Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Passagiersvliegtuig Air India neergestort in India

Passagiersvliegtuig Air India neergestort in India

AHMEDABAD (ANP/RTR) - Bij het vliegveld van de Indiase stad Ahmedabad is een passagiersvliegtuig van Air India neergestort, melden Indiase media zoals Times of India. Het toestel zou onderweg zijn geweest naar de Britse hoofdstad Londen en had volgens het persbureau ANI 242 mensen aan boord.

Het vliegtuig zou al vlak na het opstijgen zijn neergestort. Op beelden is te zien dat er brand is uitgebroken en dat er dikke rook hangt in de buurt van het vliegveld van Ahmedabad. Die stad, met bijna 10 miljoen inwoners, ligt in de West-Indiase regio Gujarat.

De politie zegt dat het toestel een "civiel gebied" bij het vliegveld heeft getroffen. Het is niet duidelijk of er ook mensen op de grond zijn geraakt.

Een woordvoerder van het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat het nog te vroeg is om iets te zeggen over eventuele Nederlandse betrokkenen, "maar we zitten er bovenop". Het ministerie roept Nederlanders die op de luchthaven in Ahmedabad of daar in de buurt zijn op om de instructies van de lokale autoriteiten te volgen en aan hun naasten te laten weten hoe het met ze gaat.

Meer uit Buitenland

CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

1 uur geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

1 uur geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.

2 uur geleden
Trump: als Iran niet akkoord gaat, beginnen de bombardementen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.

2 uur geleden
Geen enkelband voor Høiby, risico op herhaling strafbare feiten

OSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.

4 uur geleden
Belgische minister wijst Amerikaanse ambassadeur opnieuw terecht

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.

4 uur geleden
Axios: VS denken nabij conceptakkoord einde oorlog Iran te zijn

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.

5 uur geleden