Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pasveer wist hoe laat het was toen arbiter op zijn horloge wees

Pasveer wist hoe laat het was toen arbiter op zijn horloge wees

LIVERPOOL (ANP) - Doelman Remko Pasveer moest nog nooit zoveel ballen voor Ajax keren als in de verloren uitwedstrijd tegen Liverpool (1-2) in de Champions League. "Jezelf een beetje onderscheiden is leuk", zei hij. "Maar ik was hier liever met een resultaat vertrokken. Dit is toch zuur, natuurlijk baal ik."

Het is vaak geen goed teken als de doelman de beste speler van de ploeg is. Pasveer voorkwam met fraaie reflexen dat Trent Alexander-Arnold en Virgil van Dijk scoorden. Hij keerde ook een inzet van Luis Díaz van dichtbij. De 38-jarige keeper dacht dat een gelijkspel (1-1) bijna binnen was toen Mohamed Salah in de slotfase de paal raakte. Maar in de 89e minuut ging het alsnog fout.

Dusan Tadic leek een kopbal van Joël Matip uit het doel te koppen. Maar de Portugese scheidsrechter Artur Dias kreeg een seintje op zijn horloge. De aanvoerder van Ajax stond achter de doellijn. "Als je de scheidsrechter ziet wijzen op zijn horloge, dan weet je wel hoe laat het is", zei Pasveer. "Het is jammer, maar ook leerzaam denk ik. We zijn niet in ons spel gekomen. Zij hebben ons zo onder druk gezet. We moeten leren om onder die druk uit te voetballen. We moeten dat sneller en beter doen. In de Eredivisie maken we dit niet mee."

'Ik bleef maar schreeuwen'

Liverpool scoorde tweemaal met maar liefst 24 doelpogingen. Ajax nam het doel van de thuisploeg slechts driemaal onder vuur. "Ik kan niet zeggen dat we onverdiend verloren hebben", zei Pasveer. "Maar dat maakt het niet minder pijnlijk. We gaven in mijn ogen ook te veel corners en vrije trappen weg. Die tweede treffer valt ook na een dood spelmoment. Natuurlijk probeer ik de defensie goed te organiseren. Maar dat viel niet mee met die sfeer hier op Anfield. Ik bleef maar schreeuwen. In de rust heb ik maar een paar Strepsils genomen", grapte hij.

De kans is groot dat Louis van Gaal ook naar de wedstrijd tussen Liverpool en Ajax heeft gekeken. De bondscoach presenteert vrijdag zijn definitieve keurkorps voor de komende duels van Oranje met Polen en België, de laatste twee interlands voor het WK in Qatar. "Natuurlijk wil ik graag naar het WK en zal ik daar mijn stinkende best gaan doen als ik mee mag", zei Pasveer. "Maar ik ben er nu niet echt mee bezig. Ik wil vooral goed met Ajax presteren en dan komt misschien de rest vanzelf wel."

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

1 uur geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

1 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

2 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

4 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

4 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

5 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

5 uur geleden