Pattinama-Kerkhove (32) stopt met tennissen
DEN HAAG (ANP) - Lesley Pattinama-Kerkhove stopt per direct met tennissen. De 32-jarige Zeeuwse speelde woensdag op een ITF-toernooi in Den Haag haar laatste wedstrijd, schrijft ze op Instagram. "Het is goed zo. Ik ben enorm dankbaar dat ik dit heb mogen doen in mijn leven", aldus de nummer 284 van de wereld.
"Meer dan twintig jaar was tennis mijn leven, waarvan vijftien jaar op professioneel niveau. Het was met ups en downs, maar met als hoogtepunten twee keer de tweede ronde Wimbledon. Daar heb ik op Court 1 mogen staan", zegt Pattinama-Kerkhove over haar verloren driesetter in 2022 in Londen tegen de Poolse nummer 1 van de wereld Iga Swiatek. "En niet te vergeten dat ik mocht spelen voor mijn land in de Billie Jean King Cup", noemt ze nog een ander hoogtepunt.
Pattinama-Kerkhove verloor woensdag in de eerste ronde van het toernooi in eigen land van de Georgische Ekaterine Gorgodze: 3-6 6-2 3-6.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden