Pattinama-Kerkhove verrast op Wimbledon met zege op Koeznetsova
LONDEN (ANP) - De Nederlandse Lesley Pattinama-Kerkhove heeft voor de eerste keer in haar carrière de tweede ronde bereikt in het enkelspel van een grandslamtoernooi. De 29-jarige tennisster won op Wimbledon verrassend in twee sets van de Russische routinier Svetlana Koeznetsova, de huidige nummer 40 van de wereldranglijst. Na iets langer dan een uur stond de eindstand op het scorebord: 6-3 6-3.
Pattinama-Kerkhove, de nummer 174 in het mondiale klassement, wist via de kwalificaties het hoofdtoernooi van Wimbledon te bereiken. De 29-jarige Zeeuwse bleek op het 'heilige gras' in Londen niet onder de indruk van de grote reputatie van Koeznetsova. De 36-jarige Russin, die in 2007 de nummer 2 van de wereld was, won in haar lange loopbaan achttien titels, waaronder de US Open in 2005 en Roland Garros in 2009.
Pattinama-Kerkhove nam in de eerste set meteen het initiatief en brak in de derde game de service van Koeznetsova. De Nederlandse tennisster wist zelf haar opslag goed te behouden en sloeg in de negende game opnieuw toe op de service van de Russin. Pattinama-Kerkhove benutte haar derde setpoint.
Hapering
Ook in de tweede set had Pattinama-Kerkhove het beste van het spel. Koeznetsova leverde zowel in de tweede als in de zesde game haar service in waarna het spel van de Nederlandse voor de eerste keer in de partij even haperde. Ze verloor haar servicebeurt, maar in de negende game had ze aan haar eerste matchpoint genoeg om de winst veilig te stellen.
Pattinama-Kerkhove doet pas voor de tweede keer in het enkelspel mee op Wimbledon. Koeznetsova daarentegen verscheen in Londen voor de zeventiende keer op de baan.
Pattinama-Kerkhove speelt in de tweede ronde tegen de als elfde geplaatste Garbine Muguruza. De 27-jarige Spaanse won Wimbledon in 2017 en haalde in 2015 de finale. Muguruza veroverde in 2016 de titel op Roland Garros.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
1 dag geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden