Pattinama-Kerkhove treft mondiale nummer 1 Swiatek op Wimbledon
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove neemt het donderdagmiddag in de tweede ronde van Wimbledon op tegen de Poolse Iga Swiatek. De nummer 1 van de wereld heeft al liefst 36 duels op rij gewonnen.
De partij tussen Pattinama-Kerkhove en Swiatek wordt op Court 1, het tweede stadion van Wimbledon, gespeeld. Het is de tweede wedstrijd na 14.00 uur Nederlandse tijd.
Pattinama-Kerkhove (30), de mondiale nummer 138, werd pas op dinsdag als zogenoemde lucky loser aan het hoofdtoernooi toegevoegd. Ze verloor vorige week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar mocht door een blessure bij een andere speelster toch meedoen.
Eerder op de dag neemt Botic van de Zandschulp het in het mannentoernooi op tegen de Fin Emil Ruusuvuori, van wie hij eerder deze maand in Rosmalen verloor. De als 21e geplaatste Van de Zandschulp treedt om 12.00 uur aan op baan 18.
Woensdag plaatste Tim van Rijthoven zich als eerste Nederlander voor de derde ronde.
Meer uit Sport
KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
7 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
8 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
10 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
13 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
14 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
15 uur geleden