Passagiers Alaska Airlines eisen schadevergoeding Boeing
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing is in de Verenigde Staten juridisch aansprakelijk gesteld door passagiers die onlangs aan boord zaten van het vliegtuig van Alaska Airlines dat een deurpaneel verloor na het opstijgen. Daardoor ontstond er in de lucht een gat in het toestel. De passagiers eisen een schadevergoeding van de vliegtuigbouwer.
De piloten van de Boeing 737 MAX 9 slaagden erin om terug te vliegen naar het vliegveld van Portland, in de staat Oregon, en maakten er een noodlanding. Er vielen geen slachtoffers, maar volgens de aanklacht hebben de in totaal 171 passagiers en zes bemanningsleden van de vlucht wel lichamelijk letsel ondervonden. Ook zou het ongeval voor emotioneel trauma hebben gezorgd.
"De drukverandering zorgde ervoor dat oren gingen bloeden en in combinatie met een laag zuurstofniveau, hard windgeruis en traumatische stress zorgde dit voor hevige hoofdpijn", verklaren de advocaten van de boze reizigers. "Passagiers waren geschokt, geterroriseerd en verward, en terechtgekomen in een nachtmerrie."
Huilende passagiers
De raadslieden wijzen erop dat sommige inzittenden vreesden dat ze de vlucht niet zouden overleven. "Sommigen baden. Sommigen stuurden een sms naar hun familie om hun ongerustheid te uiten. Sommigen grepen elkaar vast en klampten zich aan elkaar vast. Sommige volwassen passagiers huilden."
Veel zuurstofmaskers in het toestel leken volgens de aanklacht ook niet te werken. De advocaten hebben niet gezegd hoeveel schadevergoeding volgens hen op zijn plaats is. Boeing weigerde commentaar te geven.
Formeel onderzoek
De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA is donderdag een formeel onderzoek gestart naar de Boeing 737 MAX 9. Afgelopen weekend besloot de toezichthouder 171 vliegtuigen van dat type voorlopig aan de grond te houden. In meerdere toestellen werden later losse bouten gevonden in deurpanelen.
Boeing-topman Dave Calhoun heeft al aangegeven dat er productiefouten aan de fabrikant zijn toe te schrijven. "We gaan dit aanpakken", zei Calhoun, die eerder deze week tegen de tranen moest vechten tijdens een bijeenkomst van Boeing-personeel. "We erkennen onze fout."
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
7 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiƫle concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
9 uur geleden