Patiëntenfederatie: ziekenhuis kan meer doen tegen parkeerdruk
HILVERSUM (ANP) - Ziekenhuizen kunnen meer doen om drukte op hun parkeerterreinen te voorkomen, zoals extra inzetten op digitale zorg. Dat zei directeur Arthur Schellekens van de Patiëntenfederatie dinsdag op NPO Radio 1 in Dit is de Dag. Schellekens ging in dat EO-radioprogramma in gesprek met Dietrich van Gorsel van het Meander Medisch Centrum in Amersfoort over de parkeerkosten bij ziekenhuizen, naar aanleiding van de onlangs verhoogde parkeertarieven bij het Erasmus MC. Bezoekers van het Rotterdamse ziekenhuis betalen sinds 1 januari 4,20 euro voor het eerste uur, met een maximaal dagtarief van 40 euro.
Schellekens is naar eigen zeggen niet principieel tegen betaald parkeren bij het ziekenhuis, maar de tarieven zijn volgens hem wel een probleem. "Die worden steeds hoger. Voor de gemiddelde patiënt, die een keer per jaar naar het ziekenhuis gaat, is het nog best wel op te brengen. Maar als je een chronische patiënt bent en je komt er met enige regelmaat, dan begint het aardig aan te tikken."
Volgens de directeur van de Patiëntenfederatie worden de parkeertarieven soms "klein bier" genoemd, maar dragen ze wel degelijk bij aan de stijgende zorgkosten. Ziekenhuizen kunnen bijvoorbeeld uitrijkaarten verstrekken aan patiënten die er vaak komen, vindt hij. Ook kunnen ze in zijn ogen nog meer inzetten op digitale zorg, met beeldbellen, thuismonitoring en consulten op afstand. Veel patiënten zijn daar ook klaar voor, blijkt volgens Schellekens uit onderzoek van de Patiëntenfederatie. "Als we digitaal goed gas kunnen geven, kunnen we zorgen dat een hele grote patiëntenstroom niet meer naar het ziekenhuis hoeft."
Parkeergeld inkomstenbron
Van Gorsel van het Meander Medisch Centrum zei in het radioprogramma dat zijn ziekenhuis wat betreft digitale zorg al veel meer doet dan voor de coronapandemie, maar dat er altijd extra stappen kunnen worden gezet. Parkeertarieven blijven volgens hem nodig omdat ziekenhuizen er een deel van hun kosten mee dekken. "En je voorkomt dat omwonenden hun auto parkeren in de garage van het ziekenhuis."
Volgens hem bieden veel ziekenhuizen kortingsregelingen aan voor patiënten die vaak in het ziekenhuis moeten zijn. Verder kunnen patiënten parkeerkosten als aftrekbare kosten opvoeren bij de Belastingdienst, hoewel Van Gorsel die oplossing ook ingewikkeld noemt.
Meer uit Gezond
BILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.
5 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.
5 dagen geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.
6 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann gaat in hoger beroep in de zaak tegen het Amerikaanse Allergan, een producent van borstimplantaten. In december oordeelde de rechter dat de producent niet verantwoordelijk is voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen.
1 week geledenBILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben vroeg in het jaar last van hooikoorts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers. In de afgelopen week gingen 174 op de 100.000 mensen naar een huisarts voor hooikoortsklachten. Dat zijn er meer dan een week eerder. Na de eerste warme dagen van 2026 meldden nog 138 per 100.000 mensen zich bij de huisarts. In de week daarvoor waren dat er 61.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ene ziekenhuis betaalt veel meer voor geneesmiddelen tegen kanker dan het andere ziekenhuis. Het verschil kan oplopen tot ruim 2800 euro per behandeling, ook al gaat het om precies hetzelfde middel. Dat constateren KWF en het Nederlands Kanker Instituut (NKI) van ziekenhuis Antoni van Leeuwenhoek (AVL). Ze vinden dat er meer openheid moet komen.
1 week geleden