Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paul van Meenen gaat D66-lijst Eerste Kamer trekken

Paul van Meenen gaat D66-lijst Eerste Kamer trekken

DEN HAAG (ANP) - D66-leden hebben Tweede Kamerlid Paul van Meenen gekozen tot nieuwe lijsttrekker voor de Eerste Kamerverkiezingen van volgend jaar. Dat heeft de partij bekendgemaakt. Huidig Eerste Kamerlid Carla Moonen had zich ook kandidaat gesteld. Van Meenen is bekend in de partij omdat hij jarenlang het woord voerde op het voor D66 belangrijke onderwerp onderwijs.

Van de dik 3000 D66-leden die een stem uitbrachten, koos iets meer dan 57 procent voor Van Meenen. Hij wil leiding geven aan de D66-fractie in de senaat "met politieke kalmte en inhoudelijke scherpte". Eerder zei hij al dat de hoge werkdruk in de Tweede Kamer ook een rol speelde bij zijn besluit om een gooi te doen naar het senaatslijsttrekkerschap.

Moonen feliciteert haar tegenkandidaat, en is trots op de 40 procent van de stemmen die ze zelf ontving. Ook partijleider Sigrid Kaag feliciteert Van Meenen. "Paul is een ervaren volksvertegenwoordiger, en een echte partijman die overal in het land graag gezien is."

Getrapte verkiezing

Van Meenen wierp zich in 2018 ook in de strijd om het fractievoorzitterschap in de Tweede Kamer, na het vertrek van toenmalig D66-leider Alexander Pechtold. De fractie koos uiteindelijk voor Rob Jetten.

De Eerste Kamerverkiezing wordt eind mei volgend jaar gehouden. De senaatsleden worden gekozen door leden van de Provinciale Staten, die in maart zelf gekozen worden door het volk. Dit wordt een getrapte verkiezing genoemd.

Meer uit Politiek

Schoof vindt gebruik tegoeden zonder steun Belgen zeer ongewenst

DEN HAAG (ANP) - Het zou "zeer ongewenst" zijn als de Europese Unie zonder instemming van België gebruik gaat maken van bevroren Russische tegoeden. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in een debat over de EU-top later deze week waar een besluit valt over financiële steun aan Oekraïne voor de komende twee jaar.

8 uur geleden
Informateur spreekt met leiders kleinere fracties

DEN HAAG (ANP) - Informateur Rianne Letschert spreekt woensdag met de leiders van zeven kleinere fracties. Het gaat om de fractievoorzitters van de ChristenUnie, Volt, DENK, Partij voor de Dieren, BBB, SGP en SP. Tussendoor en ook 's avonds overlegt ze met de leiders van D66, CDA en VVD.

10 uur geleden
Tweede Kamer: geen steun voor militaire actie VS bij Venezuela

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft dinsdag meerdere moties aangenomen waarin staat dat Nederland de Amerikaanse militaire acties in het Caribisch gebied niet moet steunen. De Kamer wil niet dat Nederland militaire steun biedt, helpt bij de voorbereidingen of inlichtingen deelt met de Verenigde Staten. Ook heeft de Kamer militaire steun voor het Caribische deel van het koninkrijk uitgesproken.

12 uur geleden
Kamer wil deze week nog spreken met bewindslieden over mestregels

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil nog deze week in debat met de ministers Femke Wiersma (Landbouw, BBB), Robert Tieman (Infrastructuur, BBB) en staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) over mestregels. Vorige week kwam naar buiten dat tussen deze drie demissionaire bewindspersonen een conflict is ontstaan over mestregels die vanaf 1 januari 2026 moeten ingaan. Of het plan nog voor de kerstvakantie in het kabinet wordt besproken, is onzeker.

13 uur geleden
Meerderheid Kamer wil al in 2027 één landelijke doorstroomtoets

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat er in 2027 één landelijke doorstroomtoets komt voor basisschoolleerlingen. Dinsdagmiddag werd een motie van D66-Kamerlid Ilana Rooderkerk, die hierom vroeg, aangenomen. Tijdens een debat afgelopen donderdag zei demissionair staatssecretaris van Onderwijs Koen Becking (VVD) nog dat het niet mogelijk is om dit voor het schooljaar 2029-2030 voor elkaar te krijgen.

13 uur geleden
Kamer stemt voor transparantie over privébezit koninklijk huis

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er een transparantieverplichting komt over het privébezit van het koninklijk huis. De Kamer wil ook dat uitkeringsgerechtigde leden van het koninklijk huis evenveel belasting gaan betalen als alle andere Nederlanders. Daarvoor moet de grondwet worden aangepast.

13 uur geleden
Kamermeerderheid stemt voor initiatiefwet over embryokweek

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor de initiatiefwet van D66 en VVD gestemd die embryokweek voor onderzoek mogelijk maakt. De initiatiefnemers hopen dat dit leidt tot medische doorbraken, waardoor ivf-behandelingen worden verbeterd en erfelijke ziektes vroegtijdig kunnen worden opgespoord. ChristenUnie en SGP pleitten voorafgaand aan de stemming nog vurig tegen het voorstel.

14 uur geleden