Passagierstoestel beschoten op vliegveld Haïti, medewerker gewond
PORT-AU-PRINCE (ANP/RTR) - Een toestel van Spirit Airlines is beschoten terwijl het probeerde te landen op het vliegveld in de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince, meldt de Amerikaanse krant Miami Herald. Het luchtvaartbedrijf heeft bevestigd dat een cabinemedewerker gewond is geraakt.
De Amerikaanse budgetmaatschappij heeft de vlucht omgeleid naar Santiago in de Dominicaanse Republiek. Het toestel is daar veilig geland en daarna uit dienst gehaald. Spirit Airlines heeft ook bekendgemaakt dat de schade aan het vliegtuig overeenkomt met schade veroorzaakt door vuurwapengeweld.
De passagiers worden met een ander vliegtuig teruggebracht naar hun vertreklocatie, Fort Lauderdale in de Amerikaanse staat Florida. Spirit Airlines heeft haar vluchten naar Port-au-Prince en Cap-Haïtien, een stad in het noorden van Haïti, opgeschort in afwachting van nader onderzoek.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël is maandag een nieuwe "brede aanval" op de Iraanse hoofdstad Teheran begonnen, zei het leger. Ooggetuigen meldden zware bombardementen in de stad, die ongeveer 15 miljoen inwoners kent. Er zou onder meer in de buurt van het parlementsgebouw zijn gebombardeerd.
6 minuten geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Griekenland stuurt twee fregatten en twee gevechtstoestellen naar Cyprus om het eiland te beschermen tegen droneaanvallen. Dat meldt het Griekse ministerie van Defensie.
14 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese regering heeft een "onmiddellijk verbod" ingesteld op de militaire activiteiten van Hezbollah. De groep moet haar wapens overdragen aan de staat, zei premier Nawaf Salam maandag.
21 minuten geledenTAMPA (ANP) - Drie Amerikaanse gevechtstoestellen in Koeweit zijn maandagochtend uit de lucht geschoten door wat lijkt op eigen vuur van bondgenoot Koeweit. Dat meldt het Amerikaanse operationele commando in de regio, U.S. CENTCOM. Het gaat om drie McDonnell Douglas F-15E Strike Eagles.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vindt dat hard gewerkt moet worden om te voorkomen dat het conflict in het Midden-Oosten zich "verder verspreidt". Daarbij verwees ze naar droneaanvallen op de Britse luchtmachtbasis op Cyprus en een olieraffinaderij in Saudi-Arabië. Bij beide aanvallen vielen geen gewonden.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plekken in Israël worden Iraanse aanvallen gemeld. Zo rapporteren AFP-journalisten dat in Jeruzalem explosies klinken. Ook elders in Centraal-Israël en nabij Tel Aviv worden aanvallen gesignaleerd. Volgens het Israëlische leger zijn de raketten "geïdentificeerd" en wordt gewerkt om deze uit te schakelen. Een lokaal Telegramkanaal meldt dat het kantoor van premier Benjamin Netanyahu doelwit zou zijn geweest. Volgens een journalist van The Times of Israel is er nog geen schade gemeld.
1 uur geledenWENEN (ANP/RTR/DPA) - De Iraanse ambassadeur bij het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) Reza Najafi heeft tegen journalisten gezegd dat de Iraanse nucleaire installatie in Natanz is getroffen door aanvallen van Israël en de VS. Hij zei dat kort nadat IAEA-chef Rafael Grossi had verklaard dat er geen aanwijzingen waren dat Iraanse nucleaire faciliteiten zijn getroffen.
1 uur geleden