Patiëntenclubs: help mensen met een beperking in financiële nood
UTRECHT (ANP) - Patiëntenorganisaties vragen de Tweede Kamer in een brandbrief om mensen met een beperking of chronische ziekte die hoge energiekosten maken te helpen. Veel van hen hebben een extra warm huis nodig vanwege hun gezondheid of ze zijn afhankelijk van hulpmiddelen die veel elektriciteit kosten. Maatregelen zoals het energieplafond zijn ontoereikend, stellen onder meer de Patiëntenfederatie Nederland en netwerkorganisatie voor mensen met een beperking of chronische ziekte Ieder(in).
Patiëntenorganisaties uitten al vaker hun zorgen over de stijgende energiekosten voor mensen met een beperking. Deze week debatteert de Tweede Kamer over de najaarsnota van het kabinet. "Dit is de laatste mogelijkheid om voor 2023 nog een goede regeling te treffen voor mensen die vanwege hun beperking of chronische ziekte extra veel energie verbruiken", schrijven de organisaties.
Het energieplafond is volgens de organisaties te laag, de energietoeslag voor mensen met een laag inkomen helpt de groepen die net wat meer verdienen niet. "Terwijl deze groep door hoge zorgkosten vaak een relatief laag besteedbaar inkomen heeft." De patiëntenclubs vragen om een landelijke oplossing. Mensen met een beperking die in financiële nood komen zullen anders keuzes maken "die hun gezondheid schaden", zoals het mijden van zorg of het lager zetten van de verwarming waardoor klachten kunnen verergeren. Ook laten ze mogelijk hulpmiddelen staan die elektriciteit kosten, hoewel die juist helpen om zelfstandig te leven.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
10 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.
12 uur geleden