Passagierscijfers luchthaven Frankfurt niet terug op oude niveau
FRANKFURT (ANP/DPA) - De passagiersaantallen op de luchthaven van Frankfurt zijn vorig jaar flink gegroeid. Wel liggen de aantallen nog altijd lager dan in 2019, het jaar voor het uitbreken van de coronapandemie. De grootste luchthaven van Duitsland verwelkomde in 2023 in totaal 59,4 miljoen reizigers, wat ruim 21 procent meer is dan een jaar eerder. Dat maakte luchthavenexploitant Fraport bekend.
Maar ten opzichte van 2019 ligt het cijfer nog wel beduidend lager. Toen ging het om het recordaantal van ruim 70,5 miljoen passagiers. Vorig jaar was er wel een sterke groei van het vliegverkeer naar vakantiebestemmingen, maar dat was dus onvoldoende om voor volledig herstel te zorgen. Topman Stefan Schulte van Fraport had eerder gezegd voor 2023 op circa 60 miljoen passagiers te rekenen. Hij verwacht ook niet dat dit jaar het niveau van 2019 bereikt zal worden.
Fraport is ook uitbater van vliegvelden in Griekenland, Turkije, Bulgarije en elders in de wereld. Frankfurt is de thuisbasis van Lufthansa. De Duitse luchthaven behoort samen met Schiphol, London Heathrow en Paris-Charles de Gaulle tot de grootste vliegvelden van West-Europa.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
10 uur geleden