Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pattinama-Kerkhove op Wimbledon onderuit tegen Muguruza

Pattinama-Kerkhove op Wimbledon onderuit tegen Muguruza

LONDEN (ANP) - Lesley Pattinama-Kerkhove is er op Wimbledon niet in geslaagd nog een keer voor een stunt te zorgen. De 29-jarige Nederlandse tennisster verloor in de tweede ronde van de als elfde geplaatste Spaanse Garbine Muguruza: 1-6 4-6.

Pattinama-Kerkhove was het toernooi begonnen met verrassende zege op de Russische routinier Svetlana Koeznetsova, de huidige nummer 40 van de wereldranglijst: 6-3 6-3.

Kiki Bertens en Arantxa Rus werden eerder al uitgeschakeld. In het vrouwenenkelspel zijn nu geen Nederlandse speelsters meer actief op Wimbledon.

Voorsprong

Pattinama-Kerkhove had in de eerste set weinig in te brengen. Bij een achterstand van 3-0 won ze haar eerste game en bij die ene game bleef het ook. In de tweede set bood Pattinama-Kerkhove, de nummer 174 in het mondiale klassement, meer weerstand. Bij een voorsprong van 3-2 brak ze zelfs de service van Muguruza: 4-2. Het lukte haar niet die lijn door te trekken. Muguruza won vier games op rij en verzekerde zich zo van de derde ronde.

De 27-jarige Spaanse won Wimbledon in 2017 en haalde in 2015 de finale. Muguruza veroverde in 2016 de titel op Roland Garros.

Geflatteerd

"De eerste set was best wel geflatteerd", oordeelde Pattinama-Kerkhove. "Ik begon de eerste game heel goed en pakte de eerste punten. Daarna kon ik het niet vasthouden. De tweede set ging dat beter, maar ik kon in het laatste deel minder goed mijn eigen spel spelen."

Pattinama-Kerkhove kijkt terug op een geslaagd toernooi. "Ik heb drie rondes in de kwalificatie gewonnen en de zege op Koeznetsova was de mooiste uit mijn loopbaan. Ik ga hier nu nog dubbelen met Kiki Bertens en dan richt ik me snel op het hardcourtseizoen."

Meer uit Sport

Griekspoor treft Mannarino op US Open, Van de Zandschulp Rune

NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van de US Open op tegen de Fransman Adrian Mannarino. Botic van de Zandschulp kent een lastige loting met de als elfde geplaatste Deen Holger Rune als eerste tegenstander.

4 uur geleden
Vingegaard verwacht in Vuelta strijd met Ayuso en Almeida

TURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard verwacht dat hij in de strijd om de eindzege van de Vuelta moet afrekenen met de Portugees João Almeida en de Spanjaard Juan Ayuso van UAE Team Emirates. "Zij hebben een sterk team en twee rijders die ze kunnen uitspelen", zei de Deen van Visma - Lease a Bike tijdens een persmoment voor de wielerronde die zaterdag start in het Italiaanse Turijn.

6 uur geleden
Vijftien Nederlanders in Turijn aan start van de Ronde van Spanje

TURIJN (ANP) - Er staan dit jaar vijftien Nederlandse wielrenners aan de start van de Vuelta. De Ronde van Spanje begint op zaterdag in het Italiaanse Turijn en eindigt op 14 september in de Spaanse hoofdstad Madrid.

7 uur geleden
Coach denkt dat Sinner op tijd fit is voor US Open na ziekte

NEW YORK (ANP/RTR) - Coach Darren Cahill denkt dat tennisser Jannik Sinner op tijd fit is om zijn titel op de US Open te verdedigen. De 24-jarige nummer 1 van de wereld moest maandag door ziekte opgeven in de finale van het toernooi van Cincinnati. De Italiaan meldde zich vervolgens af voor het gemengd dubbel van het laatste grandslamtoernooi van het jaar, dat een dag later op het programma stond.

12 uur geleden
Van de Zandschulp naar kwartfinales tennistoernooi Winston-Salem

WINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor de tweede keer de kwartfinales gehaald van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander verloor tegen de Argentijnse oud-winnaar Sebastián Báez de eerste set nog kansloos, maar herstelde zich: 0-6 6-1 6-4.

13 uur geleden
Dubbelspecialisten Errani en Vavassori winnen showformat US Open

NEW YORK (ANP) - Dubbelspecialisten Sara Errani en Andrea Vavassori hebben in de nieuwe opzet van het gemengd dubbelspel op de US Open hun titel met succes verdedigd. De Italianen versloegen in de finale van het showformat in New York enkelspeltoppers Iga Swiatek en Casper Ruud in drie sets: 6-3 5-7 10-6.

13 uur geleden
Hordeloopster Visser boekt zege in Lausanne en verslaat wereldtop

LAUSANNE (ANP) - Nadine Visser heeft haar topvorm onderstreept met een overtuigende zege op de 100 meter horden in de Diamond League van Lausanne in Zwitserland. De 30-jarige Nederlandse atlete trok zich niets aan van de regen en won een vlekkeloze race in 12,45. Ze versloeg vrijwel de complete wereldtop. De Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell finishte als tweede in 12,53, de Zwitserse Ditaji Kambundji eindigde als derde in 12,54. De Nigeriaanse wereldrecordhoudster Tobi Amusan werd vijfde in 12,82.

1 dag geleden