Paul onderzoekt optie om terug te gaan naar één doorstroomtoets
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Mariëlle Paul (Funderend Onderwijs) onderzoekt de optie om het aantal aanbieders van zogenoemde doorstroomtoetsen voor achtstegroepers terug te brengen van zes naar één. Ilana Rooderkerk (D66) heeft hier eerder om verzocht in een motie die is gesteund door een Kamermeerderheid en klaagde tijdens het vragenuur dat hier vervolgens niets mee is gebeurd. Dat is een boude aanname volgens Paul.
Veel basisscholen hebben klachten over de doorstroomtoets, die vorig jaar in de plaats kwam van de eindtoets. Zij vinden de verschillen tussen de zes toetsen te groot. Ook vrezen ze dat kinderen door de toets soms een te hoog advies krijgen en daarom op een te hoog niveau aan de middelbare school beginnen.
Het ministerie van Onderwijs is samen met het College voor Toetsen en Examens in kaart aan het brengen wat de gevolgen zijn als alle basisschoolleerlingen dezelfde toets moeten maken en op welke manier dat zou kunnen. Paul belooft in april meer duidelijkheid te geven over deze inventarisatie.
Wet veranderd
In het najaar verwacht de staatssecretaris vervolgens uitgewerkte scenario's naar de Kamer te sturen. Daarin zal te lezen zijn wat de gevolgen zijn op het juridische en financiële vlak en rond de uitvoering. "Zodat we een afgewogen oordeel kunnen vormen."
Mocht het kabinet dan inderdaad besluiten dat het beter is om het aantal toetsaanbieders terug te brengen naar één, dan moet daarvoor de wet worden veranderd. Dat proces zou in 2026 kunnen beginnen. Normaal gesproken duurt een wetsbehandeling ongeveer twee jaar.
Op verzoek van de D66 gaat de Tweede Kamer binnenkort in debat over de doorstroomtoets.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Zuid-Holland moeten gemeenten nog voor 11.400 extra opvangplekken zorgen voor asielzoekers, meldt de nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA). In de zogenoemde capaciteitsraming heeft hij bekendgemaakt hoeveel opvangplekken elke provincie moet verzorgen. Alle provincies komen samen nog 38.000 plekken tekort, meldde Van den Brinks voorganger Mona Keijzer (BBB) eerder al.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet betreurt het dat Russische en Belarussische sporters volgende maand onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Er gaat een regeringsdelegatie naar het sportevenement, maar die zal geen bijeenkomsten bijwonen waar de vlaggen of volksliederen van deze landen te zien of te horen zijn.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten doet iedere week aangifte van homohaat. Hij krijgt iedere dag bedreigingen binnen vanwege zijn geaardheid, zei hij tijdens de wekelijkse persconferentie met de premier.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) wil dat zijn bewindspersonen voortaan beter nadenken voordat ze iets op sociale media zetten. Hij zei dat in reactie op een Instagram-post van minister en partijgenoot Hans Vijlbrief waar ophef over is ontstaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) gaat het voorstel van de coalitie om de AOW-leeftijd sneller te laten oplopen wel degelijk "afzwakken", hoewel hij vrijdagochtend nog zei dat daar geen sprake van zou zijn. "Ik heb me denk ik niet goed uitgedrukt", erkende hij na afloop van de ministerraad.
1 uur geleden