Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pattinama-Kerkhove wil op Wimbledon zegereeks Swiatek beëindigen

Pattinama-Kerkhove wil op Wimbledon zegereeks Swiatek beëindigen

LONDEN (ANP) - Lesley Pattinama-Kerkhove gaat donderdag op Wimbledon een poging wagen de indrukwekkende zegereeks van de Poolse Iga Swiatek te beëindigen. De nummer 1 van de wereld heeft al liefst 36 wedstrijden op rij gewonnen.

"Zij is al zo lang ongeslagen, dus het wordt een heel lastige klus", zei Kerkhove (30) over het treffen met de toonaangevende speelster in het vrouwencircuit. "Ik ga er gewoon heel open in en kijk hoe ver ik kom. Ik zal heel aanvallend moeten spelen."

Pattinama-Kerkhove vernam het nieuws dat ze tegen Swiatek mocht aantreden pas na haar zege in de eerste ronde. De nummer 2 van Nederland werd dinsdagmiddag als lucky loser aan het schema toegevoegd als vervanger van Danka Kovinic uit Montenegro. "Ik wist helemaal niet waar zij zich in het schema bevond, maar ik hoorde net dat ik tegen Swiatek mag spelen. Heel leuk."

Spannend

Vermoedelijk wordt het duel gepland in een van de grote stadions op het park. "Ik kijk er zeker naar uit, maar het is ook wel spannend. Het is lastig om te zeggen hoe het met de spanning gaat lopen, maar ik heb sowieso niets te verliezen. Al denk ik wel dat gras haar minste ondergrond is, terwijl het mijn favoriete ondergrond is."

Op de hectische dinsdag was het voor Pattinama-Kerkhove, die ook voor de camera's van Poolse televisiestations moest verschijnen, vooral een kwestie van genieten. "Over een strijdplan heb ik nog niet echt nagedacht, dat komt woensdag wel. Ik heb er in ieder geval heel veel zin in."

Records

Pattinama-Kerkhove begon Wimbledon als de nummer 138 van de wereld, maar ze valt na het toernooi ver terug. Ze levert zo'n vijftig plaatsen in. Vorig jaar, toen er wel punten werden toegekend op Wimbledon, haalde ze de tweede ronde.

Swiatek (21) begon haar zegereeks eind februari. Ze won achtereenvolgens de toernooien van Doha, Indian Wells, Miami, Stuttgart, Rome en Roland Garros. Ze verbrak met haar indrukwekkende reeks records van Serena en Venus Williams.

"Ik vergelijk mezelf niet met hen, want zij zijn de legendes van de sport. En daar schaar ik mezelf niet onder. Zij zijn de grootste speelsters in de historie van het tennis", zei de Poolse na haar eerste ronde. "Maar het is geweldig om deze reeks neer te zetten. Het laat zien hoe hard we werken voor iedere wedstrijd. Ik ben blij zo consistent te zijn, want dat is altijd mijn doel geweest."

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

2 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

6 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

20 uur geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

22 uur geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

23 uur geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 dag geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 dag geleden