Pattinama-Kerkhove op één zege van hoofdtoernooi Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Lesley Pattinama-Kerkhove heeft nog één zege nodig om zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Australian Open. In de tweede ronde van de kwalificaties was de 32-jarige Nederlandse met 6-4 6-1 te sterk voor de 31-jarige Katarzyna Kawa uit Polen. Pattinama-Kerkhove, de nummer 235 van de wereld, stond niet eerder in het hoofdtoernooi in Melbourne.
Ook landgenote Arianne Hartono maakt nog kans op deelname aan het grandslamtoernooi. De nummer 150 van de wereld klopte in haar eerste voorrondepartij de Hongaarse Panna Udvardy met 7-6 (4) 6-3. Arantxa Rus is bij de vrouwen al direct toegelaten tot het hoofdtoernooi, dat zondag begint.
Gijs Brouwer is bij zijn eerste duel in de voorrondes uitgeschakeld. De 27-jarige Nederlander verloor met 6-4 6-4 van de Slowaak Alex Molcan. Jesper de Jong is de laatst overgebleven Nederlander in het kwalificatietoernooi bij de mannen. Hij moet nog twee keer winnen voor een plek in het hoofdtoernooi, waar Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp al voor zijn geplaatst.
De loting voor het hoofdtoernooi is donderdag. Griekspoor is de nummer 28 van de plaatsingslijst, die wordt aangevoerd door titelverdediger Novak Djokovic.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
6 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden