Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paspoortvrij reizen voor Bulgaren en Roemenen op de lange baan

Paspoortvrij reizen voor Bulgaren en Roemenen op de lange baan

BRUSSEL (ANP) - Bulgarije en Roemenië krijgen voorlopig geen toestemming om toe te treden tot het paspoortvrije Schengengebied. Nederland dwarsboomt de toelating van Bulgarije en Oostenrijk zelfs die van beide Balkanlanden.

Roemenië en Bulgarije en ook Kroatië hoopten donderdag, na jaren wachten, eindelijk te horen te krijgen dat ze mogen aansluiten bij de Schengenzone. Ze hadden de steun van de Europese Commissie, die nagaat of een land aan de eisen voldoet en bijvoorbeeld zijn grensbewaking op orde heeft, en van bijna alle EU-lidstaten. Maar toetreding is voorlopig alleen voor Kroatië weggelegd, zeggen EU-diplomaten. Dat land krijgt donderdag als enige de zegen van de migratieministers van de EU-landen.

Nederland kan wel leven met de toetreding van Roemenië, maar houdt vol dat Bulgarije nog niet heeft aangetoond dat het daar klaar voor is. Oostenrijk verzet zich tegen de verwelkoming van allebei de landen. Eerst moet het Europese grens- en migratiebeleid beter gaan functioneren, vindt de regering in Wenen. Zweden, dat aanvankelijk ook bezwaar maakte, heeft die bedenkingen inmiddels ingeslikt.

Meer uit Buitenland

Zelensky kondigt staakt-het-vuren aan per 6 mei

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.

2 uur geleden
Rusland kondigt staakt-het-vuren aan voor 8 en 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.

4 uur geleden
Gewonden in VAE na nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.

5 uur geleden
VS melden vernietiging Iraanse boten en neerhalen van raketten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.

5 uur geleden
Doden doordat auto inreed op menigte Leipzig, verdachte opgepakt

LEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.

6 uur geleden
Auto rijdt in op mensen in Leipzig, meerdere slachtoffers

LEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.

6 uur geleden
VAE melden neerhalen raketten uit Iran

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.

6 uur geleden