Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Passagiers van cruiseschip Zaandam zo snel mogelijk naar huis'

'Passagiers van cruiseschip Zaandam zo snel mogelijk naar huis'

FORT LAUDERDALE (ANP) - Passagiers aan boord van het cruiseschip Zaandam die voldoen aan de Amerikaanse richtlijnen om te mogen reizen, vliegen na aankomst in Fort Lauderdale zo snel mogelijk naar huis. Dat gebeurt grotendeels met chartervluchten. Dit staat in de verklaring van rederij Holland America Line. Aan boord bevinden zich negentien Nederlanders.

De ongeveer 45 passagiers met milde ziekteverschijnselen blijven in isolatie aan boord totdat ze zijn hersteld en mogen reizen van de Amerikaanse autoriteiten. Er zijn ook bijna tien coronapatiënten aan boord die onmiddellijke zorg nodig hebben, zij kunnen worden behandeld door medische teams zodra het schip mag aanmeren in Florida. De Miami Herald meldde dat de schepen mogelijk donderdag vanaf 19.00 uur onze tijd aanmeren in Port Everglades, bij Fort Lauderdale. De autoriteiten in Florida zijn er huiverig voor, maar president Trump heeft gezegd dat de opvarenden geholpen moeten worden.

Het is nog niet duidelijk tot welke categorie de Nederlandse opvarenden behoren. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat er woensdag geen contact is geweest met de groep Nederlanders, omdat het schip zich op volle zee bevindt. De Nederlandse ambassade verleent de Nederlanders bijstand.

Overleden

Aan boord van de Zaandam zijn vorige week vier opvarenden overleden, onder wie een Nederlander. President Trump maakte woensdag bekend dat hij Amerikanen, Canadezen en de Britten zal evacueren. De Zaandam en het assisterende cruiseschip Rotterdam verwachten donderdagochtend te arriveren in Amerikaanse wateren en zullen dan wachten op toestemming om verder te varen.

Buitenlandse Zaken laat donderdagmiddag weten contact te onderhouden met Europese landen over de mogelijkheden om samen te werken bij de repatriëring van passagiers uit de EU. Ook heeft de Nederlandse ambassade contact met de Amerikaanse autoriteiten.

Meer uit Binnenland

Ook andere twee locaties van de Pizzabakkers mogen weer open

AMSTERDAM (ANP) - Twee locaties van De Pizzabakkers in Amsterdam die nog dicht waren mogen weer open. Dat bevestigt een woordvoerder van burgemeester Femke Halsema na berichtgeving van Het Parool en AT5. Het gaat om panden van de pizzaketen op de Plantage Kerklaan en de Overtoom.

8 minuten geleden
Verdachte valse bommelding trein Hilversum vrijdag voor rechter

HILVERSUM (ANP) - De verdachte die vrijdag werd aangehouden omdat hij een valse bommelding deed in een trein, moet komende vrijdag voor de rechter verschijnen in een snelrechtzitting. Het gaat om een 44-jarige man uit Amersfoort, meldt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Midden-Nederland.

49 minuten geleden
Noord-Holland vreest 70 miljoen euro faunaschade in 2026

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland verwacht volgend jaar opnieuw veel meer geld te moeten uitgeven om schade te vergoeden die vooral ganzen en houtduiven aanrichten aan landbouwgewassen. Gedeputeerde Esther Rommel (financiën) denkt er in 2026 70 miljoen euro voor nodig te hebben, 25 miljoen meer dan eerder verwacht. Dit jaar wordt vooralsnog rekening gehouden met ruim 42 miljoen euro, terwijl het in 2024 ging om 29 miljoen.

1 uur geleden
LTO: ruimingen pluimvee door vogelgriep doen zeer

DEN HAAG (ANP) - De ruimingen van dieren bij pluimveehouders door uitbraken van vogelgriep doen "zeer". Dat zegt voorzitter Kees de Jong van LTO Pluimveehouderij. "Het zijn erg vervelende ervaringen voor pluimveehouders, om het maar voorzichtig uit te drukken."

2 uur geleden
Koningspaar naar voormalige plantages bij staatsbezoek Suriname

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima spreken op de eerste dag van hun staatsbezoek aan Suriname met vertegenwoordigers van nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen. De Rijksvoorlichtingsdienst deelde maandag het programma voor het bezoek, dat volgende week maandag begint. Op de laatste dag bezoeken Willem-Alexander en Máxima onder meer een voormalige koffie- en cacaoplantage.

2 uur geleden
Oekraïne-deadline voor donderdag is van tafel, constateert Schoof

LUANDA (ANP) - De Verenigde Staten, Oekraïne en de andere betrokkenen nemen meer tijd voor hun onderhandelingen over het nieuwe Amerikaanse vredesplan. De oorspronkelijke deadline van komende donderdag is van tafel, heeft demissionair premier Dick Schoof vastgesteld.

2 uur geleden
Politie krijgt meerdere aangiftes van boekbekogelingen in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie Midden-Nederland heeft twee aangiftes gekregen van een bekogeling met een boek in Utrecht. Dat bevestigt een politiewoordvoerder na een bericht van RTV Utrecht. Een van de aangiftes werd zondagavond gedaan door journalist Mischa Blok. Zij werd door twee jongens bekogeld met een bundel verzamelde werken van Charles Bukowski.

4 uur geleden