Passagiers Schiphol kunnen tijdstip reserveren voor controle
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol geeft reizigers de mogelijkheid om een tijdstip te reserveren waarop ze door de beveiligingscontrole kunnen. Op die manier hoopt de luchthaven te voorkomen dat passagiers te vroeg komen of lang in de rij moeten staan. Vorig jaar zorgde drukte bij de security nog voor lange wachttijden, die op piekdagen tot gemiste vluchten en vertragingen leidden.
Vooralsnog is een tijdslot reserveren alleen maar mogelijk voor reizen naar andere landen in het Schengengebied, waarbinnen Europese landen geen paspoortcontroles uitvoeren. Maar Schiphol verwacht dat het binnenkort ook voor vluchten naar andere bestemmingen mogelijk zal zijn om te reserveren voor de controle door de beveiliging.
Schiphol benadrukt dat de reservering alleen geldt voor de security. Vertrekkende passagiers moeten dus wel op tijd zijn om in te kunnen checken en eventuele ruimbagage af te geven. Reserveren kan via de site of de app van Schiphol en is gratis.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
14 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
17 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
1 dag geleden