Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Paspoortcontrole op Schiphol achter balies gaat verdwijnen'

'Paspoortcontrole op Schiphol achter balies gaat verdwijnen'

AMSTERDAM (ANP) - De paspoortcontrole op Schiphol door marechaussees achter balies gaat verdwijnen. Dat zegt de commandant van de Koninklijke Marechaussee, luitenant-generaal Hans Leijtens, in een interview met De Telegraaf.

"Het is nog toekomstmuziek, maar op den duur zal de paspoortcontrole verdwijnen en zullen onze mensen niet meer achter de bekende balies zitten. Je komt Schiphol binnen via een gang waarin je met technische hulpmiddelen wordt gecontroleerd zonder dat je hoeft te stoppen of je paspoort te laten zien."

Leijtens zegt dat het nog niet duidelijk is wanneer dit precies gaat gebeuren. „Daar kan ik nog geen datum aan hangen. Die hangt af van hoe snel de techniek zich ontwikkelt en de regels die moeten worden aangepast om het mogelijk te maken zijn veranderd. Maar de neuzen staan allemaal in dezelfde richting, ook bij Schiphol en het ministerie van Justitie en Veiligheid. Je ziet nu al dat een deel van de paspoortcontroles is overgenomen door scanners. Dat proces zet verder door. Wij lopen op deze ontwikkelingen vooruit door bij de inzet van onze mensen meer te kijken naar specifieke individuen en routes. Neem bijvoorbeeld Syrische migranten die vanuit Griekenland via Madrid naar ons land komen met een vals Roemeens reisdocument. Als je die ontwikkeling signaleert, kan je extra aan de gate controleren om de trend te keren."

Meer uit Binnenland

ON! moet Karskens 100.000 euro betalen, ontslag blijft in stand

DEN HAAG (ANP) - Omroep Ongehoord Nederland! (ON!) moet oud-hoofdredacteur Arnold Karskens 100.000 euro betalen. Dat heeft het gerechtshof Den Haag dinsdag bepaald. Zijn ontslag blijft wel in stand.

21 minuten geleden
Nederlander gewond door schietpartij bij piramides in Mexico

TEOTIHUACÁN (ANP) - Door de schietpartij in de Mexicaanse stad Teotihuacán is maandag een Nederlander gewond geraakt, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van de Mexicaanse autoriteiten.

22 minuten geleden
Inspectie onderzoekt Yes We Can Clinics na BOOS-uitzending

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.

2 uur geleden
Studentenbond aan gemeenten: versoepel regels rond kamerverhuur

UTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.

4 uur geleden
Rode Kruis ziet meer mensen in de knel komen door energiekosten

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.

5 uur geleden
Eerste NS-hoofdconducteurs aan het werk met bodycam

DEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.

5 uur geleden
Opnieuw weinig hommels geteld tijdens Nationale Bijentelling

LEIDEN (ANP) - Opnieuw zijn er weinig hommels geteld tijdens de Nationale Bijentelling, meldt de organisatie achter de jaarlijkse telling door burgers. Dit jaar telden ruim 2200 mensen in totaal zo'n 46.000 bijen en andere bestuivers.

5 uur geleden