Patrouillewagens geramd tijdens wilde achtervolging op A2
SITTARD-GELEEN (ANP) - Een voor de politie vluchtende automobilist heeft zaterdagochtend met een gestolen voertuig meerdere patrouillewagens geramd tijdens een wilde achtervolging op de A2 in Limburg. Desondanks wist de man de politie niet van zich af te schudden en kon hij worden gearresteerd. Dat maakte de politie bekend.
Rond 04.00 uur zagen agenten in Maastricht een gestolen auto op de A2 rijden in noordelijke richting. Toen de politie de auto een stopteken gaf, trapte de bestuurder het gas diep in en doofde de lichten. Wat volgde was een wilde rit over de A2, waarbij ook patrouilles uit de regio Sittard zich aansloten. In een poging de politie van zich af te schudden, reed de auto terug richting België. Tijdens de achtervolging werden volgens de politie bewust meerdere patrouillewagens geramd.
Uiteindelijk trapte de bestuurder bij het Belgische grensdorpje Visé, net over de grens bij Eijsden, op de rem. Hij sprong de auto uit, om het vervolgens op een lopen te zetten. Hij probeerde rennend over de snelweg en een nabijgelegen spoorlijn te vluchten, maar kon na een korte achtervolging worden aangehouden. De man is in de boeien geslagen op verdenking van poging tot doodslag.
Met de agenten in de geramde auto's gaat het goed, aldus de politie op Instagram.
Meer uit Binnenland
DORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.
4 uur geledenSPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.
9 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.
18 uur geleden