Pattinama-Kerkhove verliest op Wimbledon in drie sets van Swiatek
LONDEN (ANP) - Het is Lesley Pattinama-Kerkhove niet gelukt voor een sensatie te zorgen op Wimbledon. Ze verloor in drie sets van de Poolse Iga Swiatek, die al haar 37e zege op rij boekte. Het werd 6-4 4-6 6-3 op Court 1, het tweede stadion van Wimbledon. Swiatek (21) verloor half februari voor het laatst. Sinds haar nederlaag in Dubai won ze zes toernooien op rij, waaronder Roland Garros.
Pattinama-Kerkhove begon goed op Court 1 en met aanvallend spel dwong ze Swiatek tot fouten. De Nederlandse - die weinig hinder leek te ondervinden van zenuwen - kwam met 4-2 voor, maar door een aantal slordigheden verloor ze vier games op rij.
In de tweede set plaatste Pattinama-Kerkhove halverwege een break en ze wist zowaar een derde set af te dwingen. Swiatek besloot de baan even te verlaten voor een toiletpauze en na de onderbreking speelde ze een stuk beter.
Derde set
Swiatek was in de derde set een stuk feller en produceerde minder onnodige fouten. Ze liet zich verbaal wat meer gelden en na een moeizame openingsgame in de beslissende set gunde ze de Nederlandse geen kans meer.
De Poolse nummer 1 van de wereld noteerde liefst 31 onnodige fouten, evenveel als haar aantal winners. Pattinama-Kerkhove kwam tot 15 winners en 22 onnodige fouten.
De 30-jarige Pattinama-Kerkhove, de nummer 138 van de wereld, werd dinsdag op het laatste moment als lucky loser aan het schema toegevoegd. Ze had in de laatste ronde van de kwalificaties verloren, maar mocht de plek innemen van een geblesseerde speelster.
Uitschakeling
Door de uitschakeling van Pattinama-Kerkhove is Nederland alleen bij de mannen nog in het enkelspel vertegenwoordigd. Arantxa Rus, de beste tennisster van Nederland, verloor al in de openingsronde.
Ondanks haar bemoedigende optreden maakt Pattinama-Kerkhove een flinke duikeling op de wereldranglijst. Ze levert ruim vijftig plekken in omdat ze vorig jaar ook de tweede ronde haalde in Londen. Dit jaar zijn er geen punten te verdienen op Wimbledon.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.
54 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.
2 uur geledenANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
1 dag geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
1 dag geleden