Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pattinama-Kerkhove verrast op Wimbledon met zege op Koeznetsova

Pattinama-Kerkhove verrast op Wimbledon met zege op Koeznetsova

LONDEN (ANP) - De Nederlandse Lesley Pattinama-Kerkhove heeft voor de eerste keer in haar carrière de tweede ronde bereikt in het enkelspel van een grandslamtoernooi. De 29-jarige tennisster won op Wimbledon verrassend in twee sets van de Russische routinier Svetlana Koeznetsova, de huidige nummer 40 van de wereldranglijst. Na iets langer dan een uur stond de eindstand op het scorebord: 6-3 6-3.

Pattinama-Kerkhove, de nummer 174 in het mondiale klassement, wist via de kwalificaties het hoofdtoernooi van Wimbledon te bereiken. De 29-jarige Zeeuwse bleek op het 'heilige gras' in Londen niet onder de indruk van de grote reputatie van Koeznetsova. De 36-jarige Russin, die in 2007 de nummer 2 van de wereld was, won in haar lange loopbaan achttien titels, waaronder de US Open in 2005 en Roland Garros in 2009.

Pattinama-Kerkhove nam in de eerste set meteen het initiatief en brak in de derde game de service van Koeznetsova. De Nederlandse tennisster wist zelf haar opslag goed te behouden en sloeg in de negende game opnieuw toe op de service van de Russin. Pattinama-Kerkhove benutte haar derde setpoint.

Hapering

Ook in de tweede set had Pattinama-Kerkhove het beste van het spel. Koeznetsova leverde zowel in de tweede als in de zesde game haar service in waarna het spel van de Nederlandse voor de eerste keer in de partij even haperde. Ze verloor haar servicebeurt, maar in de negende game had ze aan haar eerste matchpoint genoeg om de winst veilig te stellen.

Pattinama-Kerkhove doet pas voor de tweede keer in het enkelspel mee op Wimbledon. Koeznetsova daarentegen verscheen in Londen voor de zeventiende keer op de baan.

Pattinama-Kerkhove speelt in de tweede ronde tegen de als elfde geplaatste Garbine Muguruza. De 27-jarige Spaanse won Wimbledon in 2017 en haalde in 2015 de finale. Muguruza veroverde in 2016 de titel op Roland Garros.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

22 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

23 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

1 dag geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

1 dag geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

1 dag geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

1 dag geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

1 dag geleden