Paspoort voor olympisch boogschutter Bayardo
SCHINNEN (ANP) - Gabriela Bayardo, die Nederland als handboogschutter zal vertegenwoordigen op de Olympische Spelen, krijgt dinsdag in Schinnen haar Nederlandse paspoort. De 26-jarige Mexicaanse is de partner van de Nederlandse schutter Mike Schloesser en woont al vijf jaar in Nederland. Bayardo, die op de Europese Spelen in Minsk afgelopen zomer haar olympische deelname veiligstelde, moest nog haar inburgeringsexamen afronden en kon daarna een paspoort aanvragen.
Bayardo ontvangt dinsdag haar paspoort in het bijzijn van burgemeester Eric Geurts van Beekdaelen en burgemeester Wil Houben van Voerendaal. Ze wordt komende zomer de eerste Nederlandse vrouw die op de Spelen actief zal zijn bij het handboogschieten sinds 24 jaar. Voor Nederland liggen met name kansen in de gemengde discipline, een nieuw onderdeel op de Spelen. Samen met Sjef van den Berg won Bayardo afgelopen jaar zilver bij de WK in Den Bosch.
In 1996 namen de van oorsprong Oekraïense Loedmilla Arzjannikova en Christel Verstegen namens Nederland deel aan de Spelen. Bayardo was er vier jaar geleden in Rio bij, toen nog voor Mexico.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft eenvoudig de tweede ronde bereikt op de US Open. De als tweede geplaatste titelverdediger was in New York met 6-4 6-4 6-4 te sterk voor de Rus Roman Safiullin. De tweevoudig winnaar van het grandslamtoernooi treft in de volgende ronde de Portugees Jaime Faria.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft eenvoudig de tweede ronde op de US Open bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-2 6-4 te sterk voor de Colombiaanse Camila Osorio. Ze treft de Russische qualifier Polina Jatsenko in de volgende ronde.
3 uur geledenPAPENDAL (ANP) - NOC*NSF gaat reorganiseren. De sportkoepel ziet de kosten stijgen, mede door inflatie, en de inkomsten dalen. Zo lijkt de jaarlijkse afdracht van de Nederlandse Loterij te stagneren, onder andere door een verhoging van de kansspelbelasting. Ook de bijdrage vanuit het Rijk aan de sportkoepel en aangesloten sportbonden gaat volgens NOC*NSF flink omlaag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp, Jesper de Jong en Arantxa Rus beginnen dinsdag aan het hoofdtoernooi van de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. De Nederlanders werden eerder al gekoppeld aan een tegenstander en hebben nu ook een locatie en tijd toegewezen gekregen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams (46) is in de eerste ronde van de US Open uitgeschakeld door haar 27-jarige landgenote Sofia Kenin. De oudste van de twee zussen Williams verloor maandagochtend vroeg (Nederlandse tijd) in het Arthur Ashe Stadium.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Novak Djokovic heeft in de eerste ronde van de US Open verloren van de 25-jarige Argentijn Mariano Navone. De 39-jarige Serviër verloor in vijf sets (7-6, 5-7, 4-6, 6-2, 6-1) van Navone.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev staat in de tweede ronde van de US Open. De als zevende geplaatste Rus was in drie sets te sterk voor de Fransman Hugo Gaston: 6-4 6-2 6-4. De wedstrijd was na twee uur en achttien minuten afgelopen.
1 dag geleden