Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Passagiers van schip Madleen aangekomen op luchthaven Tel Aviv

Passagiers van schip Madleen aangekomen op luchthaven Tel Aviv

TEL AVIV (ANP) - De passagiers van het schip de Madleen zijn aangekomen op luchthaven Ben-Gurion in Tel Aviv, "om vanuit Israël te vertrekken en terug te keren naar hun thuisland", meldt het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken op X. Het ministerie schrijft dat een aantal van de passagiers "naar verwachting binnen enkele uren zal vertrekken".

"Degenen die weigeren deportatiedocumenten te ondertekenen en Israël te verlaten, zullen, conform de Israëlische wet, voor een rechterlijke instantie worden gebracht om hun deportatie te autoriseren", schrijft het ministerie in het bericht.

Het schip van de Freedom Flotilla Coalition dat met noodhulp onderweg was naar Gaza, kreeg in de nacht van zondag op maandag opdracht van de Israëlische marine om van koers te veranderen naar de kust van Israël. Aan boord van het activistenschip waren twaalf opvarenden, onder wie de Zweedse klimaatactivist Greta Thunberg en de Nederlandse kapitein Mark van Rennes.

Meer uit Buitenland

Stalker van Taylor Swift krijgt contactverbod opgelegd

LOS ANGELES (ANP) - Een vermeende stalker van Taylor Swift heeft van de rechter een tijdelijk contactverbod opgelegd gekregen. Dat melden media als het blad Billboard. De zangeres had om het contactverbod gevraagd nadat de man, Brian Jason Wagner, meerdere keren bij haar huis was opgedoken.

4 uur geleden
Gezondheidsminister VS ontslaat alle leden panel vaccinexperts

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy jr. heeft alle zeventien leden van een panel van vaccinexperts van de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ontslagen. Kennedy wil zelf een nieuw comité samenstellen, zo meldde zijn ministerie van Volksgezondheid en Sociale Zaken maandag.

6 uur geleden
Palestijnen melden ruim 60 doden door aanvallen Israël in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Israëlische aanvallen en bombardementen hebben sinds zonsopgang meer dan zestig Palestijnen gedood en tientallen anderen verwond in de Gazastrook. Dat melden de lokale autoriteiten.

8 uur geleden
Pentagon stuurt 700 mariniers naar Los Angeles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger stuurt tijdelijk ongeveer 700 mariniers naar Los Angeles, meldt persbureau Reuters op basis van een Amerikaanse functionaris, volgens wie de Insurrection Act voorlopig niet in werking treedt. Het Amerikaanse leger kan geen wetshandhavingsactiviteiten uitvoeren in de Verenigde Staten zonder een beroep te doen op de Insurrection Act, die in werking treedt als sprake is van een opstand.

8 uur geleden
Israël roept op tot evacuatie van drie Jemenitische havens

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Arabische woordvoerder van het Israëlische leger heeft in een bericht op X opgeroepen tot de evacuatie van de Jemenitische havens Ras Isa, Hodeidah en Salif, die alle drie in het door de Houthi's gecontroleerde deel van Jemen liggen.

9 uur geleden
Amerikaanse funkpionier Sly Stone (82) overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse funkmuzikant Sly Stone is op 82-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld in een verklaring aan meerdere Amerikaanse media. Volgens de verklaring leed de artiest aan de longziekte COPD en kampte hij met andere "onderliggende gezondheidsproblemen."

10 uur geleden
Humanitair schip met Thunberg aan boord in Israëlische haven

ASJDOD (ANP/AFP) - De opvarenden van het humanitaire schip de Madleen, met aan boord de Zweedse activiste Greta Thunberg, zijn volgens Israëlische media aangekomen in de Israëlische havenstad Asjdod. In de nacht van zondag op maandag onderschepte het Israëlische leger het schip, dat op weg was naar de Gazastrook. Het werd onder begeleiding van twee marineschepen naar Israël geleid.

10 uur geleden