Pattinama-Kerkhove verliest op Wimbledon in drie sets van Swiatek
LONDEN (ANP) - Het is Lesley Pattinama-Kerkhove niet gelukt voor een sensatie te zorgen op Wimbledon. Ze verloor in drie sets van de Poolse Iga Swiatek, die al haar 37e zege op rij boekte. Het werd 6-4 4-6 6-3 op Court 1, het tweede stadion van Wimbledon. Swiatek (21) verloor half februari voor het laatst. Sinds haar nederlaag in Dubai won ze zes toernooien op rij, waaronder Roland Garros.
Pattinama-Kerkhove begon goed op Court 1 en met aanvallend spel dwong ze Swiatek tot fouten. De Nederlandse - die weinig hinder leek te ondervinden van zenuwen - kwam met 4-2 voor, maar door een aantal slordigheden verloor ze vier games op rij.
In de tweede set plaatste Pattinama-Kerkhove halverwege een break en ze wist zowaar een derde set af te dwingen. Swiatek besloot de baan even te verlaten voor een toiletpauze en na de onderbreking speelde ze een stuk beter.
Derde set
Swiatek was in de derde set een stuk feller en produceerde minder onnodige fouten. Ze liet zich verbaal wat meer gelden en na een moeizame openingsgame in de beslissende set gunde ze de Nederlandse geen kans meer.
De Poolse nummer 1 van de wereld noteerde liefst 31 onnodige fouten, evenveel als haar aantal winners. Pattinama-Kerkhove kwam tot 15 winners en 22 onnodige fouten.
De 30-jarige Pattinama-Kerkhove, de nummer 138 van de wereld, werd dinsdag op het laatste moment als lucky loser aan het schema toegevoegd. Ze had in de laatste ronde van de kwalificaties verloren, maar mocht de plek innemen van een geblesseerde speelster.
Uitschakeling
Door de uitschakeling van Pattinama-Kerkhove is Nederland alleen bij de mannen nog in het enkelspel vertegenwoordigd. Arantxa Rus, de beste tennisster van Nederland, verloor al in de openingsronde.
Ondanks haar bemoedigende optreden maakt Pattinama-Kerkhove een flinke duikeling op de wereldranglijst. Ze levert ruim vijftig plekken in omdat ze vorig jaar ook de tweede ronde haalde in Londen. Dit jaar zijn er geen punten te verdienen op Wimbledon.
Meer uit Sport
VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
1 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
5 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geledenST ANDREWS (ANP) - Het Brits Open golf wordt in 2028 niet gehouden op Turnberry in Schotland, de golfbaan die eigendom is van de Amerikaanse president Donald Trump. De organiserende R&A koos voor de Royal Lytham & St. Annes in Engeland, meldt de BBC.
1 dag geleden