Paspoort voor olympisch boogschutter Bayardo
SCHINNEN (ANP) - Gabriela Bayardo, die Nederland als handboogschutter zal vertegenwoordigen op de Olympische Spelen, krijgt dinsdag in Schinnen haar Nederlandse paspoort. De 26-jarige Mexicaanse is de partner van de Nederlandse schutter Mike Schloesser en woont al vijf jaar in Nederland. Bayardo, die op de Europese Spelen in Minsk afgelopen zomer haar olympische deelname veiligstelde, moest nog haar inburgeringsexamen afronden en kon daarna een paspoort aanvragen.
Bayardo ontvangt dinsdag haar paspoort in het bijzijn van burgemeester Eric Geurts van Beekdaelen en burgemeester Wil Houben van Voerendaal. Ze wordt komende zomer de eerste Nederlandse vrouw die op de Spelen actief zal zijn bij het handboogschieten sinds 24 jaar. Voor Nederland liggen met name kansen in de gemengde discipline, een nieuw onderdeel op de Spelen. Samen met Sjef van den Berg won Bayardo afgelopen jaar zilver bij de WK in Den Bosch.
In 1996 namen de van oorsprong Oekraïense Loedmilla Arzjannikova en Christel Verstegen namens Nederland deel aan de Spelen. Bayardo was er vier jaar geleden in Rio bij, toen nog voor Mexico.
Meer uit Sport
GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
3 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.
5 uur geledenBRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.
8 uur geleden