Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pathé blij met vermoedelijke heropening bioscopen

Pathé blij met vermoedelijke heropening bioscopen

AMSTERDAM (ANP) - Bioscoopketen Pathé is blij met de vermoedelijke heropening van de bioscopen. Wanneer de maatregelen definitief zijn, zal de keten beginnen met het programmeren van de films.

"Uiteraard zijn wij blij dat we naar alle waarschijnlijkheid snel weer open mogen, daar hebben we sinds de sluiting in december enorm naar uitgekeken en op voorbereid", laat een woordvoerder weten in een reactie. Het is voor de organisatie nu nog even wachten op de toegestane openingstijden en capaciteit. "Zodra dat bekend wordt gemaakt, programmeert ons team alle films definitief in, en laten we onze bezoekers zo snel mogelijk weten welke films wanneer draaien en start de voorverkoop."

Onder meer Spiderman: No Way Home, West Side Story, Alles Op Tafel en The Matrix Resurrections, The King’s Man, Nightmare Alley, Sing 2 en My Hero Academia 3 staan op de agenda wanneer de bioscopen weer open mogen.

Maandag werd duidelijk dat het kabinet de horeca, cultuur en een deel van de evenementen wil heropenen. Het plan is om de horeca en cultuur tot 22.00 uur onder voorwaarden te openen. Voor evenementen binnen met een verplichte zitplaats gaat een limiet gelden van 1250 bezoekers, buiten mag de capaciteit maximaal met een derde van de capaciteit worden gevuld. Dinsdagavond houden premier Mark Rutte en coronaminister Ernst Kuipers een persconferentie waarin de versoepelingen definitief worden aangekondigd.

Meer uit Binnenland

Cultuursector bezorgd over bezuinigingen bij NPO

AMSTERDAM (ANP) - De taskforce culturele en creatieve sector, een samenwerking van ruim honderd branche-, beroeps- en belangenorganisaties, maakt zich zorgen over het verdwijnen van veel culturele programmering bij de publieke omroep. De sector wordt hierdoor hard geraakt, waarschuwt de taskforce in een brief aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Ruime meerderheid van de jongeren heeft geldzorgen

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de jongeren in Nederland maakt zich zorgen over geld, waardoor ze ook zorgen hebben over de toekomst en zich gestrest voelen en onzeker zijn. Dat staat in een onderzoek van State of Youth NL, een initiatief van KidsRights.

2 uur geleden
Partij voor de Dieren wil handhavingsverzoek zeeleeuwen Artis

AMSTERDAM (ANP) - De leefomstandigheden en het welzijn van de zeeleeuwen in dierentuin Artis zijn niet verbeterd. Dat blijkt volgens de Amsterdamse afdeling van de Partij voor de Dieren uit nieuwe beelden. De Partij voor de Dieren heeft daarom een formeel handhavingsverzoek gedaan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

8 uur geleden
Burgemeester Terneuzen vertrekt definitief na ruzie over azc

TERNEUZEN (ANP) - Erik van Merrienboer vertrekt definitief als burgemeester van Terneuzen. De provincie gaat op zoek naar een waarnemer. Dat heeft de commissaris van de Koning in Zeeland, Hugo de Jonge, dinsdagavond laat gezegd na een besloten vergadering van de gemeenteraad van Terneuzen.

9 uur geleden
Politie zoekt Nederlanders om doodgeschoten meisje (11) in België

AMSTERDAM (ANP) - De politie zoekt twee vermoedelijk Nederlandse mannen die mogelijk meer weten over de omstandigheden rond de dood van een 11-jarig meisje in België. Dat gebeurde op 9 januari 2023. Een woning aan de Nieuwdreef in Antwerpen werd toen onder vuur genomen. De kogels gingen door de garage, waar zich een keuken bevond waar het gezin aan het eten was. Het meisje kwam om, haar vader (58) en zussen van 13 en 18 jaar raakten lichtgewond.

12 uur geleden
Excuses Wiersma voor gebrek aan informatie over uitstel verbod

DEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma heeft de Tweede Kamer excuses aangeboden omdat ze niet heeft laten weten dat het haar niet lukte om het stroomstootverbod in de veehouderij in te voeren op 1 juli 2025. Dat deed ze in het debat over de kwestie nadat er ongeduld uit de Kamer had geklonken. "Het is heel stom" en "dat had wel gemoeten, dat is een fout", gaf de BBB-minister toe.

12 uur geleden
Klaver ziet genoeg aanknopingspunten om te praten met D66 en CDA

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA ziet in het formatiestuk van D66 en CDA voldoende reden om te gaan praten over het vormen van een meerderheidskabinet. Dat schrijft Klaver op X.

16 uur geleden