Pastor: illegalen kunnen naar kerkdienst met Trump
MIAMI (ANP) - De voorganger van een grote evangelische protestantse kerk in Miami, waar deze week president Donald Trump behoudende christenen komt werven, heeft zijn kerkgangers gezegd dat ook de illegalen onder hen naar de dienst met Trump kunnen komen. De uit Honduras afkomstige pastor Guillermo Maldonado moest zijn veelal Spaanssprekende gehoor geruststellen over de bijeenkomst van de president met onder anderen circa zeventig evangelische voorgangers.
"Ik ben uw geestelijke vader en breng mijn gelovigen niet in gevaar, je hoeft hier geen staatsburger te zijn", antwoordde Maldonado volgens plaatselijke media op de vraag of je er zonder papieren bij mag zijn. Trump staat aan het begin van het verkiezingsjaar en houdt er vrijdag zijn eerste 'Evangelicals for Trump' -bijeenkomst. Volgens Amerikaanse media kan Trump nog steeds rekenen op de steun van 75 tot 80 procent van christelijk rechts, de overwegend blanke protestantse 'evangelicals'.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
3 uur geleden