Passagiers Schiphol kunnen tijdstip reserveren voor controle
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol geeft reizigers de mogelijkheid om een tijdstip te reserveren waarop ze door de beveiligingscontrole kunnen. Op die manier hoopt de luchthaven te voorkomen dat passagiers te vroeg komen of lang in de rij moeten staan. Vorig jaar zorgde drukte bij de security nog voor lange wachttijden, die op piekdagen tot gemiste vluchten en vertragingen leidden.
Vooralsnog is een tijdslot reserveren alleen maar mogelijk voor reizen naar andere landen in het Schengengebied, waarbinnen Europese landen geen paspoortcontroles uitvoeren. Maar Schiphol verwacht dat het binnenkort ook voor vluchten naar andere bestemmingen mogelijk zal zijn om te reserveren voor de controle door de beveiliging.
Schiphol benadrukt dat de reservering alleen geldt voor de security. Vertrekkende passagiers moeten dus wel op tijd zijn om in te kunnen checken en eventuele ruimbagage af te geven. Reserveren kan via de site of de app van Schiphol en is gratis.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft de bewoner aangehouden van de woning in Rotterdam-Zuid waar eerder op zondagochtend de vermiste Wendy (10) is gevonden. De man is aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag, zegt een politiewoordvoerster.
58 minuten geledenSTEENWIJK (ANP) - De zoektocht naar een vermiste 8-jarige jongen uit Steenwijk gaat zondag in volle gang door. Vanwege de vrieskou maakt de politie zich ernstig zorgen. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen is ondertussen ook ingeschakeld, laat de politie weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurijsbanen in Nederland kiezen voor hun leden nu er waarschijnlijk één dag geschaatst kan worden. Maandag gaat het dooien, waardoor een marathon voor wedstrijdrijders organiseren voor veel ijsclubs geen prioriteit heeft. Dat laten verschillende verenigingen en de KNSB weten.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verwacht komende nacht gladheid door ijzel, met uitzondering van het zuidwesten van het land. Het KNMI geeft daarom code oranje af, die begint in Noord-Holland vanaf 23.00 uur.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 10-jarige Wendy uit Rotterdam is weer terecht, meldt de politie. De politie gaf in de nacht van zaterdag op zondag een Amber Alert uit voor de vermissing van het meisje.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
10 uur geleden