Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Passagierstoestel beschoten op vliegveld Haïti, medewerker gewond

Passagierstoestel beschoten op vliegveld Haïti, medewerker gewond

PORT-AU-PRINCE (ANP/RTR) - Een toestel van Spirit Airlines is beschoten terwijl het probeerde te landen op het vliegveld in de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince, meldt de Amerikaanse krant Miami Herald. Het luchtvaartbedrijf heeft bevestigd dat een cabinemedewerker gewond is geraakt.

De Amerikaanse budgetmaatschappij heeft de vlucht omgeleid naar Santiago in de Dominicaanse Republiek. Het toestel is daar veilig geland en daarna uit dienst gehaald. Spirit Airlines heeft ook bekendgemaakt dat de schade aan het vliegtuig overeenkomt met schade veroorzaakt door vuurwapengeweld.

De passagiers worden met een ander vliegtuig teruggebracht naar hun vertreklocatie, Fort Lauderdale in de Amerikaanse staat Florida. Spirit Airlines heeft haar vluchten naar Port-au-Prince en Cap-Haïtien, een stad in het noorden van Haïti, opgeschort in afwachting van nader onderzoek.

Meer uit Buitenland

Kyiv vraagt Turkije om top met Poetin en Zelensky te organiseren

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.

14 minuten geleden
Trump: Iran stort financieel in door sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.

1 uur geleden
Dode in Libanon door Israëlische aanval, ondanks bestand

BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.

1 uur geleden
Scheepvaartmonitor: Iran beschiet opnieuw containerschip

TEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.

2 uur geleden
Pakistan bedankt Trump voor bereidheid bestand te verlengen

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.

10 uur geleden
Brits parlement akkoord met levenslang rookverbod voor generaties

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.

11 uur geleden
Trump verlengt bestand met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.

11 uur geleden