Patiëntenfederatie opgelucht dat apotheekpersoneel niet staakt
DEN HAAG (ANP) - Patiëntenfederatie Nederland is opgelucht dat de apotheekmedewerkers volgende week niet staken. "Hoewel wij het belangrijk vinden dat mensen in de zorg onder goede arbeidsvoorwaarden kunnen werken, leverde een algehele staking van deze lengte, op deze termijn en in deze tijd van het jaar een onverantwoord risico op voor kwetsbare patiënten die afhankelijk zijn van medicijnen", zegt een woordvoerder.
De organisatie uitte eerder deze week al haar zorgen over de aangekondigde staking door de vakbonden, die daarmee meer loon wilden afdwingen voor apotheekmedewerkers. Werkgevers in de apotheekbranche stapten naar de rechter en eisten in een kort geding een verbod op de staking op 23, 24 en 27 december. De voorzieningenrechter in Utrecht oordeelde vrijdag dat de staking niet mag doorgaan. Een motivering volgt later.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
5 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
10 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
11 uur geleden