'Patiënt krijgt medicijnverpakking vaak met moeite geopend'
HILVERSUM (ANP) - Negen van de tien patiënten met aandoeningen aan botten, spieren, pezen, gewrichten, zenuwen of hersenen kunnen de verpakking van hun medicijn maar met moeite openkrijgen. Het leidt vaak tot onnodige pijn en ongemak en de plastic doordrukstrip, de zogenoemde blisterverpakking, is voor de patiënten helemaal een gruwel.
Dat meldt het consumentenprogramma Kassa (BNNVARA) zaterdag op basis van een enquête onder 2149 deelnemers en 30 patiëntenorganisaties en -verenigingen. Een pot van kunststof vindt een op de drie ondervraagden wel prettig omdat die voor hen het makkelijkst te openen is.
Verpakkingen worden volgens Kassa alleen maar minder gebruiksvriendelijk door aangescherpte veiligheidsregels waaraan fabrikanten moeten voldoen. Meer dan de helft van de patiënten (57 procent) geeft aan dat hun medicijnverpakkingen de laatste twee jaar moeilijker te openen zijn.
Fabrikanten
Het consumentenprogramma vroeg vijf fabrikanten waarover veel klachten binnenkwamen om een reactie. Fabrikant MSD meldt dat de blisterverpakking wordt vervangen door een kunststof potje met tabletten. Een andere fabrikant, Teva, zegt een andere verpakking te hebben ontworpen die simpel te openen is. Teva deed dat met name voor reumapatiënten.
Ruim 2 miljoen Nederlanders hebben reuma en 200.000 Nederlanders een spierziekte.
Meer uit Binnenland
RIJSWIJK (ANP) - Na een jaar afwezigheid is de tussentijdse rijtoets vanaf 30 maart weer overal terug. Dat meldt het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR). De toets was tijdelijk geschrapt, omdat sinds corona de wachttijden waren opgelopen. In die periode konden honderdduizenden rijexamens niet doorgaan en ontstond er een stuwmeer aan wachtende leerlingen.
42 minuten geledenTER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA is er dinsdag in geslaagd om veel plekken elders te vinden voor asielzoekers uit het aanmeldcentrum in Ter Apel. Daardoor zaten er in de nacht van dinsdag op woensdag 2032 mensen in het complex, 76 minder dan een nacht eerder. Het is de grootste daling in een dag tijd sinds 25 december.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlandse reizigers naar Cuba gewaarschuwd dat "de problemen met de energievoorziening" in dat land toenemen. Volgens het ministerie heeft de Cubaanse overheid extra maatregelen ingesteld wegens de ernstige brandstoftekorten. "Het is moeilijk of onmogelijk om benzine te tanken. De stroom valt vaak en langdurig uit. Ook kan de watertoevoer stoppen. De situatie kan snel verder verslechteren", aldus het ministerie.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israel (CIDI) wil dat het concert dat rapper Ye op 6 juni in het GelreDome in Arnhem geeft, wordt gecanceld. Die oproep doet het CIDI dinsdag op X. De organisatie roept "Tweede Kamer, media en burgemeester Ahmed Marcouch" op om "nee tegen haat" te zeggen en het concert van de artiest, die doorbrak onder de naam Kanye West, te schrappen.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Op de derde zittingsdag in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, verdacht van verkrachting en grootschalige sextortion, is naar voren gekomen dat S. kampt met een persoonlijkheidsstoornis met narcistische trekken. Gedragsdeskundigen adviseren een langdurige behandeling in de vorm van tbs met voorwaarden en mogelijk tbs met dwangverpleging.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Werkgevers, boerenorganisaties, de bouw en andere sectoren in en rond de Veluwe zijn kritisch over de plannen van het Gelderse provinciebestuur voor de zogeheten stikstofzones. Gelderland wil in stroken van 500 meter in en rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden maatregelen nemen. Het doel is de stikstofuitstoot fors te verminderen en de staat van de natuur te verbeteren. Brancheorganisaties zeggen dat de plannen nu niet uitvoerbaar zijn. Ze bieden volgens hen geen garantie op het loskrijgen van de vergunningverlening en het legaliseren van PAS-melders.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds koningin Máxima zich heeft aangemeld als reservist bij de Koninklijke Landmacht, zijn meer mensen online op zoek gegaan naar informatie over werk bij Defensie. Dat laat een woordvoerder van het ministerie desgevraagd weten aan het ANP.
18 uur geleden