Pattinama-Kerkhove treft mondiale nummer 1 Swiatek op Wimbledon
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove neemt het donderdagmiddag in de tweede ronde van Wimbledon op tegen de Poolse Iga Swiatek. De nummer 1 van de wereld heeft al liefst 36 duels op rij gewonnen.
De partij tussen Pattinama-Kerkhove en Swiatek wordt op Court 1, het tweede stadion van Wimbledon, gespeeld. Het is de tweede wedstrijd na 14.00 uur Nederlandse tijd.
Pattinama-Kerkhove (30), de mondiale nummer 138, werd pas op dinsdag als zogenoemde lucky loser aan het hoofdtoernooi toegevoegd. Ze verloor vorige week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar mocht door een blessure bij een andere speelster toch meedoen.
Eerder op de dag neemt Botic van de Zandschulp het in het mannentoernooi op tegen de Fin Emil Ruusuvuori, van wie hij eerder deze maand in Rosmalen verloor. De als 21e geplaatste Van de Zandschulp treedt om 12.00 uur aan op baan 18.
Woensdag plaatste Tim van Rijthoven zich als eerste Nederlander voor de derde ronde.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
5 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden