Pathé blij met vermoedelijke heropening bioscopen
AMSTERDAM (ANP) - Bioscoopketen Pathé is blij met de vermoedelijke heropening van de bioscopen. Wanneer de maatregelen definitief zijn, zal de keten beginnen met het programmeren van de films.
"Uiteraard zijn wij blij dat we naar alle waarschijnlijkheid snel weer open mogen, daar hebben we sinds de sluiting in december enorm naar uitgekeken en op voorbereid", laat een woordvoerder weten in een reactie. Het is voor de organisatie nu nog even wachten op de toegestane openingstijden en capaciteit. "Zodra dat bekend wordt gemaakt, programmeert ons team alle films definitief in, en laten we onze bezoekers zo snel mogelijk weten welke films wanneer draaien en start de voorverkoop."
Onder meer Spiderman: No Way Home, West Side Story, Alles Op Tafel en The Matrix Resurrections, The King’s Man, Nightmare Alley, Sing 2 en My Hero Academia 3 staan op de agenda wanneer de bioscopen weer open mogen.
Maandag werd duidelijk dat het kabinet de horeca, cultuur en een deel van de evenementen wil heropenen. Het plan is om de horeca en cultuur tot 22.00 uur onder voorwaarden te openen. Voor evenementen binnen met een verplichte zitplaats gaat een limiet gelden van 1250 bezoekers, buiten mag de capaciteit maximaal met een derde van de capaciteit worden gevuld. Dinsdagavond houden premier Mark Rutte en coronaminister Ernst Kuipers een persconferentie waarin de versoepelingen definitief worden aangekondigd.
Meer uit Binnenland
VENLO (ANP) - Drie verdachten van een inbraak bij een tankstation in het Limburgse Kessel, op zo'n 15 kilometer van Venlo, zijn in de nacht van donderdag op vrijdag gewond geraakt nadat hun auto tijdens een politieachtervolging was gecrasht. Dat meldt de politie.
57 minuten geledenBERN (ANP) - De Zwitserse president Guy Parmelin is "diep geschokt en ontdaan" door het ongeluk met een Nederlandse touringcar donderdag. De Zwitserse autoriteiten zullen volgens hem een uitgebreid en grondig onderzoek doen naar de omstandigheden rond het ongeluk.
3 uur geledenSUSCH (ANP) - Een bus van reisorganisatie Oad met 48 Nederlanders aan boord heeft een ongeluk gehad in Zwitserland. Dat meldt een woordvoerder van reiskoepel ANVR die zegt te spreken namens Oad. Volgens de Zwitserse politie zijn bij dat ongeluk meerdere doden en gewonden gevallen. Meer details zijn nog niet bekend.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) is in beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag dat hij een asielzoeker niet mag terugsturen naar Italië. In Europa is afgesproken dat asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar het land waar zij zich als eerste meldden. In het geval van Italië hield de rechter dat tegen, omdat de opvang daar niet op orde zou zijn.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het grootste gedeelte van de Extinction Rebellion (XR) actievoerders die op 29 augustus de A12 in Den Haag blokkeerden wordt toch niet strafrechtelijk vervolgd, laat het Openbaar Ministerie weten. In totaal werden er 53 personen aangehouden. De politie zei eerder dat er strenger zou worden opgetreden bij snelwegblokkades.
17 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid schadelijke stoffen die in de omgeving van Tata Steel neerdalen, is volgens de laatste metingen iets afgenomen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in vergelijking met eerdere meetronden lagere hoeveelheden PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) en diverse metalen in stof op de grond zijn gemeten. "Er kan nog niet worden vastgesteld of de dalingen structureel zijn", zegt het instituut erbij.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Rondom Den Bosch rijden nagenoeg geen treinen op zaterdag 19, zondag 20, en zaterdag 26 september, omdat ProRail die dagen aan het spoor werkt. NS zet snelbussen en stopbussen in. Reizigers moeten volgens de NS rekening houden met een langere reistijd van ongeveer een half uur tot een uur. Ook moeten zij vaker overstappen.
17 uur geleden