
Passagiers al dagen vast op luchthaven München
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Door plotseling winterweer afgelopen weekend met veel sneeuw zit een groep passagiers inmiddels al meer dan twee dagen vast op het vliegveld van München, de op een na grootste luchthaven van Duitsland. Internationale passagiers klagen op X dat hun beloofde verdere vlucht al meerdere keren werd geannuleerd.
In verband met verwachte ijzel zijn er dinsdag geen vluchten tot 12.00 uur, maakte een woordvoerder van de luchthaven maandagavond bekend, melden Duitse media. Het gaat om zeker 150 starts en minstens 160 landingen die niet doorgaan.
Volgens een woordvoerder van Schiphol zijn er dinsdagochtend vier vluchten vanuit Amsterdam naar München geannuleerd. Het gaat om vluchten van KLM en Lufthansa. "We sluiten niet uit dat er ook in de middag nog meer annuleringen volgen, dat hangt van de situatie af. Vooralsnog zijn andere luchthavens wel geopend", aldus de zegsman.
Gratis maaltijden en hotelkamers
De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa bevestigt dat honderden passagiers zijn gestrand in de terminals. Sommigen moesten er meerdere keren overnachten. Meerdere X-gebruikers zijn boos dat ze voor de derde dag op rij vastzitten, soms zonder bagage. Volgens de zegsman van de luchthaven ging het maandagavond om zo'n 1500 passagiers.
Vluchten op de luchthaven van München waren ook maandag zeer beperkt mogelijk. Lufthansa stelt gratis maaltijden en hotelkamers ter beschikking aan passagiers van wie de verdere vlucht is geannuleerd door het weer. Volgens Lufthansa kiest niet iedereen voor een hotelkamer en zouden er ook reizigers zijn zonder visum.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Het aantal migranten dat dit jaar met een bootje het Verenigd Koninkrijk heeft bereikt, is nu al hoger dan het totale aantal van 2024. Het aantal migranten dat op deze manier aankwam staat nu op 36.954, tegenover 36.816 vorig jaar.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël kan voorlopig buitenlandse journalisten blijven weren uit Gaza. Een organisatie probeerde bij het Israëlische hooggerechtshof af te dwingen dat journalisten moeten worden toegelaten, maar dat hof heeft de zaak uitgesteld. De journalisten zeggen teleurgesteld te zijn.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de EU-leiders António Costa heeft Oekraïne toegezegd het land te voorzien in zijn financiële behoeften voor 2026 en 2027. "Daarover nemen we vandaag een politieke beslissing", zei Costa voor het begin van de EU-top, terwijl de Oekraïense president Volodymyr Zelensky naast hem stond. Het is echter nog onduidelijk waar dat geld vandaan moet komen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland reageert verbolgen op de sancties die de Verenigde Staten hebben aangekondigd tegen twee Russische oliebedrijven. Tegelijk zegt het ministerie van Buitenlandse Zaken dat de maatregelen niets zullen uithalen. Hetzelfde geldt voor het nieuwe Europese sanctiepakket.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De sancties die de VS gaan instellen tegen de twee grootste Russische olieproducenten zijn "erg belangrijk" voor Oekraïne, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bij aankomst in Brussel waar hij de top van EU-leiders deels bijwoont. Dat geldt ook voor het negentiende sanctiepakket dat de EU heeft aangenomen. "Dat is cruciaal voor ons", zei Zelensky.
3 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - De kerncentrale van Zaporizja krijgt weer stroom. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) meldde donderdagochtend op X dat een belangrijke stroomkabel is gerepareerd. De stroom lag er een maand uit.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-top begint donderdag zonder de Hongaarse premier Viktor Orbán. Hij laat zich tot ver in de middag vertegenwoordigen door de Slowaakse premier Robert Fico, die ook namens Hongarije kan stemmen over voorstellen die voor de komst van Orbán worden besproken.
5 uur geleden