'Patiënt krijgt medicijnverpakking vaak met moeite geopend'
HILVERSUM (ANP) - Negen van de tien patiënten met aandoeningen aan botten, spieren, pezen, gewrichten, zenuwen of hersenen kunnen de verpakking van hun medicijn maar met moeite openkrijgen. Het leidt vaak tot onnodige pijn en ongemak en de plastic doordrukstrip, de zogenoemde blisterverpakking, is voor de patiënten helemaal een gruwel.
Dat meldt het consumentenprogramma Kassa (BNNVARA) zaterdag op basis van een enquête onder 2149 deelnemers en 30 patiëntenorganisaties en -verenigingen. Een pot van kunststof vindt een op de drie ondervraagden wel prettig omdat die voor hen het makkelijkst te openen is.
Verpakkingen worden volgens Kassa alleen maar minder gebruiksvriendelijk door aangescherpte veiligheidsregels waaraan fabrikanten moeten voldoen. Meer dan de helft van de patiënten (57 procent) geeft aan dat hun medicijnverpakkingen de laatste twee jaar moeilijker te openen zijn.
Fabrikanten
Het consumentenprogramma vroeg vijf fabrikanten waarover veel klachten binnenkwamen om een reactie. Fabrikant MSD meldt dat de blisterverpakking wordt vervangen door een kunststof potje met tabletten. Een andere fabrikant, Teva, zegt een andere verpakking te hebben ontworpen die simpel te openen is. Teva deed dat met name voor reumapatiënten.
Ruim 2 miljoen Nederlanders hebben reuma en 200.000 Nederlanders een spierziekte.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De Stichting Gilles de la Tourette, die zich in Nederland inzet om de aandoening meer bekendheid te geven, lanceert eind maart een campagne rond de Nederlandse release van de Britse tragikomedie I Swear. De film, een van de winnaars bij de BAFTA's, gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. Davidson was zondag aanwezig bij de BAFTA-ceremonie en veroorzaakte opschudding toen hij door zijn vocale tics het n-woord riep.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna 70 gemeenten in alle 25 veiligheidsregio's is een proef met noodsteunpunten begonnen. Dat maakte de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) dinsdagavond bekend.
5 uur geledenBLESKENSGRAAF (ANP) - De ME heeft in de Zuid-Hollandse plaats Bleskensgraaf ingegrepen bij een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum. Het protest liep uit de hand. Demonstranten gooiden glas en stenen naar agenten en staken zwaar vuurwerk af. Een politiewoordvoerder meldt dat niemand is aangehouden en niemand gewond raakte.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.
17 uur geleden