Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Patiënt krijgt medicijnverpakking vaak met moeite geopend'

'Patiënt krijgt medicijnverpakking vaak met moeite geopend'

HILVERSUM (ANP) - Negen van de tien patiënten met aandoeningen aan botten, spieren, pezen, gewrichten, zenuwen of hersenen kunnen de verpakking van hun medicijn maar met moeite openkrijgen. Het leidt vaak tot onnodige pijn en ongemak en de plastic doordrukstrip, de zogenoemde blisterverpakking, is voor de patiënten helemaal een gruwel.

Dat meldt het consumentenprogramma Kassa (BNNVARA) zaterdag op basis van een enquête onder 2149 deelnemers en 30 patiëntenorganisaties en -verenigingen. Een pot van kunststof vindt een op de drie ondervraagden wel prettig omdat die voor hen het makkelijkst te openen is.

Verpakkingen worden volgens Kassa alleen maar minder gebruiksvriendelijk door aangescherpte veiligheidsregels waaraan fabrikanten moeten voldoen. Meer dan de helft van de patiënten (57 procent) geeft aan dat hun medicijnverpakkingen de laatste twee jaar moeilijker te openen zijn.

Fabrikanten

Het consumentenprogramma vroeg vijf fabrikanten waarover veel klachten binnenkwamen om een reactie. Fabrikant MSD meldt dat de blisterverpakking wordt vervangen door een kunststof potje met tabletten. Een andere fabrikant, Teva, zegt een andere verpakking te hebben ontworpen die simpel te openen is. Teva deed dat met name voor reumapatiënten.

Ruim 2 miljoen Nederlanders hebben reuma en 200.000 Nederlanders een spierziekte.

Meer uit Binnenland

Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Een woordvoerder van de politie bevestigde dat zondag na berichtgeving door Hart van Nederland.

1 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

8 uur geleden
Vrouw (19) omgekomen bij ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.

12 uur geleden
Meerdere gewonden door ernstig ongeluk op N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.

13 uur geleden
Politie op Bali wijst verdachten aan voor moord op Nederlander

DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.

15 uur geleden
Paar honderd mensen bij pacifistische demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.

21 uur geleden
Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

1 dag geleden