Paspoortproblemen zet streep door oefenduel Costa Rica-Irak
KOEWEIT (ANP) - De voetbalbond van Costa Rica heeft een streep moeten zetten door de oefenwedstrijd in en tegen Irak die voor donderdag op het programma stond. Reden voor de afgelasting is een administratief probleem dat ontstond aan de grens met Koeweit.
"De wedstrijd tegen Irak is afgelast", meldt de Costaricaanse bond in een verklaring. "Een afspraak die was gemaakt voor het niet afstempelen van paspoorten werd niet gerespecteerd en om deze reden is besloten om Irak niet in te gaan en de wedstrijd te annuleren."
De selectie, met onder meer Keylor Navas, Bryan Ruiz en Oscar Duarte, keerde terug naar hun trainingslocatie in Koeweit. De vriendschappelijke wedstrijd tegen Irak was de laatste mogelijkheid voor Costa Rica om zich te testen in aanloop naar het WK in Qatar.
Costa Rica reist vrijdag naar Qatar en begint op 23 november aan het toernooi met de groepswedstrijd tegen Spanje in groep E. Daarna volgen Japan (27 november) en Duitsland (1 december).
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
7 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
10 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
10 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
11 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
16 uur geleden