Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Patiëntenclub: vergoed migrainemedicijn aan meer mensen

Patiëntenclub: vergoed migrainemedicijn aan meer mensen

NAARDEN (ANP) - Meer mensen moeten in aanmerking komen voor een vergoeding van drie nieuwe migrainemedicijnen, CGRP-remmers genoemd. Dat stelt belangenvereniging Hoofdpijnnet in reactie op het vergoedingsadvies van Zorginstituut Nederland. De adviesraad beveelt de overheid aan migrainemedicijnen onder strikte voorwaarden op te nemen in het basispakket van de zorgverzekering.

CGRP-remmers zijn baanbrekend, omdat het de eerste preventieve medicijnen zijn die specifiek tegen migraine zijn ontwikkeld. Ze hebben weinig bijwerking, zijn zelf toe te dienen met één injectie per maand en hebben over het algemeen een zeer gunstig effect op de gevolgen van migraine, aldus Hoofdpijnnet. Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) staat gebruik ervan toe bij volwassenen die minimaal vier dagen per maand migraine hebben.

In het advies aan het ministerie van VWS komen alleen patiënten met chronische migraine in aanmerking voor vergoeding: mensen die meer dan vijftien hoofdpijndagen waarvan acht migrainedagen per maand hebben, voor meer dan drie maanden achtereen. Dat zijn volgens Hoofdpijnnet zo'n 4150 mensen in Nederland. Ook moeten eerst andere medicijnen en behandelingen zijn geprobeerd, waaronder een behandeling waarbij twee keer 31 injecties in het hoofd worden gegeven in een hoofdpijncentrum. Het is "ronduit onethisch patiënten hiertoe te verplichten", stelt Hoofdpijnnet.

Petitie

Wanneer de nieuwe medicatie niet wordt vergoed, kunnen de kosten oplopen tot 6000 euro per jaar. Hoofdpijnnet wil dat de vergoeding de voorschrijvingsvoorwaarden van de EMA aanhoudt. De belangenvereniging voor mensen met chronische hoofdpijn start daarom een petitie met inzet een vergoeding voor iedereen met vier of meer migrainedagen per maand.

In Nederland lijden ruim 2 miljoen mensen aan migraine en voor 100.000 van hen is de ziekte invaliderend, stelt Hoofdpijnnet, wat betekent dat het impact heeft op het dagelijks leven en leidt tot bijvoorbeeld verzuim en sociale beperking. Vrouwen lijden het meest aan migraine.

Meer uit Binnenland

Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

19 minuten geleden
Jetten: voor zomer Benelux-plan landen sneller EU in te trekken

TIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.

42 minuten geleden
Meer nodig om miljardentekort woningcorporaties op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.

1 uur geleden
Aalbersberg: Nederland niet voorbereid op brede crises als corona

DEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.

2 uur geleden
Celstraffen van 47 maanden opgelegd voor kunstroof Drents Museum

ASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.

3 uur geleden
NPO ziet geen mogelijkheden om omroepen en ON! samen te brengen

HILVERSUM (ANP) - De NPO ziet op dit moment geen mogelijkheden om de ledenomroepen en aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) nader tot elkaar te brengen. Dat schrijft de NPO vrijdag in een reactie op het advies dat een onafhankelijke commissie een maand geleden uitbracht over de werkwijze van de NPO. Daarin staat dat bij ON! "substantiële tekortkomingen" zijn vastgesteld "in de naleving van journalistieke normen".

5 uur geleden
Harderwijk geeft COA nog drie maanden voor sluiten azc tot boete

HARDERWIJK (ANP) - Als het grote asielzoekerscentrum voor achthonderd mensen in Harderwijk over drie maanden niet gesloten is, zal opvangorgaan COA daar vanaf dat moment flink voor moeten gaan betalen. De gemeente legt dan een dwangsom van 91.000 euro per dag op en het maximumbedrag kan in negentig dagen oplopen tot 8.190.000 euro.

6 uur geleden