Passagierstoestel beschoten op vliegveld Haïti, medewerker gewond
PORT-AU-PRINCE (ANP/RTR) - Een toestel van Spirit Airlines is beschoten terwijl het probeerde te landen op het vliegveld in de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince, meldt de Amerikaanse krant Miami Herald. Het luchtvaartbedrijf heeft bevestigd dat een cabinemedewerker gewond is geraakt.
De Amerikaanse budgetmaatschappij heeft de vlucht omgeleid naar Santiago in de Dominicaanse Republiek. Het toestel is daar veilig geland en daarna uit dienst gehaald. Spirit Airlines heeft ook bekendgemaakt dat de schade aan het vliegtuig overeenkomt met schade veroorzaakt door vuurwapengeweld.
De passagiers worden met een ander vliegtuig teruggebracht naar hun vertreklocatie, Fort Lauderdale in de Amerikaanse staat Florida. Spirit Airlines heeft haar vluchten naar Port-au-Prince en Cap-Haïtien, een stad in het noorden van Haïti, opgeschort in afwachting van nader onderzoek.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - Het tijdelijke staakt-het-vuren tussen Iran, de Verenigde Staten en "hun bondgenoten" gaat onmiddellijk in. Dat meldt de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif op X. Het bestand geldt volgens hem overal, ook in Libanon.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Verschillende Democratische congresleden hebben in de VS opgeroepen het 25e amendement in te roepen. Daarmee kan een president worden afgezet als de vicepresident en een meerderheid van het kabinet vinden dat hij ongeschikt is. De Democraten noemen de harde dreigementen van president Donald Trump aan het adres van Iran als aanleiding.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaar Pakistan heeft de Verenigde Staten en Iran gevraagd om een wapenstilstand van twee weken. Het land verzoekt Iran de Straat van Hormuz die periode te openen en vraagt aan de Amerikaanse president Trump om de deadline voor een akkoord te verlengen.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.
9 uur geledenGENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.
10 uur geleden