Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Passagiersstroom naar Schiphol nagenoeg opgedroogd

Passagiersstroom naar Schiphol nagenoeg opgedroogd

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft door de wereldwijde reisbeperkingen wegens het nieuwe coronavirus amper passagiers verwelkomd in april. In die maand vlogen 98 procent minder mensen van en naar de Amsterdamse luchthaven dan een jaar eerder.

In totaal ging het in april om iets minder dan 127.000 passagiers, tegenover 6,1 miljoen reizigers in april 2019. In de maand mei zal het beeld niet wezenlijk anders zijn op de grootste luchthaven van Nederland, verwacht Schiphol.

Het aantal vluchten op Schiphol kelderde met 90 procent tot 4242. Dat die daling iets minder sterk is dan de afname van het aantal passagiers, komt mede doordat er vaker vrachtvliegtuigen van en naar Schiphol vlogen. Die gingen voornamelijk naar Azië en Noord-Amerika. Het totale volume aan luchtvracht daalde wel, omdat veel daarvan vaak in het ruim van passagiersvliegtuigen wordt vervoerd.

Meer uit Financieel

Vrijwel alle Europese automakers geraakt door Nexperia-conflict

BRUSSEL (ANP) - Het conflict rond de Nijmeegse chipmaker Nexperia raakt vrijwel alle Europese autofabrikanten, meldt hun belangenvereniging ACEA. Automakers en hun toeleveranciers hebben vorige week bericht gekregen dat Nexperia de levering van chips niet langer kan garanderen. Onlangs werd bekend dat China het concern een exportbeperking heeft opgelegd, nadat de Nederlandse regering en rechters het Chinese moederbedrijf Wingtech op afstand hadden gezet.

1 uur geleden
VDL onderzoekt of problemen bij Nexperia ook het concern raken

EINDHOVEN (ANP) - VDL onderzoekt of de problemen bij chipmaker Nexperia ook het industrieconcern raken. Dit meldt een woordvoerder van het bedrijf, nadat BMW heeft laten weten dat een deel van zijn toeleveranciers is geraakt door het conflict.

1 uur geleden
Salesforce bij stijgers op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern gaf tijdens zijn jaarlijkse bijeenkomst met investeerders een sterke verwachting af voor de omzetgroei in de komende jaren. Het bedrijf verwacht dat de omzet jaarlijks met meer dan 10 procent zal groeien tot een omzet van ruim 60 miljard dollar in 2030. Ook koopt Salesforce in de komende zes maanden voor een extra 7 miljard dollar aan eigen aandelen in. Het aandeel werd daarop bijna 7 procent hoger gezet.

1 uur geleden
Toeleveranciers BMW geraakt door conflict rond Nexperia

BERLIJN (ANP/RTR) - BMW heeft last van het conflict rond de Nederlandse chipmaker Nexperia, dat te maken heeft met Chinese en Amerikaanse exportbeperkingen. Dit raakt toeleveranciers van de Duitse autofabrikant.

2 uur geleden
Duitse economie waarschijnlijk gestagneerd in derde kwartaal

FRANKFURT (ANP/DPA) - De kwakkelende Duitse economie is waarschijnlijk in het derde kwartaal gestagneerd. Volgens een rapport van de Duitse centrale bank is het bruto binnenlands product (bbp) naar verwachting "hooguit stabiel" gebleven. Dit is een neerwaartse bijstelling ten opzichte van vorige maand, toen de Bundesbank nog uitging van een lichte groei in het derde kwartaal.

3 uur geleden
Giuseppe Marsocci nieuwe topman modehuis Armani

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani heeft Giuseppe Marsocci benoemd tot nieuwe topman. Hij volgt oprichter Giorgio Armani op, die vorige maand op 91-jarige leeftijd overleed. Bronnen aan persbureau Reuters en Italiaanse media hadden al gemeld dat Marsocci waarschijnlijk de hoogste functie zou gaan vervullen.

3 uur geleden
Onzekerheid over impact reorganisatie Nestlé voor Nederlandse tak

AMSTELVEEN (ANP) - Het is nog onduidelijk wat de wereldwijde reorganisatie bij het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé betekent voor de Nederlandse activiteiten, laat een woordvoerster van Nestlé Nederland weten. 's Werelds grootste voedingsbedrijf gaat de komende twee jaar wereldwijd ongeveer 16.000 banen schrappen om kosten te besparen. In Nederland heeft het concern ongeveer 1200 mensen in dienst.

4 uur geleden