Pasveer wist hoe laat het was toen arbiter op zijn horloge wees
LIVERPOOL (ANP) - Doelman Remko Pasveer moest nog nooit zoveel ballen voor Ajax keren als in de verloren uitwedstrijd tegen Liverpool (1-2) in de Champions League. "Jezelf een beetje onderscheiden is leuk", zei hij. "Maar ik was hier liever met een resultaat vertrokken. Dit is toch zuur, natuurlijk baal ik."
Het is vaak geen goed teken als de doelman de beste speler van de ploeg is. Pasveer voorkwam met fraaie reflexen dat Trent Alexander-Arnold en Virgil van Dijk scoorden. Hij keerde ook een inzet van Luis Díaz van dichtbij. De 38-jarige keeper dacht dat een gelijkspel (1-1) bijna binnen was toen Mohamed Salah in de slotfase de paal raakte. Maar in de 89e minuut ging het alsnog fout.
Dusan Tadic leek een kopbal van Joël Matip uit het doel te koppen. Maar de Portugese scheidsrechter Artur Dias kreeg een seintje op zijn horloge. De aanvoerder van Ajax stond achter de doellijn. "Als je de scheidsrechter ziet wijzen op zijn horloge, dan weet je wel hoe laat het is", zei Pasveer. "Het is jammer, maar ook leerzaam denk ik. We zijn niet in ons spel gekomen. Zij hebben ons zo onder druk gezet. We moeten leren om onder die druk uit te voetballen. We moeten dat sneller en beter doen. In de Eredivisie maken we dit niet mee."
'Ik bleef maar schreeuwen'
Liverpool scoorde tweemaal met maar liefst 24 doelpogingen. Ajax nam het doel van de thuisploeg slechts driemaal onder vuur. "Ik kan niet zeggen dat we onverdiend verloren hebben", zei Pasveer. "Maar dat maakt het niet minder pijnlijk. We gaven in mijn ogen ook te veel corners en vrije trappen weg. Die tweede treffer valt ook na een dood spelmoment. Natuurlijk probeer ik de defensie goed te organiseren. Maar dat viel niet mee met die sfeer hier op Anfield. Ik bleef maar schreeuwen. In de rust heb ik maar een paar Strepsils genomen", grapte hij.
De kans is groot dat Louis van Gaal ook naar de wedstrijd tussen Liverpool en Ajax heeft gekeken. De bondscoach presenteert vrijdag zijn definitieve keurkorps voor de komende duels van Oranje met Polen en België, de laatste twee interlands voor het WK in Qatar. "Natuurlijk wil ik graag naar het WK en zal ik daar mijn stinkende best gaan doen als ik mee mag", zei Pasveer. "Maar ik ben er nu niet echt mee bezig. Ik wil vooral goed met Ajax presteren en dan komt misschien de rest vanzelf wel."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
4 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.
18 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.
18 uur geleden