Passagiers Alaska Airlines eisen schadevergoeding Boeing
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing is in de Verenigde Staten juridisch aansprakelijk gesteld door passagiers die onlangs aan boord zaten van het vliegtuig van Alaska Airlines dat een deurpaneel verloor na het opstijgen. Daardoor ontstond er in de lucht een gat in het toestel. De passagiers eisen een schadevergoeding van de vliegtuigbouwer.
De piloten van de Boeing 737 MAX 9 slaagden erin om terug te vliegen naar het vliegveld van Portland, in de staat Oregon, en maakten er een noodlanding. Er vielen geen slachtoffers, maar volgens de aanklacht hebben de in totaal 171 passagiers en zes bemanningsleden van de vlucht wel lichamelijk letsel ondervonden. Ook zou het ongeval voor emotioneel trauma hebben gezorgd.
"De drukverandering zorgde ervoor dat oren gingen bloeden en in combinatie met een laag zuurstofniveau, hard windgeruis en traumatische stress zorgde dit voor hevige hoofdpijn", verklaren de advocaten van de boze reizigers. "Passagiers waren geschokt, geterroriseerd en verward, en terechtgekomen in een nachtmerrie."
Huilende passagiers
De raadslieden wijzen erop dat sommige inzittenden vreesden dat ze de vlucht niet zouden overleven. "Sommigen baden. Sommigen stuurden een sms naar hun familie om hun ongerustheid te uiten. Sommigen grepen elkaar vast en klampten zich aan elkaar vast. Sommige volwassen passagiers huilden."
Veel zuurstofmaskers in het toestel leken volgens de aanklacht ook niet te werken. De advocaten hebben niet gezegd hoeveel schadevergoeding volgens hen op zijn plaats is. Boeing weigerde commentaar te geven.
Formeel onderzoek
De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA is donderdag een formeel onderzoek gestart naar de Boeing 737 MAX 9. Afgelopen weekend besloot de toezichthouder 171 vliegtuigen van dat type voorlopig aan de grond te houden. In meerdere toestellen werden later losse bouten gevonden in deurpanelen.
Boeing-topman Dave Calhoun heeft al aangegeven dat er productiefouten aan de fabrikant zijn toe te schrijven. "We gaan dit aanpakken", zei Calhoun, die eerder deze week tegen de tranen moest vechten tijdens een bijeenkomst van Boeing-personeel. "We erkennen onze fout."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Verenigde Staten heeft de schikking van Elon Musk met beurswaakhond SEC goedgekeurd. Dit deed ze ondanks "serieuze bedenkingen" over de overeenkomst, meldde ze.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten, nadat de Amerikaanse president Donald Trump zich strijdbaar had getoond tegenover Iran. Na beschietingen van tankers in de Straat van Hormuz verklaarde het staatshoofd dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en zinspeelde hij op zware aanvallen.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - 's Werelds grootste vleesverwerker, JBS, zwakt zijn klimaatdoelstellingen fors af. Het van oorsprong Braziliaanse bedrijf streeft er niet langer naar om in 2040 per saldo geen broeikasgassen meer uit te stoten, maakt duurzaamheidschef Jason Weller bekend.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse techbedrijf Mews schrapt ongeveer 15 procent van de banen, wat neerkomt op zo'n 170 medewerkers. De leverancier van software voor hotels wil meer inzetten op kunstmatige intelligentie (AI) en verwacht daarom met minder medewerkers verder te kunnen gaan.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese aandelenbeurzen zijn flink lager gesloten. De verliezen volgen op oorlogszuchtige taal van de Amerikaanse president Donald Trump richting Iran, dat verantwoordelijk wordt gehouden voor meerdere aanvallen op tankers in de Straat van Hormuz. Trump verklaarde dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en dat de VS zware aanvallen op het land voorbereiden.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Rusland heeft de export van diesel verboden om binnenlandse tekorten te voorkomen na Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Moskou stelde eerder al beperkingen in op de export van benzine en kerosine om dezelfde reden.
11 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo ondervindt problemen met de levering van producten aan supermarkten vanuit een distributiecentrum in Veghel. Dit leidt ertoe dat sommige schappen in supermarkten in het zuiden van Nederland leger zijn, bevestigt een woordvoerster van de supermarktketen na een bericht van vakmedium Distrifood.
11 uur geleden