Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Patiëntenclubs: help mensen met een beperking in financiële nood

Patiëntenclubs: help mensen met een beperking in financiële nood

UTRECHT (ANP) - Patiëntenorganisaties vragen de Tweede Kamer in een brandbrief om mensen met een beperking of chronische ziekte die hoge energiekosten maken te helpen. Veel van hen hebben een extra warm huis nodig vanwege hun gezondheid of ze zijn afhankelijk van hulpmiddelen die veel elektriciteit kosten. Maatregelen zoals het energieplafond zijn ontoereikend, stellen onder meer de Patiëntenfederatie Nederland en netwerkorganisatie voor mensen met een beperking of chronische ziekte Ieder(in).

Patiëntenorganisaties uitten al vaker hun zorgen over de stijgende energiekosten voor mensen met een beperking. Deze week debatteert de Tweede Kamer over de najaarsnota van het kabinet. "Dit is de laatste mogelijkheid om voor 2023 nog een goede regeling te treffen voor mensen die vanwege hun beperking of chronische ziekte extra veel energie verbruiken", schrijven de organisaties.

Het energieplafond is volgens de organisaties te laag, de energietoeslag voor mensen met een laag inkomen helpt de groepen die net wat meer verdienen niet. "Terwijl deze groep door hoge zorgkosten vaak een relatief laag besteedbaar inkomen heeft." De patiëntenclubs vragen om een landelijke oplossing. Mensen met een beperking die in financiële nood komen zullen anders keuzes maken "die hun gezondheid schaden", zoals het mijden van zorg of het lager zetten van de verwarming waardoor klachten kunnen verergeren. Ook laten ze mogelijk hulpmiddelen staan die elektriciteit kosten, hoewel die juist helpen om zelfstandig te leven.

Meer uit Binnenland

Ruim 600 mensen bij herdenking begin oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.

18 minuten geleden
Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.

41 minuten geleden
Politiek en mediawereld reageren bedroefd op overlijden Postema

HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.

2 uur geleden
Tv-presentator Koos Postema (93) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.

3 uur geleden
Populaire skigebieden Lech en Zürs weer bereikbaar na lawine

LECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.

4 uur geleden
Verdachte mishandeling agent bij asielprotest Den Haag nog vast

DEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.

5 uur geleden
Vrouw (81) omgekomen bij ongeluk op A59 na spookrijden

WAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.

5 uur geleden