Passagierstoestel beschoten op vliegveld Haïti, medewerker gewond
PORT-AU-PRINCE (ANP/RTR) - Een toestel van Spirit Airlines is beschoten terwijl het probeerde te landen op het vliegveld in de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince, meldt de Amerikaanse krant Miami Herald. Het luchtvaartbedrijf heeft bevestigd dat een cabinemedewerker gewond is geraakt.
De Amerikaanse budgetmaatschappij heeft de vlucht omgeleid naar Santiago in de Dominicaanse Republiek. Het toestel is daar veilig geland en daarna uit dienst gehaald. Spirit Airlines heeft ook bekendgemaakt dat de schade aan het vliegtuig overeenkomt met schade veroorzaakt door vuurwapengeweld.
De passagiers worden met een ander vliegtuig teruggebracht naar hun vertreklocatie, Fort Lauderdale in de Amerikaanse staat Florida. Spirit Airlines heeft haar vluchten naar Port-au-Prince en Cap-Haïtien, een stad in het noorden van Haïti, opgeschort in afwachting van nader onderzoek.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft opnieuw "krachtig geprotesteerd" tegen de Taiwan-uitspraken van de Japanse premier Sanae Takaichi. Dit gebeurde in een overleg met een Japanse afgevaardigde, die door Tokio is gestuurd om de diplomatieke ruzie te sussen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan woensdag naar Turkije te gaan. Hij wil daar de onderhandelingen voor een einde aan de oorlog met Rusland nieuw leven inblazen en zegt oplossingen te hebben ontwikkeld "die we aan onze partners zullen voorstellen".
1 uur geledenBRATISLAVA (ANP/DPA) - Tienduizenden Slowaken hebben maandagavond geprotesteerd tegen de regering van de conservatief-nationalistische premier Robert Fico.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit het zenden van troepen naar Venezuela niet uit. Dat zei hij maandag in het Witte Huis, aldus The Washington Post.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De vooraanstaande Democraat Larry Summers trekt zich terug uit het openbare leven vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat schrijft The Washington Post.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het optreden van "een handvol extremistische" Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever veroordeeld en heeft beloofd zich persoonlijk bezig te houden met het probleem van de gewelddadige kolonisten.
8 uur geledenBELÉM (ANP) - Sterke en snelle klimaatactie is noodzakelijk om de planeet te beschermen, benadrukt paus Leo XIV maandag in een videoboodschap bij een speciale bijeenkomst in het Amazonemuseum in Belém. In die Braziliaanse stad wordt momenteel de klimaattop (COP30) gehouden. "De schepping schreeuwt het uit in overstromingen, droogtes, stormen en meedogenloze hitte", zei de paus, die vervolgde dat de klimaatactie tot nu toe faalt.
10 uur geleden