Patrouillewagens geramd tijdens wilde achtervolging op A2
SITTARD-GELEEN (ANP) - Een voor de politie vluchtende automobilist heeft zaterdagochtend met een gestolen voertuig meerdere patrouillewagens geramd tijdens een wilde achtervolging op de A2 in Limburg. Desondanks wist de man de politie niet van zich af te schudden en kon hij worden gearresteerd. Dat maakte de politie bekend.
Rond 04.00 uur zagen agenten in Maastricht een gestolen auto op de A2 rijden in noordelijke richting. Toen de politie de auto een stopteken gaf, trapte de bestuurder het gas diep in en doofde de lichten. Wat volgde was een wilde rit over de A2, waarbij ook patrouilles uit de regio Sittard zich aansloten. In een poging de politie van zich af te schudden, reed de auto terug richting België. Tijdens de achtervolging werden volgens de politie bewust meerdere patrouillewagens geramd.
Uiteindelijk trapte de bestuurder bij het Belgische grensdorpje Visé, net over de grens bij Eijsden, op de rem. Hij sprong de auto uit, om het vervolgens op een lopen te zetten. Hij probeerde rennend over de snelweg en een nabijgelegen spoorlijn te vluchten, maar kon na een korte achtervolging worden aangehouden. De man is in de boeien geslagen op verdenking van poging tot doodslag.
Met de agenten in de geramde auto's gaat het goed, aldus de politie op Instagram.
Meer uit Binnenland
ERBIL (ANP) - Het Nederlandse consulaat in de hoofdstad van de Koerdische regio in Irak, Erbil, heeft dringend aangeraden hotels in de stad te mijden. In de boodschap wordt gesproken van "onbevestigde signalen over een mogelijke aanslag op hotels in Erbil". De boodschap noemt vier namen van hotels die mogelijk gevaar lopen.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een melding dat de moordenaar van de Amerikaanse studente Mieke Oort is overleden, brengt "een golf van emoties met zich mee" voor de nabestaanden van Mieke. Dat meldt advocaat Sébas Diekstra in een reactie. De 21-jarige Oort werd in 2022 in Leeuwarden vermoord door Thomas R. uit Leek in een zaak die bekendstond als de 'Tindermoord'.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.
10 uur geleden