Paul de Leeuw en Sinterklaas trekken 879.000 kijkers naar NPO 3
DEN HAAG (ANP) - Paul de Leeuw heeft met zijn sinterklaasshow Sint & De Leeuw net geen 900.000 kijkers naar NPO 3 weten te trekken. Uiteindelijk stemden 879.000 kijkers maandagavond, op pakjesavond, af op het programma. Dat meldt Stichting KijkOnderzoek (SKO) dinsdagochtend. Daarmee staat het programma op de negende plaats in de lijst van de beste bekeken programma's van de dag.
Een jaar geleden, toen Sint & De Leeuw werd uitgezonden op NPO 1, trok het 954.000 kijkers. De drie jaren daarvoor was De Leeuw met zijn sinterklaasshow te zien bij RTL 4. Daar trok hij steevast meer dan 1,1 miljoen kijkers. Nog eerder, toen de show op NPO 1 te zien was, stemde eveneens een miljoenenpubliek af op de show. De best bekeken uitzending van een sinterklaasprogramma met De Leeuw komt uit 2008. Toen keken ruim 2,2 miljoen mensen naar het programma, dat toen Mooi! Weer de Sint heette.
Sint & De Leeuw stond tegenover wedstrijden op het WK voetbal in Qatar geprogrammeerd. De wedstrijd tussen Brazilië en Zuid-Korea (bijna 1,8 miljoen kijkers) was het best bekeken programma van de avond. Op de tweede plaats staat de wedstrijd tussen Japan en Kroatië (ruim 1,7 miljoen kijkers).
Meer uit Binnenland
HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
8 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
18 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geleden