Paul Römer vertrekt na ruim 4,5 jaar bij Talpa
AMSTERDAM (ANP) - Paul Römer, de managing director radio en televisie van Talpa, vertrekt na 4,5 jaar. Dat heeft het mediabedrijf maandag aangekondigd. Ook topman Pim Schmitz heeft besloten om te stoppen.
Römer was afgelopen jaar namens Talpa verantwoordelijk voor de FM-veiling en nu die "succesvol is afgerond" vindt hij het een logisch moment "om het stokje over te dragen". "Talpa Network is een fantastisch bedrijf, ik heb er altijd met veel plezier gewerkt", zegt hij. "Dat is niet in de laatste plaats te danken aan al die geweldige collega's met wie ik de afgelopen jaren een mooie band heb opgebouwd."
Römer had een lange historie met Talpa-eigenaar John de Mol. Als producent bij John de Mol Producties stond hij in de jaren negentig aan de wieg van het megasucces van Big Brother. Later vervulde hij bestuursfuncties bij zowel John de Mol Producties als Endemol.
Schmitz stopt als topman, maar blijft wel betrokken bij Talpa Holding. In die hoedanigheid zal hij als adviseur betrokken blijven bij onder meer de strategie van zowel Talpa Network als Talpa Studios. Schmitz' rol wordt overgenomen door Joost Brakel, die al onderdeel was van de directie van Talpa Network.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.
16 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen vinden het "een prima geste" van Schiphol om de havengelden tijdelijk te verlagen vanwege de situatie in het Midden-Oosten. "Schiphol doet dit uit eigen beweging. Daar maak ik uit op dat ze inzien dat die stijging van 41 procent van vorig jaar toch wel heel erg verkeerd is gevallen. Nu grijpen ze de hoge kerosineprijzen aan om dat te herstellen. Daar zijn we blij mee", reageert BARIN-voorzitter Marnix Fruitema namens de in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen.
2 uur geledenWALDENBUCH (ANP/DPA) - De Duitse chocolademaker Ritter Sport gaat voor het eerst in zijn 114-jarige bestaan banen schrappen om kosten te besparen. Het familiebedrijf kampt met gestegen kosten voor met name cacao, maar ook voor energie en verpakkingsmaterialen. Daarom wordt ingegrepen in het personeelsbestand op het hoofdkantoor in Waldenbuch in de buurt van Stuttgart.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen een tijdelijke korting op zijn havengelden van ruim 10 procent, vanwege de situatie in het Midden-Oosten. De luchthaven doet dit omdat de kosten van de maatschappijen onverwacht en sterk zijn gestegen door de hoge kerosineprijs.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Een groothandelaar in bloemen en planten en twee medewerkers uit de gemeenten Zevenaar en Arnhem worden verdacht van het witwassen van tientallen miljoenen euro's. Twee bedrijfspanden, drie woningen en een opslagbox in de gemeenten Westland, Zevenaar en Arnhem zijn doorzocht, meldt de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.
3 uur geleden