Pattinama-Kerkhove (32) stopt met tennissen
DEN HAAG (ANP) - Lesley Pattinama-Kerkhove stopt per direct met tennissen. De 32-jarige Zeeuwse speelde woensdag op een ITF-toernooi in Den Haag haar laatste wedstrijd, schrijft ze op Instagram. "Het is goed zo. Ik ben enorm dankbaar dat ik dit heb mogen doen in mijn leven", aldus de nummer 284 van de wereld.
"Meer dan twintig jaar was tennis mijn leven, waarvan vijftien jaar op professioneel niveau. Het was met ups en downs, maar met als hoogtepunten twee keer de tweede ronde Wimbledon. Daar heb ik op Court 1 mogen staan", zegt Pattinama-Kerkhove over haar verloren driesetter in 2022 in Londen tegen de Poolse nummer 1 van de wereld Iga Swiatek. "En niet te vergeten dat ik mocht spelen voor mijn land in de Billie Jean King Cup", noemt ze nog een ander hoogtepunt.
Pattinama-Kerkhove verloor woensdag in de eerste ronde van het toernooi in eigen land van de Georgische Ekaterine Gorgodze: 3-6 6-2 3-6.
Meer uit Sport
BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
14 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
4 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
8 uur geledenPRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
13 uur geleden