Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Passagier naar rechter om beelden van aanslag tram in Utrecht

Passagier naar rechter om beelden van aanslag tram in Utrecht

DEN HAAG (ANP) - Een passagier die vorig jaar maart in Utrecht de aanslag in een tram overleefde, stapt naar de rechter omdat hij de volledige beelden van de schietpartij wil hebben die op camera's in de tram zijn vastgelegd. Vervoersmaatschappij Qbuzz en het Openbaar Ministerie willen die volgens hem niet overhandigen. Dinsdag dient voor de rechtbank in Den Haag een spoed-kort geding om de beelden alsnog los te krijgen, zo heeft een woordvoerster van de rechtbank zondag bevestigd.

De eiser wil alle beelden hebben, omdat hij daarop kan zien wat de dader precies heeft gedaan bij hem. Hij stelt dat verdachte Gökmen T. in de tram zijn wapen op hem heeft gericht waarna hij een aantal keren de trekker overhaalde. Maar er kwamen geen kogels uit, mogelijk omdat het wapen haperde of omdat de kogels op waren. Ook nadat T. zijn wapen heen en weer had geschud en opnieuw de trekker had overgehaald, gebeurde er niets. Daarna is de dader weggerend. De eiser heeft wel enkele beelden gezien, maar dat was een selectie, en daarop waren volgens hem de gebeurtenissen niet uitgebreid genoeg te zien.

De passagier wil dat het OM de verdachte vervolgt voor poging tot moord dan wel doodslag op hem als persoon. Maar het OM heeft volgens hem een bredere juridische omschrijving op de aanklacht gezet, waarbij hij en nog enkele andere passagiers die er levend vanaf kwamen, bij elkaar zijn gevoegd. De eiser wil met de beelden aantonen dat T. het echt op hem had gemunt, zodat hij daarmee zijn vordering tegen de verdachte kan onderbouwen.

Er is haast met het geding, omdat het OM uiterlijk op 3 februari de vorderingen van de benadeelde partijen binnen wil hebben. De inhoudelijke behandeling van de zaak is gepland tussen 2 en 6 maart. Bij de aanslag vielen vier doden en meerdere gewonden.

Meer uit Binnenland

Cheetah ontsnapt uit verblijf in Beekse Bergen, park gesloten

HILVARENBEEK (ANP) - In safaripark Beekse Bergen is woensdag een cheetah ontsnapt uit haar verblijf, maar het dier is nog wel binnen het omheinde park. Uit voorzorg is het safaripark gesloten gebleven voor publiek. Medewerkers van het park weten waar de cheetah is en wachten op een goed moment om het dier te verdoven, laat een woordvoerster weten na berichtgeving hierover door Omroep Brabant.

22 minuten geleden
OM eist twintig jaar cel tegen 20-jarige voor moord in Hilversum

LELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag twintig jaar cel geëist tegen de 20-jarige Thommy S. voor de moord op de 21-jarige Amsterdammer Ozan Alakus. Volgens justitie is bewezen dat S. op 14 oktober 2024 veertien kogels heeft afgevuurd op het slachtoffer, dat samen met zijn vriendin in een auto zat op een parkeerplaats bij sportpark Crailoo in Hilversum.

24 minuten geleden
OM vervolgt geen militairen na heidebranden Ede en Oirschot 2025

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft besloten geen militairen te vervolgen voor de natuurbranden tijdens oefeningen van Defensie op 3 april vorig jaar bij Ede en op 27 augustus in Oirschot. De strafzaken tegen vijf militairen worden geseponeerd.

31 minuten geleden
COA geschokt: rellen Loosdrecht zeer ingrijpend en beangstigend

LOOSDRECHT (ANP) - Opvangorgaan COA is geschokt door de agressie dinsdagavond bij het gemeentehuis in Loosdrecht waar die ochtend de eerste asielzoekers waren aangekomen. Relschoppers en vandalen bestookten de noodopvang met vuurwerk en stichtten er brand. Voor de vijftien asielzoekers en de COA-medewerkers binnen was dit "een zeer ingrijpende en beangstigende situatie".

1 uur geleden
Radboudumc noemt fouten bij hantavirus 'ongelukkige samenloop'

NIJMEGEN (ANP) - Het Radboudumc noemt het niet goed volgen van de procedures rondom de patiënt met het hantavirus "een ongelukkige samenloop van omstandigheden die we toeschrijven aan menselijk handelen". Twaalf medewerkers zijn tijdens het verwerken van afgenomen bloed en het afvoeren van urine mogelijk blootgesteld aan het virus. Zij zitten daarom uit voorzorg zes weken in quarantaine.

1 uur geleden
LAKS: er wordt aanzienlijk meer geklaagd dit jaar over examens

UTRECHT (ANP) - Scholieren ventileren dit jaar flink wat klachten over de examens, constateert het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). De Eindexamenklachtenlijn ontving tot nu toe 165.000 klachten, terwijl de centraal schriftelijke eindexamens woensdag pas vier dagen onderweg zijn. Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd.

1 uur geleden
Datacenter start na brand tijdelijke stroomvoorziening op

ALMERE (ANP) - Het vorige week door brand getroffen datacenter in Almere heeft woensdag een tijdelijke stroomvoorziening ingeschakeld. Gedupeerde klanten kunnen nu gefaseerd hun ICT-systemen weer gaan opstarten, meldt eigenaar NorthC van het datacenter.

1 uur geleden