Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paul van Loon wint Prijs van de Kinderjury voor Efteling-sprookje

Paul van Loon wint Prijs van de Kinderjury voor Efteling-sprookje

NOOTDORP (ANP) - Schrijver Paul van Loon heeft voor de elfde keer de Prijs van de Nederlandse Kinderjury gewonnen. Dat heeft boekenkoepel CPNB woensdag bekendgemaakt. Van Loon werd onderscheiden voor zijn boek Danse Macabre, waarin hij het verhaal achter de populaire nieuwe Eftelingattractie vertelt. De schrijver won de prijs voor het laatst in 2009.

De andere twee genomineerde boeken waren Meneer Bart van schrijver Joost Schijns en Kermiskind van Jacques Vriens. Meneer Bart gaat over een docent die omkwam bij de MH17-ramp. In Kermiskind geeft Vriens een inkijkje in het oude kermisleven.

In de categorie zeven tot negen jaar ging de Prijs van de Nederlandse Kinderjury naar youtubers Rutger Vink en Thomas van Grinsven, voor het boek De Avonturen van Rutger, Thomas en Paco: De Safari. Het is het vierde achtereenvolgende jaar dat het duo deze onderscheiding krijgt.

De prijsuitreiking vond plaats in Theater CulturA & Zo in Nootdorp. De genomineerde boeken zijn gekozen door kinderen in Nederland die de afgelopen twee weken konden stemmen. De Prijs van de Nederlandse Kinderjury bestaat sinds 1988 en geldt als de belangrijkste Nederlandse publieksprijs voor kinderboeken.

Meer uit Binnenland

Duizenden mensen herdenken einde WO II in Nederlands-Indië

DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben bij het Indisch Monument in Den Haag stilgestaan bij het einde van de Tweede Wereldoorlog in voormalig Nederlands-Indië. Tijdens de jaarlijkse nationale herdenking zijn alle slachtoffers van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting herdacht. Vrijdag precies tachtig jaar geleden kwam een einde aan de oorlog met de overgave van Japan.

8 uur geleden
Koning: herdenken nooit gemakkelijk en nooit gratuit

DEN HAAG (ANP) - "Herdenken is nooit gemakkelijk en kan nooit gratuit zijn", zei koning Willem-Alexander vrijdag bij de herdenking van de Japanse capitulatie bij het Indisch Monument in Den Haag. "Samen herdenken betekent ook samen nadenken over moeilijke en confronterende vragen."

8 uur geleden
Man aangehouden voor voorbereiding extreemrechtse terreurdaad

BADHOEVEDORP (ANP) - De politie heeft donderdag een 24-jarige man aangehouden in Badhoevedorp. Hij wordt verdacht van het voorbereiden van een terroristisch misdrijf, wapenbezit en het vervaardigen van (onderdelen van) wapens en munitie.

14 uur geleden
Kort geding om pro-Palestijnse demonstratie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij de rechtbank in Amsterdam is vrijdagmiddag een kort geding, aangespannen door de organisatoren van een protest tegen het geweld in Gaza. Onder meer XR Justice Now!, Palestijnse Gemeenschap Nederland en de Internationale Socialisten willen protesteren op de Dam, maar dat mag volgens hen niet van de gemeente.

14 uur geleden
Wiersma wil geld voor stikstof, Heinen wil eerst plannen zien

DEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) en financiënminister Eelco Heinen staan tegenover elkaar in discussies over de begroting voor aankomend jaar. Wiersma wil aanspraak maken op geld dat voor het landbouwministerie gereserveerd was, zodat zij met een vervolgpakket aan stikstofmaatregelen kan komen. Maar Heinen wil daar nu nog niets over zeggen. "Het begint met goede plannen, daar ben ik nu nog in afwachting van."

14 uur geleden
Jansen roept vrouwen op: doe ondanks hack mee aan onderzoek

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Volksgezondheid Daniëlle Jansen roept vrouwen op om mee te blijven doen aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker, ondanks het grote datalek bij Clinical Diagnostics in Rijswijk. "Het gaat om de eigen gezondheid van vrouwen, dus doe toch mee aan het bevolkingsonderzoek."

14 uur geleden
Grote zorgen bij Ocean Cleanup over uitblijven plasticakkoord

GENÈVE (ANP) - The Ocean Cleanup maakt zich "grote zorgen" over het uitblijven van een akkoord bij de VN-plastictop. "Nu de toekomst van het verdrag onzeker is, riskeren we het momentum te verliezen voor deze unieke kans en riskeren we de strijd te verliezen", aldus de organisatie van de Nederlander Boyan Slat.

15 uur geleden