Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Patstelling tussen boos personeel en leiding Tata Steel IJmuiden

Patstelling tussen boos personeel en leiding Tata Steel IJmuiden

IJMUIDEN (ANP) - Bij Tata Steel in IJmuiden lijkt tussen vakbond FNV en de leiding van het bedrijf een patstelling bereikt. Met een reeks stakingen bij afdelingen proberen werknemers de leiding van het bedrijf te bewegen om af te zien van de beoogde reorganisatie. Volgens Tata Steel Europe (TSE) zelf zijn de eisen van de bond irreëel waarbij de boosheid wordt gevoed door valse aannames.

Op maandag legden onder meer werknemers van de technische dienst en inspectieafdelingen het werk neer na eerdere acties bij andere afdelingen. De ophanden zijnde reorganisatie kost circa duizend werknemers hun baan. Op 1 juli valt volgens FNV de beslissing over de eventuele ontslagen, omdat door de coronacrisis dit plan voor even in de ijskast ging.

Het vertrek van topman Theo Henrar van Tata Nederland, die naar verluidt pal stond voor de Nederlandse belangen en daarmee een sta in de weg voor de beoogde reorganisatie, zette kwaad bloed bij de medewerkers. Verder is personeel in IJmuiden ontstemd over het idee dat ze moeten opdraaien voor de verliezen van met name de Engelse vestiging van Tata.

Ingrepen

Volgens TSE zijn ingrepen noodzakelijk. Het beeld dat het geld in IJmuiden wordt verdiend en in het Verenigd Koninkrijk wordt uitgegeven is volgens de onderneming niet terecht. Ook in IJmuiden wordt al twee jaar geen winst gemaakt en dividend uitgekeerd. De opstelling van de vakbond wekt verbazing.

Sinds het verlopen van de deadline op 2 juni is er volgens FNV geen contact meer geweest met TSE. Maar de staalmaker zegt op zijn beurt geen reactie te hebben ontvangen van FNV nadat het voor nieuw overleg was uitgenodigd.

"Pas op het moment dat Tata bereid is fundamentele stappen te zetten wat betreft onze eisen, zijn we bereid te praten", aldus Roel Berghuis van FNV. Hij wil onder meer de toezegging dat de werkgelegenheid vijf jaar lang ongewijzigd blijft. Verder gaat het de bond om de koers van het bedrijf. Zo willen de medewerkers absoluut niet dat Tata Steel Nederland en Tata Steel UK bij elkaar gevoegd worden.

Volgens TSE klopt het beeld dat FNV schetst niet. Het bedrijf legt uit dat in de voorbije jaren miljarden in de locatie IJmuiden zijn gestoken. De beoogde kostenbesparingen van 700 miljoen euro hebben maar voor 20 procent effect op het personeelsbestand. Daarbij gaat het voornamelijk om kantoorbanen. De stakingen gebeuren daarentegen veelal op de 'vloer'.

FNV sluit acties door personeel op kantoor niet uit. Berghuis benadrukt dat het geld voor investeringen ook in IJmuiden is verdiend. Daarbij ging ook 1 miljard euro aan dividend naar de Britten.

Meer uit Financieel

Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

7 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

8 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

8 uur geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

10 uur geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

11 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

13 uur geleden
CO2-opslagproject Porthos in Noordzee jaar vertraagd

ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.

13 uur geleden