Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Patiënte dood door brand in psychiatrische kliniek Poortugaal

Patiënte dood door brand in psychiatrische kliniek Poortugaal

POORTUGAAL (ANP) - De persoon die woensdagavond om het leven is kwam door een brand in een psychiatrische kliniek in het Zuid-Hollandse Poortugaal was een vrouw die daar werd behandeld. Over haar identiteit is nog niets bekendgemaakt. De zorginstelling Fivoor, waar de vestiging onder valt, spreekt donderdag van "een vreselijke situatie die ons diep raakt".

De brand brak rond 22.30 uur uit in de Forensisch Psychiatrische Kliniek Rotterdam aan de Kijvelandsekade in Poortugaal. Daar zitten psychiatrisch patiënten die als gevolg van hun aandoening gedragsproblemen hebben en die daardoor met justitie in aanraking zijn geweest. De beveiligde kliniek biedt plaats aan 26 mensen. Het is de bedoeling dat zij door de behandeling worden voorbereid op een terugkeer in de samenleving.

Fivoor heeft contact gehad met de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd, die toezicht houdt. De zorginstelling moet eerst beoordelen of er sprake was van een incident of van een calamiteit, een onverwachte gebeurtenis die te maken heeft met de zorg. "Bij een calamiteit zijn ze verplicht onderzoek te doen of te laten doen. We hebben afgesproken dat Fivoor ons vrij snel nadere informatie geeft wanneer zij het als een incident zien. Dan kunnen we kijken wat het vervolg is. Wettelijk hebben ze zes weken de tijd voor die beoordeling", legt een woordvoerder van de inspectie uit.

Vanwege de brand werd de getroffen afdeling ontruimd. De geëvacueerde patiënten worden voorlopig opgevangen in andere beveiligde klinieken van Fivoor. Het is nog niet duidelijk of en wanneer ze terug kunnen.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis: zo'n 140 asielzoekers naar nachtopvang in Groningen

TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.

46 minuten geleden
Netanyahu beveelt intensivering van offensief in Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.

3 uur geleden
Lopers Roparun onthaald op Coolsingel in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.

4 uur geleden
Geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."

7 uur geleden
Parkeerplaatsen bij strand en binnenwater lopen vol

ZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.

9 uur geleden
Rode Kruis: geen vaste plek asielzoekers Ter Apel onbegrijpelijk

GRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.

12 uur geleden
Hitte zorgt niet voor problemen bij Roparun

ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.

13 uur geleden