Patrouillewagens geramd tijdens wilde achtervolging op A2
SITTARD-GELEEN (ANP) - Een voor de politie vluchtende automobilist heeft zaterdagochtend met een gestolen voertuig meerdere patrouillewagens geramd tijdens een wilde achtervolging op de A2 in Limburg. Desondanks wist de man de politie niet van zich af te schudden en kon hij worden gearresteerd. Dat maakte de politie bekend.
Rond 04.00 uur zagen agenten in Maastricht een gestolen auto op de A2 rijden in noordelijke richting. Toen de politie de auto een stopteken gaf, trapte de bestuurder het gas diep in en doofde de lichten. Wat volgde was een wilde rit over de A2, waarbij ook patrouilles uit de regio Sittard zich aansloten. In een poging de politie van zich af te schudden, reed de auto terug richting België. Tijdens de achtervolging werden volgens de politie bewust meerdere patrouillewagens geramd.
Uiteindelijk trapte de bestuurder bij het Belgische grensdorpje Visé, net over de grens bij Eijsden, op de rem. Hij sprong de auto uit, om het vervolgens op een lopen te zetten. Hij probeerde rennend over de snelweg en een nabijgelegen spoorlijn te vluchten, maar kon na een korte achtervolging worden aangehouden. De man is in de boeien geslagen op verdenking van poging tot doodslag.
Met de agenten in de geramde auto's gaat het goed, aldus de politie op Instagram.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
59 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.
5 uur geleden