Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pattinama-Kerkhove op Wimbledon onderuit tegen Muguruza

Pattinama-Kerkhove op Wimbledon onderuit tegen Muguruza

LONDEN (ANP) - Lesley Pattinama-Kerkhove is er op Wimbledon niet in geslaagd nog een keer voor een stunt te zorgen. De 29-jarige Nederlandse tennisster verloor in de tweede ronde van de als elfde geplaatste Spaanse Garbine Muguruza: 1-6 4-6.

Pattinama-Kerkhove was het toernooi begonnen met verrassende zege op de Russische routinier Svetlana Koeznetsova, de huidige nummer 40 van de wereldranglijst: 6-3 6-3.

Kiki Bertens en Arantxa Rus werden eerder al uitgeschakeld. In het vrouwenenkelspel zijn nu geen Nederlandse speelsters meer actief op Wimbledon.

Voorsprong

Pattinama-Kerkhove had in de eerste set weinig in te brengen. Bij een achterstand van 3-0 won ze haar eerste game en bij die ene game bleef het ook. In de tweede set bood Pattinama-Kerkhove, de nummer 174 in het mondiale klassement, meer weerstand. Bij een voorsprong van 3-2 brak ze zelfs de service van Muguruza: 4-2. Het lukte haar niet die lijn door te trekken. Muguruza won vier games op rij en verzekerde zich zo van de derde ronde.

De 27-jarige Spaanse won Wimbledon in 2017 en haalde in 2015 de finale. Muguruza veroverde in 2016 de titel op Roland Garros.

Geflatteerd

"De eerste set was best wel geflatteerd", oordeelde Pattinama-Kerkhove. "Ik begon de eerste game heel goed en pakte de eerste punten. Daarna kon ik het niet vasthouden. De tweede set ging dat beter, maar ik kon in het laatste deel minder goed mijn eigen spel spelen."

Pattinama-Kerkhove kijkt terug op een geslaagd toernooi. "Ik heb drie rondes in de kwalificatie gewonnen en de zege op Koeznetsova was de mooiste uit mijn loopbaan. Ik ga hier nu nog dubbelen met Kiki Bertens en dan richt ik me snel op het hardcourtseizoen."

Meer uit Sport

Verstappen ziet uit naar slotrace: alles in de gaten houden

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen ziet uit naar de Grote Prijs van Abu Dhabi, de slotrace van het jaar in de Formule 1 waarin de titelstrijd wordt beslist. "Ik voel me goed. Ik heb natuurlijk een idiote ommekeer kunnen bewerkstelligen in het kampioenschap, waardoor ik nu nog kans heb op de titel", zei hij een kleine twee uur voor aanvang van de race op het Yas Marina Circuit. "Ik heb er zin in, hoop dat ik mijn eigen race kan rijden vooraan, maar zal zeker in de gaten houden wat er achter me gebeurt."

1 uur geleden
Wederzijds respect 'groot genoeg' bij titelkandidaten McLaren

ABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.

4 uur geleden
Messi: 'Dit is het moment waarop ik heb gewacht'

FORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

12 uur geleden
Handbalsters al zeker van WK-kwartfinale na winst tegen Polen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.

14 uur geleden
Steenbergen zwemt met Europees record naar EK-goud op 200 wissel

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.

18 uur geleden
Stolz rijdt baanrecord De Boo op 1000 meter uit de boeken

HEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.

18 uur geleden
Beune wint in Heerenveen ook derde 1500 meter in wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.

18 uur geleden