Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paternotte ziet uitslag verkiezingen als 'steun in rug coalitie'

Paternotte ziet uitslag verkiezingen als 'steun in rug coalitie'

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte noemt de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen een "steun in de rug voor de coalitie". D66 won in totaal 57 zetels, VVD kreeg er 66 zetels bij. CDA verloor 19, maar kreeg wel meer stemmen dan in 2022.

Na het verschijnen van de eerste exitpolls van een viertal gemeenten zei premier en D66-leider Rob Jetten woensdagavond nog dat hij de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen "totaal niet" ziet als een eerste test voor de coalitie. "We zijn drie weken bezig. En daar kan je dan denk ik nog weinig over zeggen wat deze uitslag daarvoor betekent. Ook omdat in veel gemeentes lokale partijen meedoen. En die hebben het wederom heel goed gedaan."

Paternotte vond het de ochtend na de verkiezingen lastig om de grote zetelwinst voor lokale partijen te duiden. "Het is zeker zo dat door de winst van lokale partijen landelijke partijen extra hun best moeten doen."

"Je ziet dat het in veel gemeenten heel erg verdeeld is", zei de fractieleider tijdens een bijeenkomst in de Tweede Kamerfractie waar de uitslag werd gevierd. "Van de grote partijen zijn wij de grootste winnaar." Paternotte wees ook op de overwinning van D66 in Den Bosch en Maastricht.

Meer uit Politiek

XR wil blijven demonstreren ondanks 'dreigementen' De Mos

DEN HAAG (ANP) - Ook als Richard de Mos in het hart van het stadsbestuur van Den Haag komt, wil Extinction Rebellion blijven demonstreren in de stad. "Dreigementen van lokale partijen weerhouden ons niet om de vernietigende klimaatcrisis onder de aandacht te blijven brengen", laat de actiegroep weten.

38 minuten geleden
Lokale partijen groeien, verlies voor GroenLinks-PvdA, SP en CU

DEN HAAG (ANP) - Lokale partijen hebben hun opmars doorgezet bij de gemeenteraadsverkiezingen. Ze behaalden samen 3391 zetels, het hoogste aantal ooit. Ruim een op de drie kiezers (34 procent) koos voor een lokale partij, blijkt uit alle voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft verzameld. Van de landelijke partijen heeft GroenLinks-PvdA het grootste absolute zetelverlies geleden.

1 uur geleden
Campagneleider Hart voor Den Haag: 4 jaar lang campagne gevoerd

DEN HAAG (ANP) - Het succes van Hart voor Den Haag is volgens campagneleider Coen Bom te danken aan vier jaar lang aanwezig zijn in alle Haagse wijken. De partij van Richard de Mos steeg van 9 naar 16 zetels. Volgens Bom hielp het ook dat De Mos vier jaar geleden werd uitgesloten bij de coalitievorming.

2 uur geleden
BBB verkozen in 19 raden, partij deed mee in 29 gemeenten

DEN HAAG (ANP) - De BBB komt in 19 van de 28 gemeenten waar de partij deelneemt in de raad met een of meer zetels. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft binnengekregen. De BoerBurgerBeweging komt met 3 zetels binnen in Waadhoeke, Venray, Hof van Twente en Berkelland.

2 uur geleden
Meer blanco stemmen in gemeente Moerdijk

MOERDIJK (ANP) - In de gemeente Moerdijk, waarvan het gelijknamige dorp dreigt te worden opgeheven, is meer blanco gestemd dan bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen. Het gaat om 0,5 procent woensdag ten opzichte van 0,2 procent in 2022. Dat komt neer op 87 blanco stemmen dit jaar en 31 blanco stemmen vier jaar geleden.

2 uur geleden
Amsterdamse leider GroenLinks trots op verkiezingsresultaat

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse leider van GroenLinks, Zita Pels, is trots op het resultaat dat haar partij heeft behaald bij de gemeenteraadsverkiezingen. De partij werd de grootste met 2 zetels winst, waardoor GroenLinks in de hoofdstad op 10 zetels uitkomt.

2 uur geleden
Landelijke opkomst gemeenteraadsverkiezingen 53,7 procent

DEN HAAG (ANP) - Van alle kiesgerechtigden heeft woensdag 53,7 procent een stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dat blijkt uit gegevens van de ANP Verkiezingsdienst. Dat is hoger dan in 2022, toen 51 procent van de kiezers stemde.

3 uur geleden