Passagiers met coronavirus op cruiseschip weg uit Uruguay
MONTEVIDEO (ANP/AFP) - Meer dan honderd met het coronavirus besmette Australiërs en Nieuw-Zeelanders zijn zaterdag met een speciaal gecharterde vlucht uit Uruguay vertrokken nadat ze twee weken lang aan boord van een cruiseschip hadden gezeten.
Van de 217 mensen aan boord van het Australische cruiseschip Greg Mortimer waren er 128 positief getest op het nieuwe coronavirus. Het schip lag sinds 21 maart bij de hoofdstad Montevideo voor anker, omdat het niet mocht aanleggen in het Zuid-Amerikaanse land.
De Uruguayaanse en de Australische regering kwamen overeen om een 'veilige corridor' te creëren om de veelal oudere toeristen van de haven van Montevideo naar de internationale luchthaven te brengen. Daar gingen ze in de ochtend aan boord van een vlucht naar Melbourne.
Ook voor passagiers uit Europa en Noord-Amerika is gewerkt aan een oplossing.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
40 minuten geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
6 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
9 uur geleden