Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pasveer wist hoe laat het was toen arbiter op zijn horloge wees

Pasveer wist hoe laat het was toen arbiter op zijn horloge wees

LIVERPOOL (ANP) - Doelman Remko Pasveer moest nog nooit zoveel ballen voor Ajax keren als in de verloren uitwedstrijd tegen Liverpool (1-2) in de Champions League. "Jezelf een beetje onderscheiden is leuk", zei hij. "Maar ik was hier liever met een resultaat vertrokken. Dit is toch zuur, natuurlijk baal ik."

Het is vaak geen goed teken als de doelman de beste speler van de ploeg is. Pasveer voorkwam met fraaie reflexen dat Trent Alexander-Arnold en Virgil van Dijk scoorden. Hij keerde ook een inzet van Luis Díaz van dichtbij. De 38-jarige keeper dacht dat een gelijkspel (1-1) bijna binnen was toen Mohamed Salah in de slotfase de paal raakte. Maar in de 89e minuut ging het alsnog fout.

Dusan Tadic leek een kopbal van Joël Matip uit het doel te koppen. Maar de Portugese scheidsrechter Artur Dias kreeg een seintje op zijn horloge. De aanvoerder van Ajax stond achter de doellijn. "Als je de scheidsrechter ziet wijzen op zijn horloge, dan weet je wel hoe laat het is", zei Pasveer. "Het is jammer, maar ook leerzaam denk ik. We zijn niet in ons spel gekomen. Zij hebben ons zo onder druk gezet. We moeten leren om onder die druk uit te voetballen. We moeten dat sneller en beter doen. In de Eredivisie maken we dit niet mee."

'Ik bleef maar schreeuwen'

Liverpool scoorde tweemaal met maar liefst 24 doelpogingen. Ajax nam het doel van de thuisploeg slechts driemaal onder vuur. "Ik kan niet zeggen dat we onverdiend verloren hebben", zei Pasveer. "Maar dat maakt het niet minder pijnlijk. We gaven in mijn ogen ook te veel corners en vrije trappen weg. Die tweede treffer valt ook na een dood spelmoment. Natuurlijk probeer ik de defensie goed te organiseren. Maar dat viel niet mee met die sfeer hier op Anfield. Ik bleef maar schreeuwen. In de rust heb ik maar een paar Strepsils genomen", grapte hij.

De kans is groot dat Louis van Gaal ook naar de wedstrijd tussen Liverpool en Ajax heeft gekeken. De bondscoach presenteert vrijdag zijn definitieve keurkorps voor de komende duels van Oranje met Polen en België, de laatste twee interlands voor het WK in Qatar. "Natuurlijk wil ik graag naar het WK en zal ik daar mijn stinkende best gaan doen als ik mee mag", zei Pasveer. "Maar ik ben er nu niet echt mee bezig. Ik wil vooral goed met Ajax presteren en dan komt misschien de rest vanzelf wel."

Meer uit Voetbal

Lamine Yamal mist rest seizoen, maar is op tijd hersteld voor WK

BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.

28 minuten geleden
Ajax werkt mogelijke play-offs af in Volendam

AMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.

50 minuten geleden
De Jong gelooft in kansen Oranje op WK voetbal

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.

4 uur geleden
Barcelona en Spanje wachten op nieuws over ernst blessure Yamal

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.

5 uur geleden
De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

15 uur geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

15 uur geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

16 uur geleden