Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Patiëntenfederatie vreest meer zorgmijders door hogere zorgpremie

Patiëntenfederatie vreest meer zorgmijders door hogere zorgpremie

DEN HAAG (ANP) - De verhoging van de zorgpremie leidt ertoe dat de toegang tot de zorg verder onder druk komt te staan. Dat zegt Patiëntenfederatie Nederland, die vreest dat mensen minder vaak een aanvullende verzekering nemen en daardoor zorg mijden als ze meer moeten betalen. "We zien de premies elk jaar stijgen. Steeds meer patiënten kunnen die extra kosten er niet bij hebben", zegt een woordvoerder.

DSW maakte zoals elk jaar als eerste zorgverzekeraar de premie voor volgend jaar bekend. De basisverzekering stijgt met 9,50 euro per maand. Uiterlijk 12 november maken alle zorgverzekeraars hun premie voor 2025 bekend.

De hogere zorgpremie kan volgens de Patiëntenfederatie gevolgen hebben voor het afsluiten van een aanvullende verzekering. "Dat kan heel negatief uitpakken", zegt de woordvoerder. "Mensen nemen dan de zorg niet af die ze nodig hebben, zoals fysiotherapie. Dat kan heel negatief uitpakken."

De Patiëntenfederatie maakte zich al zorgen over de wachtlijsten en de stijgende zorgkosten, die volgens de woordvoerder eveneens leiden tot het mijden van zorg. "Mensen gaan niet meer naar de dokter of tandarts uit angst voor de rekening." De organisatie vindt het goed dat het nieuwe kabinet het eigen risico wil verlagen, maar er is volgens de woordvoerder meer nodig om "de stapeling van zorgkosten aan te pakken". "De mondzorg en fysiotherapie moeten deels terug in het basispakket. Ook zijn wij voorstander van afschaffing van het vrijwillig eigen risico, voor meer solidariteit in het stelsel."

Meer uit Binnenland

Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

10 uur geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

11 uur geleden
Dordrechts Museum verwerft 'sleutelwerk' van Marlene Dumas

DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.

12 uur geleden
Frenna meest beluisterde artiest op Spotify

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.

12 uur geleden
Provincie Utrecht: wolf op Utrechtse Heuvelrug doodgeschoten

UTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.

13 uur geleden
Noodlijdend Limburgs vliegveld presenteert weer nieuwe directeur

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).

13 uur geleden
Drenten met aardbevingsschade ervaren meer stress en wantrouwen

UTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.

13 uur geleden