Paul Römer vertrekt na ruim 4,5 jaar bij Talpa
AMSTERDAM (ANP) - Paul Römer, de managing director radio en televisie van Talpa, vertrekt na 4,5 jaar. Dat heeft het mediabedrijf maandag aangekondigd. Ook topman Pim Schmitz heeft besloten om te stoppen.
Römer was afgelopen jaar namens Talpa verantwoordelijk voor de FM-veiling en nu die "succesvol is afgerond" vindt hij het een logisch moment "om het stokje over te dragen". "Talpa Network is een fantastisch bedrijf, ik heb er altijd met veel plezier gewerkt", zegt hij. "Dat is niet in de laatste plaats te danken aan al die geweldige collega's met wie ik de afgelopen jaren een mooie band heb opgebouwd."
Römer had een lange historie met Talpa-eigenaar John de Mol. Als producent bij John de Mol Producties stond hij in de jaren negentig aan de wieg van het megasucces van Big Brother. Later vervulde hij bestuursfuncties bij zowel John de Mol Producties als Endemol.
Schmitz stopt als topman, maar blijft wel betrokken bij Talpa Holding. In die hoedanigheid zal hij als adviseur betrokken blijven bij onder meer de strategie van zowel Talpa Network als Talpa Studios. Schmitz' rol wordt overgenomen door Joost Brakel, die al onderdeel was van de directie van Talpa Network.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
7 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
11 uur geleden