Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Patiënte dood door brand in psychiatrische kliniek Poortugaal

Patiënte dood door brand in psychiatrische kliniek Poortugaal

POORTUGAAL (ANP) - De persoon die woensdagavond om het leven is kwam door een brand in een psychiatrische kliniek in het Zuid-Hollandse Poortugaal was een vrouw die daar werd behandeld. Over haar identiteit is nog niets bekendgemaakt. De zorginstelling Fivoor, waar de vestiging onder valt, spreekt donderdag van "een vreselijke situatie die ons diep raakt".

De brand brak rond 22.30 uur uit in de Forensisch Psychiatrische Kliniek Rotterdam aan de Kijvelandsekade in Poortugaal. Daar zitten psychiatrisch patiënten die als gevolg van hun aandoening gedragsproblemen hebben en die daardoor met justitie in aanraking zijn geweest. De beveiligde kliniek biedt plaats aan 26 mensen. Het is de bedoeling dat zij door de behandeling worden voorbereid op een terugkeer in de samenleving.

Fivoor heeft contact gehad met de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd, die toezicht houdt. De zorginstelling moet eerst beoordelen of er sprake was van een incident of van een calamiteit, een onverwachte gebeurtenis die te maken heeft met de zorg. "Bij een calamiteit zijn ze verplicht onderzoek te doen of te laten doen. We hebben afgesproken dat Fivoor ons vrij snel nadere informatie geeft wanneer zij het als een incident zien. Dan kunnen we kijken wat het vervolg is. Wettelijk hebben ze zes weken de tijd voor die beoordeling", legt een woordvoerder van de inspectie uit.

Vanwege de brand werd de getroffen afdeling ontruimd. De geëvacueerde patiënten worden voorlopig opgevangen in andere beveiligde klinieken van Fivoor. Het is nog niet duidelijk of en wanneer ze terug kunnen.

Meer uit Binnenland

Twintig aanhoudingen om bezetting gebouw universiteit Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.

4 uur geleden
NOS-correspondent Groot Koerkamp mag niet meer in Rusland werken

MOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.

4 uur geleden
Nederland wil militaire bijdrage leveren aan openen Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland is bereid om een militaire bijdrage te leveren om de vrije doorvaart in de Straat van Hormuz weer mogelijk te maken na het beëindigen van de vijandelijkheden. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) donderdag tijdens een videovergadering van veertig landen over de situatie in de zeestraat.

6 uur geleden
OM eist 4,5 jaar cel tegen Inez Weski voor rol in bende Taghi

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag 4,5 jaar cel geëist tegen Inez Weski. Justitie vervolgt de 71-jarige oud-advocate voor deelname aan de criminele organisatie van haar oud-cliënt Ridouan Taghi.

7 uur geleden
Teruggevonden kunstschatten eerst naar Roemenië

ASSEN (ANP) - De twee gouden armbanden en de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti, die zijn teruggevonden na de kunstroof uit het Drents Museum in Assen, gaan zo snel mogelijk terug naar Roemenië. De kunstschatten verlieten donderdag na de persbijeenkomst onder gewapende politiebegeleiding het museum.

8 uur geleden
OM Aruba draagt dossier Natalee Holloway over aan Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) van Aruba heeft het dossier over de verdwijningszaak van Natalee Holloway overgedragen aan het OM in Amsterdam. Dit volgt op de aangifte die de moeder van Holloway in Nederland heeft gedaan tegen Joran van der Sloot. Het OM heeft het dossier nodig om die aangifte te kunnen beoordelen.

8 uur geleden
Museum: Roemeense helm gedeukt, maar niet onherstelbaar kapot

ASSEN (ANP) - De beroemde gouden helm die in januari vorig jaar werd gestolen uit het Drents Museum in Assen, is een klein beetje ingedeukt. Het gaat niet om een onherstelbare beschadiging. Dit meldde de directeur van het museum, Robert van Langh, donderdag tijdens een persconferentie. Daarin werd bekend dat de helm en twee van de drie gestolen gouden armbanden zijn teruggevonden.

9 uur geleden