Patiënt van Fivoor in brief: medeleven met inwoners Den Dolder
DEN DOLDER (ANP) - Een patiënt van de psychiatrische kliniek Fivoor heeft per brief de inwoners van Den Dolder laten weten dat hij meeleeft met de buurt. Een woordvoerder van de kliniek bevestigt berichtgeving van RTV Utrecht over de brief. Begin januari werd een 76-jarige vrouw op straat neergestoken in het Utrechtse dorp. Een patiënt van Fivoor is opgepakt, hij wordt verdacht van moord of doodslag.
De brief is geschreven door een patiënt, die ook de gevoelens en stemming van patiënten om hem heen beschrijft. "Het is geen formele brief aan de buurt", zegt de woordvoerder. "Maar hij wilde wel zijn medeleven betuigen en laten zien dat hij en anderen in de kliniek niet hetzelfde zijn als de verdachte. We zijn allemaal erg geschrokken van wat er is gebeurd." De briefschrijver wordt behandeld in een andere kliniek dan de verdachte, op hetzelfde terrein.
De patiënt benadrukt in de brief dat hij ook voor zijn behandeling "nooit in staat zou zijn geweest tot een dergelijke daad". Hij noemt het afschuwelijk en verschrikkelijk dat de 76-jarige vrouw is gedood. "Het is pijnlijk om te merken dat sommige bewoners denken dat meer cliënten van Fivoor tot zulke daden in staat zouden zijn. Ik kan u verzekeren dat ik, en velen met mij, hard werken aan ons herstel en streven naar een positieve bijdrage aan de samenleving", schrijft de man verder.
Onveilig
Eigenlijk was het de bedoeling om de brief voor te lezen bij een bewonersbijeenkomst afgelopen vrijdag, maar deze kwam niet op tijd terecht bij de bestuurder. Het is onduidelijk hoe de inwoners van Den Dolder ernaar zullen kijken. Bij de bijeenkomst waren hun zorgen groot. Het vertrouwen is weg en mensen voelen zich onveilig, was onder meer te lezen in een verslag van de avond.
"We begrijpen de emoties in de buurt en we hopen te kunnen bijdragen aan het terugbrengen van dat vertrouwen", zegt de woordvoerder van Fivoor hierover. Tot 20 januari gaan patiënten van Fivoor zo min mogelijk naar het dorp. Alleen voor noodzakelijk bezoek mogen ze onder begeleiding gaan. Op het terrein is er ook begeleiding.
Hierna wordt de situatie opnieuw bekeken. "Het zijn patiënten die zorg ontvangen", zegt de woordvoerder. "Wij mogen de verlofvrijheden van patiënten niet te lang beperken. Een deel van de patiënten verblijft vrijwillig bij Fivoor. Het is niet mogelijk om hen nog langer te beperken in hun bewegingsvrijheid."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Nederlandse en Belgische mediabedrijven werken samen aan richtlijnen voor meer transparantie bij het gebruik van AI in beeld-, audio- en videocontent. Onder meer NPO, DPG Media, Mediahuis en Talpa werken op initiatief van Media Campus NL aan een gezamenlijke aanpak. Volgens een woordvoerder van Media Campus NL komen richtlijnen voor AI-gebruik in tekst ook "snel" aan bod.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Openbaar vervoer in Amsterdam is het een na duurste onder Europese hoofdsteden. Dat concludeert Greenpeace na onderzoek naar de kosten voor ov in dertig Europese landen. Alleen in Londen is een abonnement duurder, stelt de milieuorganisatie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen mannen en vrouwen gaapt in Nederland een steeds groter gat. Daardoor zakt Nederland opnieuw weg op de wereldranglijst emancipatie.
6 uur geledenZWAAG (ANP) - Bij een verkeersongeval in de buurt van Zwaag (Noord-Holland) is iemand om het leven gekomen, meldt de politie. Die maakt daarnaast melding van "meerdere slachtoffers". Hoe die eraan toe zijn, is niet bekend.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 29-jarige man die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de voorbereiding van de moord op advocaat Derk Wiersum in 2019 is woensdag in Frankrijk opgepakt, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Het gaat om Oussama B., meldt de advocaat van B. aan meerdere media. Hij was jarenlang voortvluchtig.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland denkt dat de recente afsluitingen van belangrijke bruggen voorkomen hadden kunnen worden als het Rijk meer zou investeren in infrastructuur. Rijkswaterstaat maakte woensdag bekend dat de westelijke Suurhoffbrug over het Hartelkanaal richting de Maasvlakte grotendeels dichtgaat, omdat er scheuren zitten in de constructie. En sinds half juli mogen geen vrachtwagens en touringcars meer over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden, omdat de stalen boogconstructie van de brug in de A27 te zwak is geworden.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Opnieuw zijn mankementen ontdekt in een belangrijke brug waar een snelweg overheen gaat: in de westelijke Suurhoffbrug richting de Maasvlakte zijn scheuren geconstateerd, meldt Rijkswaterstaat. Die zitten in een van de hoofdliggers. Omwille van de veiligheid sluit de wegbeheerder de twee gewone rijstroken af. Al het verkeer moet over de vluchtstrook.
15 uur geleden