Paul van Meenen gaat D66-lijst Eerste Kamer trekken
DEN HAAG (ANP) - D66-leden hebben Tweede Kamerlid Paul van Meenen gekozen tot nieuwe lijsttrekker voor de Eerste Kamerverkiezingen van volgend jaar. Dat heeft de partij bekendgemaakt. Huidig Eerste Kamerlid Carla Moonen had zich ook kandidaat gesteld. Van Meenen is bekend in de partij omdat hij jarenlang het woord voerde op het voor D66 belangrijke onderwerp onderwijs.
Van de dik 3000 D66-leden die een stem uitbrachten, koos iets meer dan 57 procent voor Van Meenen. Hij wil leiding geven aan de D66-fractie in de senaat "met politieke kalmte en inhoudelijke scherpte". Eerder zei hij al dat de hoge werkdruk in de Tweede Kamer ook een rol speelde bij zijn besluit om een gooi te doen naar het senaatslijsttrekkerschap.
Moonen feliciteert haar tegenkandidaat, en is trots op de 40 procent van de stemmen die ze zelf ontving. Ook partijleider Sigrid Kaag feliciteert Van Meenen. "Paul is een ervaren volksvertegenwoordiger, en een echte partijman die overal in het land graag gezien is."
Getrapte verkiezing
Van Meenen wierp zich in 2018 ook in de strijd om het fractievoorzitterschap in de Tweede Kamer, na het vertrek van toenmalig D66-leider Alexander Pechtold. De fractie koos uiteindelijk voor Rob Jetten.
De Eerste Kamerverkiezing wordt eind mei volgend jaar gehouden. De senaatsleden worden gekozen door leden van de Provinciale Staten, die in maart zelf gekozen worden door het volk. Dit wordt een getrapte verkiezing genoemd.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.
1 dag geleden