Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Passagiersvliegtuig neergestort in China, geen tekenen van leven

Passagiersvliegtuig neergestort in China, geen tekenen van leven

WUZHOU (ANP/RTR/AFP) - Een passagiersvliegtuig met 132 inzittenden is maandag neergestort in het zuiden van China. Reddingswerkers op de rampplek hebben volgens de staatskrant The People's Daily geen aanwijzingen gevonden dat er nog mensen in leven zijn.

De Boeing 737-800 van China Eastern Airlines was van Kunming onderweg naar Guangzhou. Het toestel stortte neer in de bergen bij Wuzhou, een stad in de regio Guangxi. Daar ontstond een grote brand. De Chinese luchtvaartautoriteiten hebben de crash bevestigd na berichtgeving van Chinese staatsmedia.

Wat de toedracht van de crash was, is niet bekend. Het gaat om vlucht MU5735. Op FlightRadar24 is te zien dat het vliegtuig, dat in juni 2015 in gebruik werd genomen, bij Wuzhou een duikvlucht maakte. Bij die stad verloren de luchtvaartautoriteiten het contact met het toestel.

Afgelegen gebied

Het vliegtuig is neergestort in een afgelegen gebied en daardoor moeilijk door de hulpdiensten te bereiken. Uit berichtgeving van staatsmedia valt op te maken dat toestel uiteen is gevallen. De krant People's Daily meldt op basis van een brandweerfunctionaris dat er tussen het puin geen tekenen van leven zijn.

De Chinese president Xi Jinping heeft in een eerste reactie laten weten "geschokt" te zijn. Hij heeft opgeroepen tot maximale inspanningen bij het reddingswerk en onderzoek om "zo snel mogelijk de oorzaak van het ongeval" te achterhalen.

De luchtvaartautoriteiten zeggen dat aan boord 123 passagiers en negen bemanningsleden zaten. Dat is een persoon minder dan staatsomroep CCTV eerder meldde. China Eastern Airlines heeft de kleuren van zijn site aangepast naar zwart-wit en een speciaal telefoonnummer geopend voor familieleden van de inzittenden.

Meer uit Buitenland

Vermeende schutter Bondi Beach verschijnt in rechtszaal

SYDNEY (ANP) - De man die ervan wordt beschuldigd het vuur te hebben geopend op een joodse viering op Bondi Beach in Sydney, is maandag voor het eerst in de rechtszaal verschenen. De 24-jarige Naveed Akram was via een videoverbinding te zien.

2 uur geleden
Dode bij lawine in Italiaanse Alpen, twee gewonden

COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.

17 uur geleden
Regering Israël akkoord met omstreden plannen Westoever

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.

17 uur geleden
Rubio: VS plaatsen geen vraagtekens bij Navalny-onderzoek

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.

17 uur geleden
Oekraïense oud-minister bij grens opgepakt tijdens vluchtpoging

KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.

20 uur geleden
Buitenlandchef: EU wil Oekraïne nog geen toetredingsdatum geven

MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.

21 uur geleden
Meer dan 10 doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.

21 uur geleden