Passagiersverkeer Dubai Airports terug op niveau voor corona
DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het passagiersverkeer op de belangrijke internationale luchtvaarthub Dubai Airport is in het afgelopen kwartaal voor het eerst teruggekeerd op het niveau van voor de coronapandemie. In het derde kwartaal passeerden ongeveer 18,5 miljoen passagiers Dubai Airports, waarop luchtvaartmaatschappijen als Air France, KLM en Emirates dagelijks meerdere keren per dag rechtstreeks vliegen vanaf Amsterdam en Parijs.
"De groei van het passagiersvervoer is het hele jaar door geweldig geweest en blijft onze verwachtingen overtreffen", zei topman Paul Griffiths van Dubai Airports in een interview met Bloomberg Television. De luchthaven verhoogde ook zijn passagiersprognose voor het volledige jaar na de sterke prestatie in het derde kwartaal.
Het passagiersverkeer op de internationale hub zal naar verwachting uitkomen op 64,3 miljoen in 2022. In augustus werd nog gerekend op 62,4 miljoen passagiers. In 2019, voor de coronacrisis, reisden ongeveer 86,4 miljoen passagiers door Dubai. Dat komt vooral door de dominante positie op langeafstandsroutes van luchtvaartmaatschappij Emirates, die vanuit zijn thuishaven Dubai over de hele wereld vliegt.
Griffiths maakt zich ook geen zorgen over een dreigende recessie. "We zijn in redelijk goede vorm om een recessie te weerstaan. Op dit moment is de vraag zo sterk dat er aan de aanbodzijde wat tekorten zijn, omdat luchtvaartmaatschappijen hun vloot hebben ingekrompen. Dus we zien een beetje een hausse in het vliegverkeer, die ons hopelijk door een recessie zal loodsen mochten we daar in belanden."
Een traag herstel in Zuid-Azië wordt volgens de topman gecompenseerd door een toename van vluchten tussen India en de Verenigde Arabische Emiraten. Ook de vluchten van en naar Rusland zitten volgens hem "ongelooflijk vol" en het vliegverkeer naar Saudi-Arabië, het Verenigd Koninkrijk en Pakistan blijft sterk.
Griffiths denkt ook dat de luchthaven al eerder een volledig herstel zal laten zien van de coronapandemie, dan de eerdere prognose voor 2024. Dat komt mede door de sterke vraag naar tickets vanwege het FIFA wereldkampioenschap 2022 dat plaatsvindt in het nabijgelegen Qatar. Dubai Airports kan volgens de topman een passagiersstroom van ongeveer 118 miljoen per jaar aan zonder enorme investeringen in infrastructuur te hoeven doen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.
10 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.
4 uur geleden