Passagiersrecord voor luchthaven Brussel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussels Airport sluit 2019 af met een nieuw passagiersrecord. Op dinsdag werd al het aantal van 26 miljoen reizigers bereikt, meldde een woordvoerster van de luchthaven. Het oude record was 25,7 miljoen reizigers in 2018.
Tijdens deze kerstvakantie verwacht Brussels Airport 980.000 passagiers te verwerken. Populaire bestemmingen zijn onder meer Madrid, Barcelona, Lissabon en New York.
De luchthaven van Brussel is ten opzichte van Schiphol relatief een kleine speler. Nederlands grootste luchthaven verwelkomde in 2018 circa 71 miljoen reizigers. Na de eerste elf maanden van het jaar stond de passagiersstroom op Schiphol op 66,3 miljoen reizigers. Dat was 0,8 procent meer in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.
51 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien, na de recordstanden vorige week. De stemming werd gedrukt door een teleurstellend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben aangekondigd uit oliekartel OPEC te stappen. Ook wil het land geen deel meer uitmaken van de maandelijkse gesprekken van OPEC+, waarbij naast de grote olieproducerende OPEC-landen ook bondgenoot Rusland aan tafel zit. De Emiraten geven als reden dat ze hun eigen belangen zwaarder willen laten wegen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kantonrechter van de rechtbank Amsterdam gaat op verzoek van negentien huurders vragen stellen over een huurverhoging aan het Europese Hof van Justitie. De huurders noemen hun huurverhoging oneerlijk en stellen recht te hebben op een terugbetaling.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een stichting eist van De Nederlandsche Bank (DNB) een schadevergoeding voor duizenden polishouders van de failliete levensverzekeraar Conservatrix. Ze houden de toezichthouder aansprakelijk voor de schade die zij hebben geleden door het omvallen van de verzekeraar. Dit doen ze enkele maanden nadat de rechtbank Amsterdam had vastgesteld dat DNB in 2017 bedrog pleegde rond de gedwongen verkoop van Conservatrix.
4 uur geledenATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft de inkomsten in het eerste kwartaal zien toenemen. Dat kwam voornamelijk door hogere verkopen, onder meer van de traditionele Coca-Cola en suikervrije varianten. Ook prijsverhogingen droegen bij aan de betere resultaten van de Amerikaanse frisdrankproducent, die ook merken als Fanta, Sprite en Aquarius voert.
4 uur geleden