Pasveer krijgt bij Oranje rugnummer 1, Bijlow nummer 13
ZEIST (ANP) - Doelman Remko Pasveer draagt het komende WK voetbal rugnummer 1 bij Oranje. Justin Bijlow heeft nummer 13 toegewezen gekregen en Andries Noppert nummer 23. Dat heeft de KNVB maandag gemeld.
De toekenning van de nummers lijkt weinig te zeggen over wie straks in Qatar eerste doelman is. Bondscoach Louis van Gaal verraste vrijdag toen hij bij de bekendmaking van zijn definitieve selectie liet weten Jasper Cillessen en Mark Flekken thuis te laten.
Bijlow was enige tijd de eerste doelman bij Oranje. In september ontbrak de Feyenoorder in de selectie van Van Gaal wegens een gebrek aan vorm. Pasveer maakte in die periode zijn debuut bij Oranje en staat nu op twee interlands. Noppert speelde nog helemaal geen interland en lijkt te zijn meegenomen voor een eventuele strafschoppenserie in de knock-outfase.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
30 minuten geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
7 uur geleden