Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pattinama-Kerkhove wil op Wimbledon zegereeks Swiatek beëindigen

Pattinama-Kerkhove wil op Wimbledon zegereeks Swiatek beëindigen

LONDEN (ANP) - Lesley Pattinama-Kerkhove gaat donderdag op Wimbledon een poging wagen de indrukwekkende zegereeks van de Poolse Iga Swiatek te beëindigen. De nummer 1 van de wereld heeft al liefst 36 wedstrijden op rij gewonnen.

"Zij is al zo lang ongeslagen, dus het wordt een heel lastige klus", zei Kerkhove (30) over het treffen met de toonaangevende speelster in het vrouwencircuit. "Ik ga er gewoon heel open in en kijk hoe ver ik kom. Ik zal heel aanvallend moeten spelen."

Pattinama-Kerkhove vernam het nieuws dat ze tegen Swiatek mocht aantreden pas na haar zege in de eerste ronde. De nummer 2 van Nederland werd dinsdagmiddag als lucky loser aan het schema toegevoegd als vervanger van Danka Kovinic uit Montenegro. "Ik wist helemaal niet waar zij zich in het schema bevond, maar ik hoorde net dat ik tegen Swiatek mag spelen. Heel leuk."

Spannend

Vermoedelijk wordt het duel gepland in een van de grote stadions op het park. "Ik kijk er zeker naar uit, maar het is ook wel spannend. Het is lastig om te zeggen hoe het met de spanning gaat lopen, maar ik heb sowieso niets te verliezen. Al denk ik wel dat gras haar minste ondergrond is, terwijl het mijn favoriete ondergrond is."

Op de hectische dinsdag was het voor Pattinama-Kerkhove, die ook voor de camera's van Poolse televisiestations moest verschijnen, vooral een kwestie van genieten. "Over een strijdplan heb ik nog niet echt nagedacht, dat komt woensdag wel. Ik heb er in ieder geval heel veel zin in."

Records

Pattinama-Kerkhove begon Wimbledon als de nummer 138 van de wereld, maar ze valt na het toernooi ver terug. Ze levert zo'n vijftig plaatsen in. Vorig jaar, toen er wel punten werden toegekend op Wimbledon, haalde ze de tweede ronde.

Swiatek (21) begon haar zegereeks eind februari. Ze won achtereenvolgens de toernooien van Doha, Indian Wells, Miami, Stuttgart, Rome en Roland Garros. Ze verbrak met haar indrukwekkende reeks records van Serena en Venus Williams.

"Ik vergelijk mezelf niet met hen, want zij zijn de legendes van de sport. En daar schaar ik mezelf niet onder. Zij zijn de grootste speelsters in de historie van het tennis", zei de Poolse na haar eerste ronde. "Maar het is geweldig om deze reeks neer te zetten. Het laat zien hoe hard we werken voor iedere wedstrijd. Ik ben blij zo consistent te zijn, want dat is altijd mijn doel geweest."

Meer uit Sport

Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

1 uur geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

3 uur geleden
Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

4 uur geleden
Sawe krijgt heldenonthaal in Kenia na historisch record marathon

NAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.

6 uur geleden
Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

21 uur geleden
Unibet Rose Rockets met Groenewegen en Poels naar eerste Giro

NESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.

21 uur geleden
Pogacar wint etappe en pakt leiding in Ronde van Romandië

MARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.

23 uur geleden