
Passagiersvliegtuig neergestort in China, geen tekenen van leven
WUZHOU (ANP/RTR/AFP) - Een passagiersvliegtuig met 132 inzittenden is maandag neergestort in het zuiden van China. Reddingswerkers op de rampplek hebben volgens de staatskrant The People's Daily geen aanwijzingen gevonden dat er nog mensen in leven zijn.
De Boeing 737-800 van China Eastern Airlines was van Kunming onderweg naar Guangzhou. Het toestel stortte neer in de bergen bij Wuzhou, een stad in de regio Guangxi. Daar ontstond een grote brand. De Chinese luchtvaartautoriteiten hebben de crash bevestigd na berichtgeving van Chinese staatsmedia.
Wat de toedracht van de crash was, is niet bekend. Het gaat om vlucht MU5735. Op FlightRadar24 is te zien dat het vliegtuig, dat in juni 2015 in gebruik werd genomen, bij Wuzhou een duikvlucht maakte. Bij die stad verloren de luchtvaartautoriteiten het contact met het toestel.
Afgelegen gebied
Het vliegtuig is neergestort in een afgelegen gebied en daardoor moeilijk door de hulpdiensten te bereiken. Uit berichtgeving van staatsmedia valt op te maken dat toestel uiteen is gevallen. De krant People's Daily meldt op basis van een brandweerfunctionaris dat er tussen het puin geen tekenen van leven zijn.
De Chinese president Xi Jinping heeft in een eerste reactie laten weten "geschokt" te zijn. Hij heeft opgeroepen tot maximale inspanningen bij het reddingswerk en onderzoek om "zo snel mogelijk de oorzaak van het ongeval" te achterhalen.
De luchtvaartautoriteiten zeggen dat aan boord 123 passagiers en negen bemanningsleden zaten. Dat is een persoon minder dan staatsomroep CCTV eerder meldde. China Eastern Airlines heeft de kleuren van zijn site aangepast naar zwart-wit en een speciaal telefoonnummer geopend voor familieleden van de inzittenden.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Spanje heeft zijn warmste zomer ooit achter de rug sinds het begin van de metingen. De gemiddelde temperatuur (dag en nacht) kwam uit op 24,2 graden, een fractie warmer dan in het vorige recordjaar 2022. Op diverse plaatsen in het zuiden werden uitschieters van boven de 45 graden geregistreerd. Meteorologisch instituut AEMET maakte dinsdag de balans op.
8 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een functionaris van de Israëlische krijgsmacht (IDF) stelt dat rekening wordt gehouden met 2000 tot 3000 militanten van Hamas in Gaza-Stad. De IDF is daar begonnen met een grondoffensief.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Uitbreiding van de Europese Unie is door de grootschalige Russische agressieoorlog tegen Oekraïne een "geopolitieke noodzaak" geworden. Dat zei de Deense minister Marie Bjerre (Europese Zaken) dinsdag. "We moeten doorgaan met uitbreiding voor een sterkere en veiligere EU. En dat is precies waarom uitbreiding een topprioriteit is voor het Deense EU-voorzitterschap", zei ze op een persconferentie na afloop van nieuwe toetredingsbesprekingen met Albanië.
40 minuten geledenMANNHEIM (ANP/AFP/RTR) - Een Duitse rechtbank heeft een Afghaanse man veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor een dodelijke steekpartij in Mannheim. Door het geweld in mei vorig jaar stierf een agent en raakten vijf andere personen gewond.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu bevestigt dat Israël in Gaza-Stad een "intensieve operatie" is begonnen, melden Israëlische media. Internationale media hebben bericht dat Israël daar een grondoffensief is begonnen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft woedend gereageerd op een VN-onderzoekscommissie die stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het onderzoek is "vertekend en onjuist", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat oproept tot de opheffing van de commissie.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het land heeft meermaals ontkend zich schuldig te maken aan genocide en veroordeelt het rapport van de commissie.
2 uur geleden