Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pattinama-Kerkhove verliest op Wimbledon in drie sets van Swiatek

Pattinama-Kerkhove verliest op Wimbledon in drie sets van Swiatek

LONDEN (ANP) - Het is Lesley Pattinama-Kerkhove niet gelukt voor een sensatie te zorgen op Wimbledon. Ze verloor in drie sets van de Poolse Iga Swiatek, die al haar 37e zege op rij boekte. Het werd 6-4 4-6 6-3 op Court 1, het tweede stadion van Wimbledon. Swiatek (21) verloor half februari voor het laatst. Sinds haar nederlaag in Dubai won ze zes toernooien op rij, waaronder Roland Garros.

Pattinama-Kerkhove begon goed op Court 1 en met aanvallend spel dwong ze Swiatek tot fouten. De Nederlandse - die weinig hinder leek te ondervinden van zenuwen - kwam met 4-2 voor, maar door een aantal slordigheden verloor ze vier games op rij.

In de tweede set plaatste Pattinama-Kerkhove halverwege een break en ze wist zowaar een derde set af te dwingen. Swiatek besloot de baan even te verlaten voor een toiletpauze en na de onderbreking speelde ze een stuk beter.

Derde set

Swiatek was in de derde set een stuk feller en produceerde minder onnodige fouten. Ze liet zich verbaal wat meer gelden en na een moeizame openingsgame in de beslissende set gunde ze de Nederlandse geen kans meer.

De Poolse nummer 1 van de wereld noteerde liefst 31 onnodige fouten, evenveel als haar aantal winners. Pattinama-Kerkhove kwam tot 15 winners en 22 onnodige fouten.

De 30-jarige Pattinama-Kerkhove, de nummer 138 van de wereld, werd dinsdag op het laatste moment als lucky loser aan het schema toegevoegd. Ze had in de laatste ronde van de kwalificaties verloren, maar mocht de plek innemen van een geblesseerde speelster.

Uitschakeling

Door de uitschakeling van Pattinama-Kerkhove is Nederland alleen bij de mannen nog in het enkelspel vertegenwoordigd. Arantxa Rus, de beste tennisster van Nederland, verloor al in de openingsronde.

Ondanks haar bemoedigende optreden maakt Pattinama-Kerkhove een flinke duikeling op de wereldranglijst. Ze levert ruim vijftig plekken in omdat ze vorig jaar ook de tweede ronde haalde in Londen. Dit jaar zijn er geen punten te verdienen op Wimbledon.

Meer uit Sport

Hockeyers gelijk tegen België in Pro League, verliezen shoot-outs

WAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.

8 uur geleden
Lamens strandt als laatste Nederlandse in kwalificaties Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.

16 uur geleden
IOC geeft iedere olympiër voortaan 10.000 dollar

LAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.

16 uur geleden
Verstappen hoopt door upgrade op betere Red Bull in Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."

21 uur geleden
Hockeysters met eindzege Pro League geplaatst voor Spelen in LA

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

22 uur geleden
Bondscoach Olsson na vier jaar weg bij handballers

ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.

1 dag geleden
Housheer en Dulfer gekozen in team beste handbalsters van Europa

WENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.

1 dag geleden