeg om maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. "We zien nu een heftige marktreactie, maar hoe het zich verder ontwikkelt, weten we simpelweg nog niet", zei hij voorafgaand aan de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden in Brussel.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) feliciteert Hans Spekman met zijn benoeming tot voorzitter van vakbond FNV. "Ik ken hem als een sociaal betrokken en bevlogen mens", aldus de D66-bewindsman. Hij zegt uit te kijken naar de samenwerking met Spekman. "Nederland kent een lange traditie van overleg in de polder, en daarvoor is een sterke vakbond onmisbaar."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor echte gelijkheid tussen mannen en vrouwen moet er nog veel gebeuren, zegt minister-president Rob Jetten (D66). In een video op X staat hij stil bij Internationale Vrouwendag en hij roept "juist ook de mannen" op dat ook te doen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De wens van de Tweede Kamer om verliezen uit sparen en beleggen te verrekenen met inkomsten uit eerdere jaren, kost in de eerste vijf jaar 3,4 miljard euro. Dat schrijft staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) in een Kamerbrief. Een motie die hierom vroeg, werd vorige week aangenomen met steun van coalitiepartij VVD.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Kabinetsleden herhalen dat opnieuw gas winnen uit het Groningenveld niet gaat gebeuren. Ministers Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken), Stientje van Veldhoven (Klimaat) en Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) zijn daar vrijdagochtend eensgezind over. "We gaan Groningen sluiten zoals gepland," zegt Van Veldhoven.
3 dagen geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal Nederlanders dat lid is van een politieke partij is met 448.100 leden voor het eerst hoger dan in 1982. Dat meldt het Documentatiecentrum Nederlandse Politieke Partijen (DNPP) van de Rijksuniversiteit Groningen op basis van een jaarlijkse rondvraag. In 2025 kwamen er 57.000 nieuwe leden bij, een groei van bijna 15 procent.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de "emotie die gepaard zou gaan met het doorbreken van een afspraak uit het pensioenakkoord" onderschat. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) gezegd in Pauw & De Wit. "Dat hebben we niet helemaal goed ingeschat. En daar ben ik wel van geschrokken."
3 dagen geleden