Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Paspoort vereist voor reizen naar Verenigd Koninkrijk

Paspoort vereist voor reizen naar Verenigd Koninkrijk

LONDEN (ANP) - Nederlanders die het Verenigd Koninkrijk willen bezoeken, moeten vanaf vrijdag een geldig paspoort kunnen overleggen aan de grens. Een identiteitsbewijs is door de brexit niet langer voldoende om Groot-Brittannië in te komen. Dat geldt voor vrijwel alle reizigers uit de Europese Unie.

Het Verenigd Koninkrijk stapte begin 2020 uit de EU en daarmee kwam het vrije verkeer van meer dan 500 miljoen mensen tussen het land en de 27 EU-staten tot een einde. De nieuwe paspoortplicht geldt zowel voor Engeland als Wales, Schotland en Noord-Ierland.

EU-burgers die voor 31 december 2020 in het Verenigd Koninkrijk woonden, mogen nog wel hun ID-kaart gebruiken om de grens over te steken. Daarbij hebben zij dan wel een document nodig dat aantoont dat ze lang genoeg woonachtig zijn in het land. Grenswerkers met een vergunning van de Britse overheid kunnen tot eind 2025 een identiteitsbewijs gebruiken.

Meer uit Buitenland

Film Hamnet zorgt voor meer animo voor Shakespeare-locaties

STRATFORD-UPON-AVON (ANP/RTR) - Het succes van de film Hamnet, een fictief verhaal over William Shakespeare, heeft merkbaar invloed op het animo voor locaties die een belangrijke rol speelden in het leven van de auteur. De Shakespeare Birthday Trust meldt dat het aantal bezoekers tussen de 15 en 20 procent is toegenomen sinds de release van de film in januari.

19 minuten geleden
Axios: Rubio overlegt over Cuba heimelijk met kleinzoon Castro

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio overlegt heimelijk met de kleinzoon van voormalig Cubaans president Raúl Castro. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

20 minuten geleden
Vredesoverleg Rusland en Oekraïne afgerond

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne van woensdag is ten einde gekomen in Genève. De onderhandelingen duurden volgens de Oekraïense delegatie ongeveer twee uur.

23 minuten geleden
Meer arrestaties na doodslaan nationalistische activist in Lyon

LYON (ANP) - Elf mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben doodgeslagen. Justitie onderzoekt "opzettelijke doodslag".

25 minuten geleden
Russische minister waarschuwt voor spionage via Telegram

MOSKOU (ANP/RTR) - Buitenlandse inlichtingendiensten kunnen berichten van Russische militairen op de berichtenservice Telegram zien. Daarvoor heeft de Russische minister van Digitale Ontwikkeling, Maksoed Sjadajev, gewaarschuwd. Hij zei dat "er talrijke aanwijzingen zijn dat buitenlandse inlichtingendiensten toegang hebben tot de messenger van Telegram en ze dat gebruiken tegen Russische militairen".

27 minuten geleden
Zelensky kondigt sancties aan tegen leider Belarus

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft sancties aangekondigd tegen de leider van het pro-Russische regime in buurland Belarus, Aleksandr Loekasjenko. "We zullen samenwerken met partners zodat dit wereldwijd effect heeft", schreef hij op X.

30 minuten geleden
Negen aanhoudingen na doodslaan nationalistische activist in Lyon

LYON (ANP) - Negen mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben geslagen en sluit meer aanhoudingen niet uit.

40 minuten geleden