Passagier vliegtuig opgepakt na openen nooddeur tijdens vlucht
DAEGU (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Koreaanse politie heeft een vliegtuigpassagier aangehouden nadat die tijdens een binnenlandse vlucht een nooddeur had geopend. De man deed dat vlak voor aankomst. Het toestel van Asiana Airlines is veilig geland.
Er zijn bij het incident geen gewonden gevallen, maar sommige mensen raakten in paniek en kregen te maken met ademhalingsproblemen. De brandweer meldt dat negen mensen naar het ziekenhuis zijn overgebracht. Er zaten volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap 194 mensen aan boord.
De Airbus A321-200 vloog volgens Asiana Airlines op ongeveer 200 meter hoogte toen een passagier de deur opende. Hij zat bij de nooduitgang.
Hulp van mannelijke passagiers
Het is niet duidelijk waarom de passagier de deur opende. Yonhap meldt dat het cabinepersoneel hem niet kon tegenhouden, omdat het vliegtuig al bijna ging landen. Het persbureau bericht op basis van getuigen dat de man probeerde uit de nooduitgang te springen. "De bemanning schreeuwde om hulp van mannelijke passagiers en mensen om de man heen klampten zich aan hem vast en trokken hem naar binnen", verklaarde een getuige tegen Yonhap.
Het vliegtuig kwam van het eiland Jeju en landde aan het begin van de middag (lokale tijd) op de luchthaven van Daegu, in het zuidoosten van Zuid-Korea.
Asiana Airlines is een van de grootste luchtvaartmaatschappijen van Zuid-Korea. Naast binnenlandse vluchten biedt het bedrijf ook intercontinentale vluchten aan, ook naar Europa.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft aantijgingen van de Amerikaanse gezondheidsminister Robert F. Kennedy Jr. tegengesproken. De omstreden telg van de beroemde Kennedy-familie beweert dat in Duitsland ruim duizend artsen worden vervolgd, omdat ze tijdens de coronapandemie bijvoorbeeld hadden toegestaan dat patiënten geen mondkapje hoefden te dragen.
55 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De gewezen Britse ambassadeur in de Verenigde Staten, Peter Mandelson, heeft excuses aangeboden aan de slachtoffers van Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat onderhield warme banden met de Amerikaanse miljardair en veroordeelde zedendelinquent en moest vertrekken toen bekend werd hoe nauw hij was met Epstein. "Ik zou mijn excuses willen aanbieden aan deze vrouwen voor het feit dat het systeem erin faalde hun stemmen te horen en hen niet de bescherming bood die ze mochten verwachten", aldus Mandelson.
1 uur geledenZAPORIZJA (ANP/DPA) - De stroomstoring die honderdduizenden huishoudens en bedrijven in de Oekraïense regio Zaporizja raakte, is verholpen. Dat meldt de directeur van het lokale energiebedrijf in een bericht op Telegram. Volgens hem ging het om circa 380.000 gezinnen en ondernemingen die kampten met stroomuitval.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Opnieuw zijn in Minneapolis duizenden de straat opgegaan uit onvrede met ICE en uit solidariteit met de 37-jarige Renee Good die daar woensdag door die immigratiedienst werd doodgeschoten. Volgens de lokale politie verliep het protest veelal vreedzaam. Ook in steden als Austin, Seattle, New York en Los Angeles werd de voorbije dagen gedemonstreerd vanwege de dood van de vrouw, onder de noemer "ICE, out for Good". In Minneapolis werden dit weekend enkele tientallen demonstranten gearresteerd, aldus de politie.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.
11 uur geleden