Passagiers Westerdam vermaakten zich prima: gratis wijn en wifi
SIHANOUKVILLE (ANP) - De periode van twee weken die de passagiers hebben vastgezeten op het cruiseschip Westerdam was niet voor iedereen een nachtmerrie. De Britse Zahra Jennings heeft zich in ieder geval prima vermaakt.
"Iedereen zegt: arme jij. Maar er was geen arme ik. We hadden gratis internet en gratis wijn. We hadden driegangendiners. Er was zoveel keus", zegt de gepensioneerde verpleegster. Als ze in een woord moest omschrijven hoe het was: "heerlijk."
Ook Robert Sayers had niet veel te klagen, behalve dan dat sinds een paar dagen de hash browns (aardappelgerecht) en tomatensaus op waren. "Maar dat was het. Het was prima, echt", zegt de 60-jarige Nieuw-Zeelander.
Het schip, met aan boord rond de negentig Nederlanders, kwam donderdag aan in Sihanoukville in Cambodja, nadat de Westerdam door vijf andere landen was weggestuurd vanwege angst voor het nieuwe coronavirus. Daar mochten ze voor het eerst weer van boord.
"Dit was mijn beste cruise ooit", zegt de gepensioneerde ruimtevaartingenieur Pierre Ashby uit Canada. "Meestal koop je een cruise en weet je precies waar je aan toe bent. Dit was een avontuur", zegt hij vanaf het strand van Sihanoukville waar het 27 graden is en de zon schijnt.
Meer uit Binnenland
LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
7 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
10 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
11 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
18 uur geleden