Passagiersaantallen Dubai Airport gekelderd door oorlog
DUBAI (ANP) - Dubai International Airport, normaal de drukste luchthaven ter wereld, heeft in maart de passagiersaantallen zien kelderen door de oorlog in het Midden-Oosten en de ernstige verstoringen van het vliegverkeer in de regio. Volgens de luchthaven daalde het aantal reizigers die maand met 66 procent in vergelijking met een jaar eerder tot 2,5 miljoen.
Dat zorgde ervoor dat het aantal passagiers in het gehele eerste kwartaal met 21 procent afnam tot 18,6 miljoen. De hoeveelheid vluchten via de luchthaven kromp in de eerste drie maanden met een vijfde tot 88.000. Ook werd flink minder vracht verwerkt. Door de oorlog mijden veel luchtvaartmaatschappijen bestemmingen in het Midden-Oosten.
Vorig jaar verwerkte de luchthaven in de Verenigde Arabische Emiraten nog het recordaantal van ruim 95 miljoen passagiers. Dubai is een zeer belangrijke hub voor vliegverkeer tussen Europa, het Midden-Oosten en Azië.
Topman Paul Griffiths van de luchthaven spreekt van "buitengewone gebeurtenissen" in de afgelopen tijd die "ongekend" zijn voor een grote hub als Dubai. Inmiddels zijn de vliegbeperkingen in het luchtruim van de Verenigde Arabische Emiraten opgeheven en wordt gewerkt aan herstel van vluchtschema's. Volgens Griffiths blijft de focus liggen op de veiligheid van de operaties op de luchthaven, die eerder werd getroffen door drones.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.
10 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
11 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
13 uur geleden